Most sem ment a Diósgyőrnek a Fradi otthonában

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2017.09.23. 17:50
Ismét nyert odahaza a Fradi (Földi Imre)
Újabb kori szokása szerint most sem ment a Diósgyőrnek a Ferencváros otthonában: a zöld-fehérek 2–0-ra győztek ellene a labdarúgó NB I 10. fordulójában, betalált a remek formában lévő Varga Roland is.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

A naptári és meteorológiai után immár beköszöntött a csillagászati ősz is, hamarosan indul a fűtési szezon, ennek örömére a felek az első félidőben úgy aprították egymást, ahogy a gázfűtéses korszak előtt ilyentájt a tűzifát volt szokás. Ha például Szabó Zsolt játékvezető hasonlóan szőrös szívű, mint holland kollégája, Danny Makkelie volt néhány hete ugyancsak a Groupama Arénában, a magyar–portugál világbajnoki selejtezőn, akkor a 17. perctől egészen más mederben folytatódhatott volna a mérkőzés, hiszen a hazaiak csatára, Priskin Tamás ugyanazzal próbálkozott, ami már Pepe ellen sem volt jó ötlet: Dejan Karannal szemben indokolatlanul használta a karját egy felugrásnál.

Amíg az ápolás zajlott, különös jelenet játszódott le az oldalvonalon túl: Bódog Tamás, a DVTK vezetőedzője váratlanul oldalirányban elhagyta a technikai zónát, felült a lelátóra – majd egy perc múlva ugyanilyen váratlanul visszatért a kispadra, miközben a vendégszurkolók a nevét skandálták. Tény, ezúttal nem könyökölte orrba ellenfelét Priskin Tamás, de bizonyosan nem volt szabályos sem a mozdulata, mindenesetre megúszta lap nélkül. Mint sokan mások az első félidőben, a rengeteg – sokszor durva – szabálytalanság ellenére a 36. percig nem került elő a sárga kártya.

Pedig egyébként minden adva volt a jó futballhoz, több mint kilencezer néző látogatott ki az Üllői úti stadionba, és igazán nem lehetett volna panasz az iramra sem, ha az akciókat nem szakítja meg folyton egy-egy szabálytalanság. Olykor már olyan pörgősen folyt a játék, hogy az vezetett szokatlan technikai hibákhoz. Rendkívül jellemző jelenetsor volt, amikor a 15. percben a Diósgyőr nagy igyekezetében szabálytalanul végzett el egy szabadrúgást a pálya közepén, majd a játékvezető által a Ferencvárosnak átadott labdával a hazaiak iramodhattak volna meg, de ők is elkapkodták, és pontatlanul passzoltak, miközben óriási szabad terület nyílt volna meg előttük.

Iram és sok párharc tehát volt, gólhelyzet viszont alig akadt az első félidőben, a hazaiak részéről mindössze Fernando Gorriarán fejesét (a labda a kapu fölé hullott), a vendégekéről pedig Diego Vela 18 méterről küldött lövését (két méterrel ment a jobb kapufa mellé) és Ugrai Roland húszméteres emelését (fölé szállt) lehetett feljegyezni.

A második játékrész viszont mindjárt lőpárbajjal kezdődött. A 46. percben Vela tört be jobbról, és éles szögből, hat méterről leadott lövését Dibusz Dénesnek lábbal kellett védenie, kiváló reflexekkel, a következő percben pedig már a másik kapunál alakult ki veszély, amikor Priskin Tamás 18 méterről ívelte a labdát Ivan Rados kezébe.

Hogy egyetlen percen belül milyen érzelmi hullámvasúton lehet a szurkoló, azt a 63. perc eseményei remekül példázzák.

Előbb hatalmas pfújolásban tört ki a hazai tábor, miután az Amadou Moutari ellen a tizenhatos vonalán elkövetett szabálytalanságért Szabó Zsolt nem tizenegyest ítélt, hanem szabadrúgást néhány centire a büntetőterület szélétől. Néhány másodperccel később viszont már az öröm indított hangorkánt ugyanazokból a torkokból. Előbb azért, mert még a szabadrúgás előtt beállt a közönségkedvenc Böde Dániel, majd pedig azért, mert Varga Roland rendkívül éles szögből bevágta a labdát a jobb felső sarokba a diósgyőri kapus hathatós közreműködésével. 1–0

Megvédenénk Ivan Radost, ha a hosszú oldalról kellett volna visszaérnie, ám a röviden állt, így védenie illett volna még úgy is, hogy az FTC-játékos tekerése klasszis megoldás volt.

DÉTÁRIT IDÉZTE

Varga Roland Détári Lajos 1987-es, lengyeleknek lőtt gólját idézte szabadrúgásával.

Ezután volt két nagy helyzete a Diósgyőrnek is (különösen a másodikban, Ugrai Roland lapos tízméteres lövésében volt benne a gól, itt is kapusbravúr kellett), ám a Fradi átvészelte a nehéz perceket, majd a 71. percben el is döntötte a mérkőzést, amikor a Böde Dániel lövése után a kipattanó labdát Sztefan Szpirovszki nyolc méterről beküldte az üres kapuba (az augusztus végén igazolt macedón az első gólját szerezte a Fradiban). Zsinórban harmadszor nyert a bajnokságban a zöld-fehér együttes. 2–0

1. Videoton FC 10 6 3 1 21–11 +10 21
2. Ferencvárosi TC 10 5 4 1 22–10 +12 19
3. Debreceni VSC 10 5 2 3 16–8 +8 17
4. Budapest Honvéd 10 4 4 2 17–15 +2 16
5. Puskás Akadémia FC 10 4 2 4 15–16 –1 14
6. Vasas FC 9 4 1 4 13–15 –2 13
7. Újpest FC 10 3 4 3 15–15 0 13
8. Paksi FC 10 3 4 3 17–18 –1 13