Bizony gödör, nem is kicsi: ismét kikapott a Fradi

2017.04.15. 20:20
A Vasas meglepte a zöld-fehéreket (Fotó: Veres Viktor)
A Vasas 2–1-re legyőzte a címvédő Ferencvárost a labdarúgó NB I 27. fordulójának záró mérkőzésén, ezzel az angyalföldiek az idényben már másodszor távoztak három ponttal a Groupama Arénából.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Ferencváros–Vasas 1–2 (Sternberg 45+1., ill. Berecz 54., Saglik 56.)
Budapest,
Groupama Aréna, 5044 néző. V: Farkas Á., majd Bognár T.
Kiállítva:
Nalepa (Ferencváros, 65.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A harmadik helyért csatázott a házigazda Ferencváros és a Vasas, ennek megfelelően nagy elánnal estek egymásnak a felek.

Ha nem is hozott folyamatosan magas színvonalat az első félidő, az akarattal nem volt gond: a vendégek hozták az ilyenkor szokásos lelkes Üllői úti futballt, míg a Thomas Doll által pár helyen megváltoztatott Fradi is csúszott-mászott a labdákért, és pár helyzetet is kidolgozott.

A hazai akaratot végül gól koronázta az első félidőben, az egyetlen nagy angyalföldi védelmi hibát Janek Sternberg büntette: 1–0!

Két Böde Dániel-helyzettel indult a második játékrész (az ék mindkettőt maga brusztolja ki), és két Vasas-találattal folytatódott: Gaál Bálint egy-egy beadását előbb Berecz Zsombor (1–1), majd Mahir Saglik váltotta gólra (1–2).

Viharos hajrá lehetett volna, ha nem állíttatja ki magát Michal Nalepa a 65. percben – jellemző módon Doll a hajrára a Vladan Csukics, Botka Endre kettőst tudta pályára küldeni...

A zöld-fehérek a legutóbbi négy bajnoki mérkőzésükön csak egy pontot szereztek, ebből aligha lesz már címvédés, míg az ezt megelőző öt bajnoki mérkőzéséből négyet elbukó Vasas az idényben már másodszor tér haza három ponttal a Ferencváros otthonából.

Doll: Nem mentális, hanem minőségbeli problémáink vannak

1. Budapest Honvéd 27 15 5 7 41–25 +16 50
2. Videoton FC 27 14 7 6 52–23 +29 49
3. Vasas FC 27 13 5 9 43–31 +12 44
4. Szombathelyi Haladás 27 11 6 10 34–34 0 39
5. Ferencvárosi TC 27 10 9 8 42–36 +6 39
6. Paksi FC 27 9 11 7 32–30 +2 38
7. Újpest FC 27 8 12 7 41–41 0 36