FTC-siker a derbin, huszonegyezren ünnepelték a 2. helyet

2015.04.12. 16:20
Kézfogó – az első gólt szerző Hajnalt (fehérben) nem sikerült mindig elkapni (Fotó: Hegedüs Gábor)
Hajnal Tamás és Varga Roland találatával 2–0-ra nyert odahaza a Ferencváros az Újpest ellen a labdarúgó NB I huszonharmadik fordulójának rangadóján. A derbit 21 217 néző tekintette meg a helyszínen, a vendégektől Asmir Suljicot kiállították a második félidőben. A győzelmével a dobogó második fokára fellépő Fradi 13 mérkőzés óta veretlen, az Újpest hét mérkőzés óta nyeretlen a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Ferencváros–Újpest FC 2–0 (Hajnal 62., Varga R. 71.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A derbit a Ferencváros kezdte jobban, a zöld-fehérek már a 35. másodpercben feljegyezhették az első kapu felé tartó lövésüket, ám Böde Dániel kísérlete Litauszki Róbert lábáról szögletre pattant. A Fradi a folytatásban is nagy nyomás alá helyezte a vendégek kapuját, de Hajnal Tamás próbálkozása sem talált kaput, míg Böde hiába reklamált szabadrúgást a tizenhatos előterében, Solymosi Péter játékvezető sípja néma maradt.

Az első negyedóra és a kezdeti megilletődöttség után az Újpest felbátorodott, és a 21. percben kialakította a meccs addigi legnagyobb helyzetét. Asmir Suljic laposan középre gurított labdája után Nemanja Andrics egy csellel elfektette Michal Nalepát, majd hét méterről kapura lőtt, de a kivetődő Dibusz Dénesben elakadt a labda.

Néhány perccel később újabb újpesti ziccert láthatott a nézősereg, amikor Loic Nego védők mögé beívelt labdája után Mihailo Perovics löketét hatástalanította a kapujából kirontó Dibusz. A Fradi sokat köszönhetett az első félidőben kapusának, aki több fontos és nagy védéssel segítette elő, hogy gól nélküli állással forduljanak a második félidőre a felek.

Az első játékrészben a hazaiak kezdeményeztek többet, általában az Újpest térfelén folyt a játék, de az igazán nagy lehetőségeket a lila-fehérek dolgozták ki. Említést érdemel, hogy Emir Dilavert kisebb sérülés miatt a 35. percben le kellett cserélni, helyét Batik Bence vette át. A találkozót 21217 néző tekintette meg a helyszínen, ami természetesen óriási szezoncsúcs az NB I-ben.

A második félidőben már végig a Ferencváros irányított, az történt a pályán, amit a hazai játékosok – és szurkolók – elképzeltek, és a látottak, valamint a lehetőségek száma alapján elmondható, csak idő kérdése volt, hogy a hazaiak mikor szerzik meg a vezetést.

A futószalagon érkező helyzetek közül az első a 48. percben Böde Dániel fejese volt, amit Balajcza óriási bravúrral tolt a léc fölé. Öt perccel később Hajnal Tamás szöglete után David Mateos csúsztatta meg a labdát a rövid oldalon, míg középen Böde nehéz helyzetből föléfejelt. Újabb egy perc telt el, amikor Roland Lamah lépett ki ziccerben a bal oldalon, 14 méterről leadott lövése átcsúszott az egyébként nagyot védő Balajcza lába alatt, a gólvonal elől pedig Forró Gyula kivágta a labdát a Böde elől.

A vendégek a 61. percig tudták állni a rohamokat, ekkor azonban teljesen megérdemelten előnybe került a Fradi. Az Újpest kapujára állandó veszélyt jelentő Lamah ismét meglépett, de Nego utolérte, így a belga szélső lövése felpördült, és Balajcza oldalra tudta paskolni a labdát, ám a második hullámban érkezett Hajnal, aki hat méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát (1–0).

A meccs a 70. percben, látványosabbnál látványosabb jelenetek után dőlt el végleg. Történt, hogy egy jobb oldali beadás után a csereként beálló Kim Ojo fejesét Dibusz elképesztő bravúrral tolta ki a kapufa mellől. Aztán jött az ellentámadás, amelynek során Böde vezethette egy az egyben a labdát Balajczára, ám Suljic utolérte, és lerántotta – piros lap a bosnyák szélsőnek és szabadrúgás a Fradinak 20 méterről.

A labda mögé Varga Roland állt, aki védhetetlenül tekert a bal felső sarokba. Balajcza földbe gyökerezett lábakkal kísérte a labdát a tekintetével, de ha elindul, akkor sem lett volna esélye védeni (2–0).

A hajrában a kapuk már nem forogtak veszélyben, de Busai Attila és Loic Nego még összeszólalkozott azok után, hogy az újpesti védő labdával fejbe dobta Nalepát. A Fradi heves vérmérsékletű középpályása egyből társa védelmére kelt, és összeakaszkodott Negóval, de nem kapott sárga lapot – ellentétben a vendégek játékosával.

Miriuta László is a helyszínen tekintette meg a derbit (Fotó: Hegedüs Gábor)

A találkozó utolsó említésre méltó momentuma Balogh Balázs lövése volt, amelyet Dibusz magabiztosan védett.

A Ferencváros főképp második félidei játékának köszönhetően megérdemelten nyerte meg a 214. derbit, és feljött a tabella második helyére, míg az Újpest továbbra is nyeretlen az idén.

Doll: Irigylem Vargát, ilyen szép gólt egyszer sem szereztem!

Balajcza: Pár embernek el kell számolni ezzel a teljesítménnyel

1. Videoton FC 23 18 4 1 54–8 +46 58
2. Ferencvárosi TC 23 14 5 4 36–16 +20 47
3. MTK Budapest 23 15 1 7 33–21 +12 46
4. DVSC-Teva 23 12 6 5 30–15 +15 42
5. Paksi FC 23 11 7 5 36–22 +14 40
6. Kecskeméti TE 23 10 5 8 28–27 +1 35