Sima 3-0: ferencvárosi örömjáték a Diósgyőr ellen

2015.04.25. 13:55
A Ferencváros 3–0-ra nyert hazai pályán a Diósgyőr ellen a labdarúgó NB I 25. fordulójának első szombati mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Ferencváros–Diósgyőri VTK 3–0 (Mateos 29. – 11-esből, Böde 43., Lamah 54.)LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Ferencváros–Diósgyőri VTK 3–0 (Mateos 29. – 11-esből, Böde 43., Lamah 54.)

Böde Dániel szép gólt szerzett a Diósgyőr ellen (Fotó: Szabó Miklós)

Minden előzetes fogadkozás dacára nem támadt fel az Üllői úton a DVTK, hiszen folytatta gyenge tavaszi teljesítményét a diósgyőri csapat a fővárosban is. Rögtön a második percben vezetést szerezhetett volna a lelkesen, erőtől és önbizalomtól duzzadó Fradi, de Böde Dániel az égbe lőtt az ötösről, majd Busai Attila első fejesét a léc hárította, a másodikat meg éppen Böde.

Egymást követték a pályán a veszélyes hazai támadások, ám mégis Erdős József viszonylag könnyű síppal befújt büntetője – és természetesen David Mateos higgadt végrehajtása – kellett az első Fradi-gólhoz. 1–0!

Még a szünet előtt megduplázták előnyüket a zöld-fehérek, egy szép Gera Zoltán, Cristian Ramírez akció végén Böde Dániel kipókhálózta a bal felső sarkot: 2–0!

Csendesen indult a második félidő, majd néhány kisebb hazai helyzet után Roland Lamah sokáig emlékezetes gólt szerzett: a levegőbe felugorva, sarokkal talált az ötösről a kapuba – az egyik legjobb magyar kapus, Antal Botond lába között! 3–0!

Tomiszlav Szivics hiába dobta harcba az egykori ferencvárosi Julian Jennert, Takács Tamást és Bacsa Patrikot is, veszélyes vendégtámadást gyakorlatilag az egész mérkőzésen nem láthattunk, ellenben Philipp Bönig és Busai újabb lehetőségeket szalasztott el, majd Antal valósággal letaglózta a kapu előtt Michal Nalepát, azonban nem követte az esetet 11-es.

Nem támadt fel a végére sem a Diósgyőr, amely folytatta pocsék tavaszi szereplését, illetve magabiztosan védte előnyét a Fradi, a vége felé tulajdonképpen már fél gőzzel.

Többször is leírtuk már, hogy a télen valami nagyon eltörött a DVTK-nál, és most sem győződhettünk meg az ellenkezőjéről; a zöld-fehérek ellenben egyre markánsabban futballoznak Thomas Doll keze alatt, ezen a szombaton sokszor örömfocit láthattunk Bödééktől.

Éppen ezért kezdenek visszatérni a szurkolók is az Üllői útra, ha messze nem is volt telt ház ezen a szombaton – ugye milyen egyszerű a recept az üresen tátongó lelátók ellen?

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

BAJNOK LETT LIPCSEI CSAPATA
A Ferencváros U21-es csapata megnyerte a bajnokságot, miután ma 1–0-ra megverte a Győri ETO-t idegenben. Lipcsei Péter csapata három fordulóval az idény vége előtt megszerezte a bajnoki címet.

Varga R.: Kapufa? Azt mondtam, jól van, ezen az egy napon!

1. Videoton FC 25 20 4 1 60–9 +51 64
2. Ferencvárosi TC 25 16 5 4 42–16 +26 53
3. MTK Budapest 25 16 2 7 36–23 +13 50
4. DVSC-Teva 24 13 6 5 32–15 +17 45
5. Paksi FC 25 11 8 6 37–25 +12 41
6. Kecskeméti TE 25 10 7 8 30–29 +1 37
7. Újpest FC 25 9 9 7 26–22 +4 36