Élre állt a Videoton, de nagy árat fizetett érte

2017.04.12. 17:53
Kovács István számára peches véget ért a mérkőzés (Fotó: Földi Imre)
A Videoton Marko Scsepovics tizenegyesből szerzett góljával 1–0-ra nyert a Gyirmót otthonában a labdarúgó NB I 26. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–VIDEOTON FC 0–1 (Scsepovics 35. – 11-esből)
Győr, Alcufer Stadion, 965 néző. Vezette: Szőts Gergely

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A bajnoki aranyéremért küzdő Videoton FC a már szinte biztos kiesőnek tekinthető Gyirmót otthonába látogatott. A székesfehérváriak abban a tudatban léptek pályára, hogy győzelem esetén visszaveszik a vezetést a meglepő vereséget szenvedő Honvédtól.

Henning Berg tanítványai ennek megfelelően gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, és már az első perc végén megszerezhették volna a vezetést, Loic Nego azonban nem tudta elpöckölni Nagy Sándor mellett a labdát.

A bemelegítés alatt megsérült Simon Andrást nélkülöző (Paku Roland kezdett helyette) Gyirmót jól láthatóan védekezésre rendezkedett be, a hazaiak alig tudták maguknál tartani a labdát. A 18. percben Juhász Rolandot rántotta le Simon Ádám a tizenhatoson belül, Szőts Gergely sípja azonban néma maradt – nem úgy, mint bő negyedórával később, amikor Negót lökte el Mijusko Bojovics. A megítélt tizenegyest Marko Scsepovics magabiztosan a jobb alsóba lőtte, a balra vetődő Nagynak esélye sem volt a hárításra (0–1). A szerb támadó a 11. gólját szerezte a most zajló bajnokságban.

A Videoton a játék képét tekintve megérdemelten vonulhatott előnyben a szünetre, igaz, nem a rengeteg helyzet miatt…

A második játékrész két nagy vendéglehetőséggel kezdődött, azonban sem Mirko Maric, sem Scsepovics nem tudta kihasználni saját lehetőségét. Nem sokkal később Kovács István egy ártalmatlannak tűnő szabálytalanság következtében nagyon rosszul ért földet. A Vidi támadójának eltört a bal karja, a mentő vitte le a pályáról. Az őt ellökő Anto Radeljic sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

Az első gyirmóti helyzetre a 68. percig kellett várni, akkor viszont a szünetben csereként beállt Novák Csanád majdnem egyenlített: bár kissé éles szögből kellett lőnie, Kovácsik Ádámnak nagy védésre volt szüksége.

Az utolsó tíz percre az élete első NB I-es meccsét játszó Farkas Zoltán is beállt – Bori Gábor meg ki, a hazaiak játékosa a ziccerben kilépő Géresi Krisztiánt visszahúzta, amit Szőts piros lappal jutalmazott. A Videoton a második félidő közepén kétszer is nagy helyzetet kihagyó Scsepovics góljával elvitte mindhárom pontot, és visszavette a vezetést a bajnokságban.