Az Újpest véget vetett a Fradi hazai veretlenségének

2015.12.12. 19:25
Diagne bólintott, az Újpest nyert (Fotó: Hegedüs Gábor)
A labdarúgó NB I 19. fordulójában az Újpest Mbaye Diagne találatával 1–0-ra nyert a Ferencváros otthonában. A listavezető zöld-fehérek ezt megelőzően 24 bajnoki és három kupameccset játszottak a Groupama Arénában vereség nélkül, így a 28., magyar csapat elleni összecsapáson esett el végül a Fradi új erődje. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a góllövőlistát vezető Böde Dániel az összecsapás ötödik percében súlyosnak tűnő sérülést szenvedett.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

FERENCVÁROS–ÚJPEST 0–1 (Diagne 59.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Remek hangulatot teremtett a közel 18 ezer szurkoló a Groupama Arénában (de jó végre ilyen nagy számokat leírni egyetlen NB I-es mérkőzés kapcsán), a vendégfanok egyáltalán nem maradtak alul a hangpárbajban – miközben a gyepen, ahogyan az várható volt, a hazaiak uralták a játékot.

Böde Dániel sérülése megzavarta a zöld-fehér sorokat, de a félidő végére teljessé vált a ferencvárosi fölény, ám Stanislav Sesták a legjobb helyzeteket is kihagyta, Michal Nalepa fejesét meg nem adta meg Kassai Viktor, teljes joggal.

Az első 50 percben egyetlen helyzetet tudtak csak kialakítani az újpestiek, de a kapu előtt leperdült a labda Mohl Dávid lábáról – ugyanezt elmondhatja magáról Leandro is. Hanem Mbaye Diagne már nem hibázott, nem hibázhatott az 59. minutumban: egy szöglet után a Nalepa, Dibusz Dénes kettős közös hibája után magára maradt az üres kapu előtt, és egy lépésről oda is bólintotta a labdát. 0–1!

Ment, ment előre a kapott gól után az FTC, de sablonos támadásai nem okoztak gondot a lelkes újpesti védelemnek, a középtávoli lövések célt tévesztettek, Thomas Doll pedig hiába küldte be Radó Andrást és Busai Attilát is, észrevehetetlen maradt a két magyar játékos.

Böde nélkül nem volt igazi a Fradi, Diagne legutóbbi 10 bajnokiján 10 gólt és két gólpasszt szerzett – a zöld-fehérek pedig 2014. április óta (Diósgyőr 1–2, Ligakupa) először szenvedtek vereséget pályaválasztóként tétmérkőzésen magyar csapat ellenében, a Groupama Arénából meg bajnoki meccs után az Újpest távozhatott elsőként három ponttal.

Nem mellékesen pedig a tabella második helyére ugrott előre az újpesti gárda, bár hátránya tetemes, 18 egység az FTC-vel szemben.

1. Ferencvárosi TC 19 16 1 2 41–8 +33 49
2. Újpest FC 19 8 7 4 27–19 +8 31
3. Videoton FC 19 10 9 22–19 +3 30
4. Paksi FC 19 8 6 5 24–19 +5 30
5. MTK Budapest 19 8 5 6 24–20 +4 29
6. Szombathelyi Haladás 19 7 8 4 17–19 –2 29
7. DVSC-Teva 19 7 7 5 28–22 +6 28
8. Budapest Honvéd 19 6 6 7 24–24 0 24