A Ferencváros bedarálta a Paksot is

2015.08.29. 20:25
A Fradi megállíthatatlan idehaza, már megint nyert (Fotó: Hegedüs Gábor)
Kétség sem fért a Fradi győzelméhez a Paks ellen a labdarúgó NB I hetedik fordulójában rendezett bajnokin, a három pont sorsáról döntő két gólt Böde Dániel és Roland Lamah szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Ferencváros–Paks 2–0 (Böde 14., Lamah 24.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Hiába fogadkoztak és ígértek csodát a vendégek, a Ferencváros magabiztosan otthon tartotta mindhárom pontot az idegenben mostanában gyalázatosan teljesítő Paks ellen. A zöld-fehérek hamar kétgólos előnyre tettek szert, ezzel teljesen ők határozták meg a mérkőzés képét – igaz viszont, hogy Böde Dániel (1–0) és Roland Lamah (2–0) gólját is hatalmas paksi védelmi hibák előzték meg.

Az első félidő olyan nyomasztó hazai fölényt hozott, hogy a Fradi elhitte, lefutott már a mérkőzés, és ezt kihasználva a szünet előtt kétszer is helyzetbe kerültek a vendégek, ám a kapura törő Balázs Zsoltot beérte Leandro, majd Balázs passza után Bertus Lajos lövését védte Dibusz Dénes.

Ha már passz: Lamah találatát Böde készítette elő, aki már negyedik asszisztját adta egykori csapata ellen, két gól mellett, és a válogatott keretbe be nem férő ék zsinórban már a 6. bajnokiján talált be – egyéni rekord. Sőt: a góllövőlistát vezető erőcsatárnak ez volt a nyolcadik gólja a bajnokságban.

A szünet után nem sokkal beállt Radó András, mégpedig a középpályás, Busai Attila helyére, később Stanislav Sestákot Nagy Dominik váltotta, de ettől sem lendült fel a mérkőzés, amely meglehetősen csendesen csordogált a második félidőben.

Csertői Aurél a hajrában posztra cserélve beküldte Fröhlich Rolandot, Kővári Róbertet és Kesztyűs Barnát is – egy Bartha László-helyzeten kívül mást azonban nem tudott felmutatni a Paks, így nemhogy pontot nem mentett, de még a szépítés sem jött össze neki.

Kényelmes győzelem fél gőzzel is – éppen ez fog visszaütni a Fradinak a nemzetközi kupában jövő nyáron.

Ahogy visszaütött már hetekkel ezelőtt a Zeljeznicarral szemben is...

MESTERMÉRLEG (M4)

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője: – Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban sajnos már nem annyira. Nem futottunk túl sokat, könnyen elveszítettük a labdát, hiányzott az akarat. Azért nem panaszkodhatunk, hiszen sorozatban a hetedik mérkőzésünket is megnyertük.

Csertői Aurél, a Paks vezetőedzője: – Nagyon benn maradtunk az öltözőben a meccs elején. Túl sokat játszottunk kivárásra, aztán jöttek az egyéni hibák. Az első tíz percben nem is jött a kapu felé a Ferencváros, aztán következett két rossz passz, és máris elment a meccs. A második félidőben nyolc olyan kontrát vezettünk, amely mind gólveszélyes volt.

1. Ferencvárosi TC 7 7 17–2 +15 21
2. Szombathelyi Haladás 7 4 2 1 6–4 +2 14
3. MTK Budapest 7 4 1 2 11–6 +5 13
4. Budapest Honvéd 7 3 3 1 12–9 +3 12
5. Újpest FC 7 2 4 1 9–6 +3 10
6. Puskás Akadémia FC 7 2 3 2 6–6 0 9
7. Paksi FC 7 2 2 3 8–6 +2 8
8. DVSC-Teva 6 2 2 2 9–10 –1 8