Böde góljával sorozatban hetedszer győzött a Fradi

2014.05.10. 13:53
11 171 néző drukkolt a Puskás-stadionban (Fotók: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I 28. fordulójának rangadóján a Ferencváros 2–1-re legyőzte a DVTK-t a Puskás Ferenc Stadionban, és feljött a tabella harmadik helyére – míg a Videoton Kaposvár elleni sikerével vissza nem küldte a negyedik pozícióba.

A kezdőrúgást Hajdu Attila, korábbi magyar válogatott labdarúgó, a Ferencváros egykori kapusa végezte el a Polgári Platform „Szurkoljunk a rasszizmus ellen!” kampánya keretében.

Az ünnepélyes kezdőrúgás után jött az igazi, a csapatok pedig egymásnak estek. Az első lehetőségre sem kellett sokat várnunk, az 50. NB I-es mérkőzésén pályára lépő Csukics buktatta Futácsot a tizenhatos előterében, Gosztonyi lőhetett szabadot, a kapu helyett azonban csak a sorfalat találta telibe.

Az első apró diósgyőri lehetőség után jött a teljes Fradi-fölény, szinte labdába sem tudtak érni a vendégek, ziccerig azonban így sem jutott Thomas Doll együttese egészen a 30. percig.

Ekkor azonban már meg is szerezte a vezetést a fővárosi csapat. Ugrai cselezgetett a balon, laposan Philipp Bönig elé tette a labdát, a német pedig a tizenegyespontról kapásból a bal alsóba pörgetett (1–0).

Ez volt a 140 német élvonalbeli meccset gól nélkül lehozó védő első találata a magyar élvonalban.

A gól után nagyot változott a meccs képe, a ferencvárosiak egyre bizonytalanabbul passzolgattak, a DVTK pedig lassan magára talált.

Böde volt a megmentő

A fordulás után is a diósgyőriek domináltak, és a gyors hazai pirotechnikai bemutató után ki is egyenlítettek. Egy jobb oldali beadás után Alves fejese a kapufán csattant, a kipattanóra nem figyeltek a hazai védők, így a második hullámban érkező Elek Ákos a kapu közepébe tudta pofozni a labdát (1–1).

Az egyenlítés után újra visszazárt a DVTK, és bár a csereként beálló Diallo kétszer is eltévesztette a kaput, a végén Böde Dániel találatával begyűjtötte a három pontot a Fradi. Busai jobb oldali lökete után megint Rajicsnak kellett védenie, a kipattanóra a zöld-fehérek hórihorgas támadója érkezett, és higgadtan, erőből a kapu bal oldalába vágta a labdát (2–1), kialakítva a végeredményt.

A Ferencváros ezzel beállította a 2013–2014-es idény leghosszabb győzelmi sorozatát – amelyet pont mostani ellenfele, a DVTK tart hét sikerrel –, és ideiglenesen feljött a tabella harmadik helyére.