Mezőkövesd: dominó, sakk, majd bravúr a Fradi ellen

2013.10.26. 15:55
A Ferencváros az újonc Mezőkövesd ellen is kínlódott – és megint nem nyert (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Ferencváros – rengeteg helyzetet és még egy büntetőt is kihagyva – odahaza 1–1-es döntetlent játszott az újonc Mezőkövesddel.
A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Csak idő kérdése – énekelgethették a régi slágert a Ferencváros–Mezőkövesd mérkőzés nézői az első tíz perc után, mert csak úgy záporoztak a lövések és a beadások a vendégkapus, Horváth Tamás ketrece irányába. Mikor csap már át a mennyiség minőségbe? – kérdeztük újabb tíz perc múlva, mert bizony Horváthnak egyszer sem kellett bravúrt bemutatnia ahhoz, hogy ne kapjon gólt, miközben övéi csak véletlenszerűen jutottak el a Fradi 16-osáig, labdástól pedig különösen.

A harmincadik perc után azonban váratlanul ziccerbe került a Mezőkövesd, de Balajti Ádám elhibázta a hatalmas lehetőséget, majd Hegedűs Csaba teljesen fölöslegesen összehozott egy 11-est, Józsi György gyenge lövését azonban Horváth megfogta a bal alsó előtt!

Majd felrobbant a méregtől Véber György, aki a találkozóra alapos taktikai és lélektani felkészítést tartott legényeinek, két dominózás és sakkjátszma között, de a legjobb húzást a 41. percben a Bognár István, Szalai Vilmos duó tagjai mutatták be: előbbi tökéletes mozdulattal beadott, utóbbi pedig berobbanva a hálóba fejelt. 0–1!

A fordulást követően sem sokat változott a játék képe: többször is csak centiméterekkel kerülték el a hazai lövések a kövesdi kaput, Horváth brillírozott, Hegedűs Dávid és Gévay Zsolt a gólvonal előtt mentett. Ricardo Moniz nem tehetett mást, cserélgetett, Busai Attilát, Buzsáky Ákost és Ulysse Diallót is beküldve – a 68. percben utóbbi meg is szerezte az egyenlítő találatot, egy szépen kivitelezett fejessel. 1–1!

Tovább rohamozott a zöld-fehér csapat, a kövesdiek hátát feltörte a háló, miközben Balajti újabb ziccert pazarolt el, Horváth pedig mágnesként vonzotta a labdát. Elfáradt a végére a Mezőkövesd, de fegyelmezetten és kétségkívül szerencsésen védekezett. A 90. percben Diallo újabb fejese centiméterekkel a jobb alsó mellett hagyta el a játékteret – értékes pontot szerzett a Mezőkövesd, értékes pontokat veszített el a Moniz-alakulat.

Ismét.

Legutóbbi öt tétmérkőzésén háromszor kikapott a Ferencváros, az utolsó kettőn pedig döntetlent ért el.