Az ETO visszavágott az MTK-nak a kupakudarcért

2014.03.29. 19:55
Magabiztosan, de kemény harcban győzött az ETO (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a bajnoki címvédő Győri ETO kemény csatában, de biztosan nyert odahaza a kiesés ellen harcoló MTK ellen 3–0-ra. A gólokat Rudolf Gergely, Lipták Zoltán és Nemanja Andrics szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ
GYŐRI ETO–MTK BUDAPEST 3
–0 (Rudolf 12., Lipták 67., Andrics 70.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nemrégiben két kupamérkőzésen is találkozott egymással a Győri ETO és az MTK, s bizony feszült hangulatú 90 perceket játszottak egymással a felek, sőt, az egyik alkalommal még a szünetre is jutott egy öltözőfolyosói duhajkodás.

A bajnoki első félidejében azonban úgy futballozott a címvédő ETO, hogy minden lényeges kérdés eldőljön a pihenőig, és bizony örülhetett a fővárosi csapat, hogy csak egygólos hátrányt szedett össze. Rudolf Gergely szerzett vezetést a győrieknek a 12. percben egy harcos labdaátvétel és egy szép csel után (1–0), Varga Roland kihagyott két helyzetet, majd megdöngette a lécet szabadrúgásból, miközben több középtávoli lövés is éppen csak elzúgott Hegedüs Lajos kapuja mellett.

Nem tett jót a pihenő a csapatoknak – nem, nem kaptak hajba az öltözők előtt, egyszerűen nem találták a fonalat az újrakezdés után, csak a sárga lapok gyűjtésében jeleskedtek.

A jó húszperces üresjáratnak Horváth Ferenc kettős cserével vetett véget, beállt Dudás Ádám és Nemanja Andrics: utóbbi hamarosan betalált, de ezzel nem 2–0 lett a mérkőzés állása, hanem 3–0, mivel a változtatást követően másodpercekkel egy szögletet Lipták Zoltán a kapuba fejelt. Andrics tekerése eldöntötte a találkozó sorsát, de dicséret illeti az MTK-t, amely egyáltalán nem állt le ekkor sem, többször is veszélyeztette Lubos Kamenár kapuját.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

Visszavágott tehát a kupabeli kiesésért az ETO az MTK-nak: lopakodik felfelé a tabellán a címvédő, több riválisával szemben is hátrányba került az MTK.