Drámai végjáték, kiesett a Vasas és a Balmazújváros!

Murányi DomonkosMurányi Domonkos
2018.06.02. 18:46
Őrületes végjáték után a Balmazújváros és a Vasas esett ki a labdarúgó NB I-ből! A Balmaz hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott a Fradival, de a bennmaradáshoz ez nem volt elég, mivel a DVTK Makrai Gábor 85. percben szerzett góljával 2–1-re megverte a Videotont. A harmadik helyet az Újpest szerezte meg, amely saját közönsége előtt 2–1-re legyőzte a DVSC-t. A negyedik helyen a Budapest Honvéd végzett, így a kispesti csapat indulhat az Európa-ligában.
12. Vasas FC33971738–61–2334
A Videoton a Bajnokok Ligájában, míg a Ferencváros, az Újpest és a Budapest Honvéd az Európa-ligában indulhat. Kiesett a Balmazújváros és a Vasas.

NB I
33. FORDULÓ

Budapest Honvéd–Vasas FC 3–1 (Eppel 54., Lanzafame 66., Holender 76., ill. Gaál B. 87.)

Újpest FC–Debreceni VSC2–1 (Novothny 54., Nwobodo 64., ill. Takács T. 70.)

Puskás Akadémia–Paksi FC1–0 (Radó 71.)

Balmazújváros–Ferencváros 3–3 (Batarelo 19., Arabuli 28., Tamás L. 69., ill. Tamás L. 14. – öngól, Bőle 16., Uzoma 44. – öngól)

Diósgyőri VTK–Videoton FC2–1 (Brkovics 64., Makrai 85., ill. Sz. Scsepovics 75.)

Haladás–Mezőkövesd 1–0 (Kiss T. 89.)

A MÉRKŐZÉSEKRE KATTINTVA ELOLVASHATJA A TALÁLKOZÓK ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT!

Az NB I utolsó fordulóját megelőzően a kiesés ellen küzdő öt csapat mérkőzésein összesen 81 forgatókönyv volt lehetséges! Ebből az a variáció teljesült, hogy nyert a DVTK, ikszelt a Balmazújváros, kikapott a Vasas, míg a Haladás legyőzte a Mezőkövesdet.

Ezek az eredmények a Balmazújváros és a Vasas kiesését jelentik. A Balmaz a 94. percben Rudolf Gergely révén bevette a Ferencváros kapuját, ami bennmaradást ért volna Horváth Ferenc csapatának, ám a korábbi magyar válogatott támadó találatát les miatt nem adták meg. Jó ítélet született.

A Diósgyőr a csereként beálló Makrai Gábor jóvoltából a 87. percben szerezte a győztes gólját a Videoton ellen. Ha a miskolciak nem nyertek volna, búcsúznak, és a Balmazújvárosnak elég lett volna a döntetlen az élvonalbeli tagság megőrzéséhez.

A Vasas az este folyamán egy percig sem állt bennmaradást érő helyen, mivel simán kikapott a Budapest Honvédtől, amely az Újpesten vereséget szenvedő DVSC-t megelőzve feljött a negyedik helyre, így indulhat az Európa-ligában. A harmadik helyet a kupagyőztes lila-fehér gárda szerezte meg.

A bajnokság gólkirálya a Honvéd olasz csatára, Davide Lanzafame lett 18 találattal, megelőzve az egyaránt 17 gólig jutó Novothny Somát (Újpest) és Varga Rolandot (Ferencváros).

A Balmazújváros és a Vasas helyett a következő szezonban az MTK és a Kisvárda szerepelhet az NB I-ben.

21.02: Köszönjük a kitüntetett figyelmüket, további jó hétvégét és jó éjszakát kívánunk!

20.56: VÉGE! BALMAZÚJVÁROS–FERENCVÁROS 3–3, KIESETT A BALMAZ!

20.55: Még nem fújták le a Balmaz meccsét, de a diósgyőriek már ünnepelnek!

20.54: GÓLT LŐTT A BALMAZÚJVÁROS, DE RUDOLF GERGELY LESEN ÁLLT! Jó ítélet, valóban les volt.

20.52: Leandro egy méterrel a gólvonal elől mentett! A kifejelt labdából kontrázott volna a Fradi, de Sigér Dávid sárga lapot érően megállította Paintsilt.

20.52: Szögletet lő a Balmaz.

20.51: Nyert az Újpest is, amely így bronzérmes! Győzött a Haladás is.

20.49: A Honvéd–Vasas (3–1) és a DVTK–Videoton (2–1) meccs véget ért! Minden szem Balmazújvárosra szegeződik!

20.49: Pátkai Máté óriási kapufát lőtt a DVTK ellen, egész pontosan a lécet találta el! Ezt megúszta a Diósgyőr.

20.46: A Haladás vezet a Mezőkövesd ellen, a Balmaznak nyernie kellene a bennmaradáshoz!

20.46: A Vasas nem sokkal ezelőtt Gaál Bálint révén szépített, így góllal búcsúzik az NB I-től.

20.44: GÓÓÓÓÓL, VEZET A DIÓSGYŐR! A CSEREKÉNT BEÁLLÓ MAKRAI GÁBOR LEHET, HOGY MENNYBE MEGY!

20.42: Ha esetleg a DVTK és a Balmaz is nyerne, akkor a Haladás esne ki, amely a fordulót megelőzően a kilencedik helyen állt.

20.39: Nagyjából tíz perc van hátra a meccsekből, a Vasas kiesik, ezt elkönyvelhetjük. És a Diósgyőr is, ha nem veri meg a Videotont! A Balmaznak jelenleg jó az iksz a Fradi ellen, amelybe beállt Gera Zoltán.

20.37: Arról még nem esett szó, hogy a Paks a 62. perctől Zachán Péter kiállítása miatt emberhátrányban játszik Felcsúton.

20.33: 3–0 A HONVÉDNAK, VEZET A PUSKÁS AKADÉMIA ÉS EGYENLÍTETT A VIDEOTON! Megint a DVTK és a Vasas áll kieső helyen, a Balmaznak jó az iksz!

20.30: EGYENLÍTETT A BALMAZÚJVÁROS, 3–3 A FRADI ELLEN! Tamás László az öngólja után az ellenfél kapuját is bevette. De a Balmaznak ez még kevés, nyernie kell jelen állás szerint! És ha nyer, akkor a Haladás esne ki!

20.28: A Debrecen szépített Újpesten, de még így is a lila-fehérek állnak a harmadik helyen. A Loki egyenlítő góljáért nemcsak saját szimpatizánsaik, hanem a Honvéd is nagyon szurkol.

20.26: Jelenleg a Balmazújváros és a Vasas áll kieső helyen, sőt a Balmaznak momentán a döntetlen sem lenne elegendő!

20.24: DUSAN BRKOVICS FEJES GÓLJÁVAL VEZET A DIÓSGYŐR!

20.21: A Honvéd és az Újpest is növelte előnyét! A kispestieknél Davide Lanzafame szerzett pompás szabadrúgásgólt, a lila-fehéreknél Obinna Nwobodo talált be.

20.18: Uzoma öngólját érdemes megtekinteni. De a Balmaz a két öngól ellenére is bennmaradást érő helyen áll – jelenleg.

20.15: Ha minden így marad, a Honvéd lesz a negyedik, ami Európa-liga-szereplést érne számára. A Vasasnak és a DVTK-nak kell a gól, a Balmaz jelenleg nincs lépéskényszerben.

20.11: Az Újpest is megszerezte a vezetést a DVSC ellen, így a Honvéd csak nagyon rövid ideig állt a harmadik helyen.

20.09: Eppel Márton góljával vezet a Honvéd a Vasas ellen! Ez azt jelenti, hogy jelenleg a DVTK és a Vasas áll kieső helyen, a Balmazújváros pedig bent maradó, dacára annak, hogy vesztésre áll.

20.07: Az idő jelenleg a Balmazújvárost és a DVTK-t sürgeti.

20.06: Minden pályán zajlik már a játék.

20.02: Folytatjuk! A Balmazújváros–Ferencváros és a Puskás Akadémia–Paks mérkőzés kivételével mindenhol elkezdődött már a második félidő.

19.55: Újpesten Kusnyír Erik sárga lapja mellett Zsótér egy lövése és Novothny egy fejese jelentette a legfőbb eseményt az első játékrészben. Ja, meg az, hogy a mérkőzés ünnepélyes kezdőrúgását a lila-fehérek volt játékosa, Enisz Bardi végezte el.

19.51: Az első félidőben a Vasas előzött az élő tabellán, bár sokat nem tett ezért. Azzal ugyanis, hogy a Balmazújváros vesztésre áll a Fradi ellen, visszacsúszott a 11. helyre. A dobogóért folyó csatában a helyzet változatlan, harmadik az Újpest.

19.50: Minden pályán vége az első félidőnek! Kieső helyen a Balmazújváros és a DVTK!

19.49: Már csak a Balmazújváros–Ferencváros és a Puskás Akadémia–Paks meccsen zajlik az első félidő.

19.48: A két öngólt vétő Balmazújváros ismét kieső helyen áll, akárcsak a Diósgyőr.

19.45: Uzoma elképesztő öngóljával ismét vezet a Fradi! Balmazújváros–Ferencváros 2–3! A balhátvéd haza akarta adni a labdát egy bal oldali beadás után, de combbal a bal felső sarokba helyezett.

19.45: Közben a Vasas életjelet adott magáról Kispesten, Gróf Dávidnak kellett védenie.

19.43: Aki esetleg arra fogadott, hogy minden meccsen potyognak majd a gólok, az most nem áll jól…

19.41: Eppel újabb nagy helyzetet hagyott ki a Honvéd–Vasas meccsen.

19.38: Ezek most csendesebb percek, csordogálnak az események…

19.34: Eltelt a meccsekből bő 30 perc, és a helyzet ugyanaz, mint a kezdő sípszó idején: minden meccs döntetlenre áll, így kieső helyen a Vasas és a Diósgyőr.

19.29: Davide Lanzafame lőtt kapufát a Vasas ellen. Az angyalföldiek most sincsenek könnyű helyzetben – jelenleg kiesésre állnak –, de ha gólt kapnak, akkor megkongathatják a vészharangokat.

19.28: GÓL! A Balmazújváros egyenlített a Fradi ellen, 2–2! A kétgólos hátrányból felálló Balmaz így ismét bennmaradást érő helyen áll!

19.28: Gaál Bálint bevette a Honvéd kapuját, de a játékvezető asszisztense lest jelzett. Jó döntés.

19.26: A Videoton Réti Patrik révén nagy helyzetet hagyott ki Diósgyőrben.

19.25: A Honvéd–Vasas meccsen nagyon érik a kispestiek vezető gólja…

19.22: Egyelőre tehát csak Balmazújvárosban esett gól, ahol a házigazdák távolabb kerültek a bennmaradástól. De nagyon sok van még hátra!

19.20: Szépített a Balmazújváros a Fradi ellen, 1–2! De ez még mindig kevés, a Balmaznak mennie kell tovább az egyenlítésért.

19.18: Balmazújváros–FTC 0–2! Nagy bajban a Balmaz, amelynek legalább egy pont kellene a bennmaradáshoz.

19.17: Tamás László öngóljával a Ferencváros megszerezte a vezetést a Balmazújváros vendégeként!

19.15: A Bozsik-stadionban óriási kispesti helyzet maradt ki, a Vasas védőjét, Kire Risztevszkit ápolni is kellett.

19.13: Eppel Márton műesésért sárga lapot kapott a Honvéd–Vasas mérkőzésen. A kispestiek csatára tizenegyest szeretett volna kiharcolni.

19.10: Lassan minden pályán belépünk a 10. percbe, gól továbbra sincs.

19.05: Lipták Zoltán révén a DVTK már kihagyott egy nagy helyzetet a Videoton ellen!

19.04: Egyelőre egyik pályán sincs gól.

19.00: Elkezdődtek a mérkőzések! Ebben a percben kieső helyen a Vasas és a Diósgyőr, harmadik az Újpest és Európa-liga-induló a negyedik DVSC is.

18.57: Az elmúlt órák heves esőzései szerencsére egyik mérkőzés megrendezését sem veszélyeztetik.

18.53: A kiesés ellen küzdő öt csapat mérkőzésein összesen 81 forgatókönyv lehetséges!

18.50: Lássuk, mely csapatnak milyen eredmény szükséges ahhoz, hogy megőrizze élvonalbeli tagságát:

A Mezőkövesd benn marad, ha…
…nem kap ki a Haladástól
…ha kikap, de a Vasas és a Balmazújváros közül valamelyik nem nyer.

A Haladás benn marad, ha
…megveri a Mezőkövesdet
…döntetlent játszik, de a Balmazújváros, Vasas kettős közül legalább az egyik nem nyer
…kikap, de a Vasas, DVTK páros egyike sem győz, vagy a kettő közül csak az egyik győz, miközben a Balmazújváros kikap.

A Balmazújváros benn marad, ha
…megveri a Ferencvárost
…nem nyer, de a Vasas nem szerez több pontot nála, és a DVTK sem nyer.

A Vasas benn marad, ha
…legyőzi a Honvédot
…döntetlent játszik, de kikap a Balmazújváros, és a DVTK sem nyer.

A DVTK benn marad, ha
…megveri a Videotont, és a Haladás, Balmazújváros, Vasas trióból legalább kettő nem nyer.

18.48: Az utolsó fordulót megelőzően harmadik az Újpest, de ha kikap a Debrecentől, akkor biztosan lecsúszik a dobogóról. Kieső helyen áll a Vasas és a DVTK, veszélyben van még a Balmazújváros, a Haladás és a Mezőkövesd. A Diósgyőr az egyetlen csapat, amelynek muszáj nyernie a bennmaradáshoz.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat a labdarúgó NB I 33., utolsó fordulójának élő eredménykövetőjében!