Fordított a Fradi, és állva hagyta a Kecskemétet

2014.11.29. 19:55
Bödéék legyőzték a Kecskemétet (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 16. fordulójában a Ferencváros végig nagy fölényben játszva biztosan nyert a Kecskemét ellen, bár a félidőben egy tizenegyessel még a vendégek vezettek.

NB I
16. FORDULÓ

Ferencváros–Kecskeméti TE 3–1 (Lauth 52., 68., Lamah 62., ill. Vukaszovics 42. – 11-esből)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI.

Nagy sorozatban van a Ferencváros, immár több mint egy éve nem talált legyőzőre hazai pályán. Az igen jó formában lévő Kecskemét azzal a szándékkal érkezett az Üllői útra, hogy véget vet ennek a szép szériának.

A meccsen azonban azt lehetett megfigyelni, hogy a Ferencváros szinte a kapuja elé szögezte a Kecskemétet, és minden erejét elvitte a védekezés a vendégeknek. Böde, Lauth, Somália lehetősége is kimaradt, a 18. percben pedig Pavlovic közeli fejesét a gólvonalról mentette Balázs Zsolt.

A nagy nyomás ellenére a Kecskemét jól és szabályosan védekezett, sőt a 40. percben egy kósza ellenakció után tizenegyeshez is jutott, mert Nalepa szabálytalankodott Balázzsal a tizenhatos vonalánál. A tizenegyest Vukaszovics végezte el, és kevés nekifutás után nagy nyugalommal a bal sarokba gurított. 0–1

A ferencvárosiakat hideg zuhanyként érte a gól, de a szünetben Thomas Doll némileg átszervezte a csapatát, és tovább támadtak a zöld-fehérek. Nem is tartott sokáig, és már sikerült is az egyenlítés. Az 52. percben bal oldalról érkezett a beívelés, az ötös jobb sarkáról Böde lefejelte a labdát a balra, ahol érkezett Lauth, és két lépésről bevetődve, saját testi épségét sem kímélve a kapuba fejelt. 1–1

A Kecskemét nem tudott újítani, ráadásul alig tíz perc múlva újabb gólt kapott. A 62. percben egy jobb oldali szöglet után Lauth eltörte a labdát, amely így Lamah elé került, és a belga három méterről, kissé jobbról, okosan a hálóba vágta a védők között a Ferencváros második gólját. 2–1

Doll: Nagyon tetszett, ahogy a játékosok egymásért küzdöttek

Cserével szerette volna felrázni csapatát Bekő Balázs, sikertelenül, mert a 68. percben jött az újabb Fradi-találat. Kukuruzovic indította remek ütemben a kilépő Bödét, aki jobbról középre játszott, ahol érkezett Lauth, és a kapussal teljesen egyedül szemben álló német veterán hét méterről nem hibázott, hiába ért bele a labdába Tujvel. 3–1

A megszerzett előny tudatában a Fradi némileg visszaállt, már nem erőltette annyira a támadásokat, a Kecskemétben pedig már a szépítésre sem volt erő. A hazaiak a negyedik helyre ugrottak a tabellán, és, mivel a DVTK kikapott, már csak egy pontra vannak a harmadik helytől.

EDZŐI NYILATKOZATOK

„Gratulálok a Ferencvárosnak, a második félidei játékával abszolút megérdemelte a sikert – mondta Bekő Balázs, a kecskemétiek vezetőedzője. – A második játékrészre teljesen kipukkantunk, olyan hibákat követtünk el, amelyek eddig nem voltak jellemzőek ránk. Az első félidő sem tetszett, de a másodikban különösen összevissza voltunk, nem volt rend a fejekben. Elfáradtunk a szezon végére, ilyen a foci, semmi extra nem történt, a jobb csapat nyert. Bevált az ötvédős rendszer, annak ellenére is, hogy nem játszottunk annyit, amennyit lehetett volna. Olyan gólokat kaptunk, amilyeneket ezen a szinten nem lehet. Az első kettő rögzített szituációból született, a harmadiknál pedig odaajándékoztunk egy találatot a Fradinak. Nehéz megítélni az őszt, hiszen ki gondolta volna, hogy így szerepel majd a Haladás vagy a Pécs. Mi is nehezen indultunk be, aztán viszont megtaláltam azokat az embereket, akikkel stabilabbak lettünk.”

„Mindenki látta, hogy nehéz volt nyernünk. Támadóan álltunk fel, de kellett húsz-huszonöt perc, hogy elkezdjük a saját játékunkat játszani – mondta Thomas Doll, az FTC vezetőedzője. – Tudtuk, hogy a Kecskemét öt védővel áll fel, két gyors támadóval, ennek ellenére egy alkalommal hibáztunk, ezért hátrányba kerültünk. Az első félidő során is voltak esélyeink, mondtam a srácoknak, hogy ne adják fel, lesz még lehetőségünk, használják ki. A második játékrész csodálatos volt, nagyszerű volt a közönség is, belehajszoltak minket a sikerbe. Megérdemelten nyertük meg a találkozót, lesz még egy fontos bajnokink és Ligakupa-meccsünk is ebben a stadionban, bízom benne, hogy szépen zárjuk az őszt annak ellenére, hogy voltak felesleges pontvesztéseink. Nagyon tetszett, hogy volt erő a csapatban arra, hogy felálljon hátrányból is, egymásért harcoltunk. A Paks és a Haladás ellen is sok lehetőségünk volt, mégis pontokat veszítettünk. Ma el tudtuk érni, hogy megtörjön ellenfelünk. Kár-e, hogy véget ért a szezon? Nem, mivel a nyáron nem volt elég időnk felkészülni, most lesz.”

1. Videoton FC 16 13 2 1 36–5 +31 41
2. MTK Budapest 16 12 4 24–15 +9 36
3. Diósgyőri VTK 16 8 5 3 25–18 +7 29
4. Ferencvárosi TC 16 8 4 4 24–15 +9 28
5. Újpest FC 16 7 7 2 15–10 +5 28
6. MVM Paks 15 7 5 3 23–11 +12 26
7. DVSC-Teva 15 7 4 4 19–11 +8 25
8. Kecskeméti TE 16 6 4 6 17–18 –1 22