Gera: születésnap, mesterhármas, Fradi-győzelem

2017.04.22. 17:50
Gera Zoltán mesterhármassal és győzelemmel ünnepelhet (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Ferencváros egygólos hátrányban volt Gyirmóton, de Gera Zoltán mesterhármasával fordított. A hazaiak később szépítettek, lőttek egy kapufát, majd az utolsó percekben egy tizenegyest is elhibáztak, a Fradi így 3–2-re győzött.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Győr, Alcufer Stadion. V: Vad II István
Gyirmót FC Győr–Ferencváros 2–3 (Novák 21., Tamás K. 77., ill. Gera Z. 36., 38., 60. – az utolsó 11-esből)

Égető szüksége volt mindkét együttesnek a győzelemre, hiszen a forduló előtt a Ferencváros 11 pontos hátrányban állt az éllovas Honvéddal szemben (és 5 ponttal a harmadik Vasas mögött), míg a Gyirmót az utolsó, még bennmaradást érő helyen található MTK-val szemben szedett össze ugyanekkora lemaradást.

Bár a Fradi a legutóbbi négy meccsén csupán egy pontot szerzett, az mindenki számára nyilvánvaló, hogy a játékoskeret ennél jobb szereplésre predesztinálja. Ezt próbálta megmutatni már az első percektől kezdve az FTC, és bizony akadt is feladata bőven Nagy Sándornak, a hazaiak kapusának, mégis az ő csapata került előnybe: Tamás Krisztián óriási lövést eresztett el 25 méterről, labdája a lécen csattant, a kipattanót azonban Novák Csanád befejelte a kapuba. 1–0

A zöld-fehérek innentől óriási nyomást helyeztek ellenfelükre, aminek első eredménye a 36. percben lett meg, méghozzá két ünnepelt révén: az 50. NB I-es mérkőzését játszó Kleinheisler László találta meg a kapu előtt üresen maradt Gera Zoltánt, a születésnapos pedig fejjel kiegyenlített. 1–1

Két perccel később már a vezetésnek örülhetett Thomas Doll csapata, a 38 éves Gera ugyanis (a 38. percben...) Varga Roland beadását is befejelte a hazaiak hálójába. 1–2

A félidő utolsó másodperceiben aztán már örültek a gyirmóti szurkolók, de csapatuk gólját les miatt (jogosan) nem adta meg a játékvezető.

A fordulást követően aktívabban kezdtek a hazaiak, nem sokkal később mégis tovább nőtt a hátrányuk. Varga Roland elveszítette a tizenhatoson belül a labdát, ám kitartó volt, Tamás Krisztián pedig felrúgta. A tizenegyes elvégzésének lehetőségét természetesen Gera kapta meg, aki köszönte szépen és belőtte a harmadik gólját. 1–3

Úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs, az újonc azonban nem adta fel, a 77. percben Tamás a forduló egyik, ha nem a legszebb góljával szépített – a tizenhatos jobb sarkától kapásból kilőtte a hosszút (2–3). Egy perccel később Madarász Márk lőtt óriási kapufát szabadrúgásból. A hosszabbításban aztán kapott a hazai gárda is egy büntetőt, melyet Simon András végzett el, de a Dibusz Dénest helyettesítő Holczer Ádám remek érzékkel védett, ezzel megmentve a három pontot csapatának.

A Ferencváros ezzel négy nyeretlen mérkőzés után győzött, míg a Gyirmót nagyon távol került a bennmaradástól.

1. Budapest Honvéd 28 15 5 8 41–26 +15 50
2. Videoton FC 28 14 8 6 53–24 +29 50
3. Vasas FC 28 14 5 9 44–31 +13 47
4. Ferencvárosi TC 28 11 9 8 45–38 +7 42
5. Szombathelyi Haladás 28 11 6 11 36–38 –2 39
6. Újpest FC 28 9 12 7 44–42 +2 39
7. Paksi FC 28 9 11 8 32–31 +1 38
8. Mezőkövesd Zsóry FC 28 9 8 11 31–41 –10 35