Tíz jó perc döntött, Böde vezetésével nyert a Ferencváros

2017.04.29. 17:50
Ferencvárosi gólöröm (Fotó: Éberling András)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a Ferencváros hazai pályán Böde Dániel duplájával, valamint Gera Zoltán góljával 3–1-re legyőzte a kiesés elől menekülő Mezőkövesdet.

LABDARÚGÓ NB I

29. FORDULÓ
Ferencváros–Mezőkövesd 3–1 (Böde 20., 29., Gera Z. 23., ill. Molnár G. 38.)
Budapest, Groupama Aréna, 5875 néző. V: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Ferencvárosnak annak ellenére is volt javítanivalója a hazai közönsége előtt, hogy a hét közben nyolcat hintett a harmadosztályú Budafoknak a Magyar Kupa elődöntőjében: Thomas Doll csapata legutóbbi öt, a Groupama Arénában lejátszott bajnokijából mindössze egyszer ünnepelhetett győzelmet.

Ennek megfelelően a Fradi óriási elánnal vetette bele magát a küzdelembe, a szerdán szintén a kupaelődöntőben érdekelt Mezőkövesd pillanatokra sem tudta megtartani a labdát. A zöld-fehérek sorra dolgozták ki a helyzeteket, ám Tomás Tujvel tartotta csapatában a lelket, több nagy védést is bemutatott az első negyedórában.

A huszadik percben aztán megtört a jég, Varga Roland és Bognár István remek összjátéka után előbbi adta be a labdát, Böde Dániel pedig hezitálás nélkül kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0) – itt már a vendégek kapusa sem segíthetett. Ez pedig lendületet adott a Fradinak, három perc múlva Böde lekészítése után Gera Zoltán labdája kötött ki a hálóban (2–0), majd a 29.-ben Varga szögletét Böde csúsztatta a kövesdi kapuba (3–0).

A Mezőkövesd nem omlott össze, sőt némileg váratlanul szépített is. A 38. percben Sós Bence megpattanó beadását Molnár Gábor – a Vasas elleni rontásával ellentétben – közelről a hálóba továbbította (3–1).

A második játékrészben visszaesett a színvonal és az iram, a Fradi nem erőltette a támadásokat, míg a Szivics-gárda a cserékkel sem tudott igazán veszélyeztetni, így a Ferencváros 3–1-re legyőzte a Mezőkövesdet – a szezonban először ünnepelhetett három pontot a borsodi gárda ellen.

A sikerrel a IX. kerületiek tapadnak a DVTK ellen megbotló, a dobogó harmadik helyén álló Vasasra, míg a Mezőkövesdnek egyre jobban kell a mögötte tanyázó csapatokra figyelnie a kiesés elkerülésért folyó harcban.

1. Budapest Honvéd 29 16 5 8 42–26 +16 53
2. Videoton FC 29 15 8 6 56–26 +30 53
3. Vasas FC 29 14 5 10 45–33 +12 47
4. Ferencvárosi TC 29 12 9 8 48–39 +9 45
5. Szombathelyi Haladás 29 12 6 11 38–38 0 42
6. Újpest FC 29 9 12 8 45–44 +1 39
7. Paksi FC 29 9 11 9 32–33 –1 38
8. Mezőkövesd Zsóry FC 29 9 8 12 32–44 –12 35