Ikszelt a Vidi Diósgyőrben, őszi bajnok így a Debrecen

2013.11.24. 16:25
Gólokban és látványos jelenetekben sincs hiány (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I tizenötödik fordulójában a Diósgyőr odahaza 2–2-es döntetlent játszott a forduló előtt a tabellát vezető Videotonnal. Az őszi bajnok így a tegnap három pontot szerző, és ezzel a fehérváriakat megelőző Debrecen lett.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Diósgyőri VTKVideoton 2–2 (Bacsa 5., Gohér 72., ill. Kleinheisler 1., Kovács I. 29.)

Két nem éppen kirobbanó formában lévő csapat vívta a bajnokság őszi idényének utolsó rangadóját, ahol a Diósgyőr számára az éllovas Debrecenhez és a második helyen álló Videotonhoz való felzárkózás volt a tét, a Vidinek pedig a „félidős” bajnoki cím. Rangadóhoz méltó körítéssel készültek a diósgyőri szurkolók, a játékosok pedig rangadóhoz méltó első öt percet produkáltak: egy hatalmas hazai védelmi hibát Kleinhesler László büntetett góllal rögtön az első percben (0–1), majd nem sokra rá egy viharos támadás végén Bacsa Patrik emelt az üresen maradt kapuba (1–1).

„Nem vagyok elégedett az egy ponttal, mert ma minden szempontból jobbak voltunk a Videotonnál – nyilatkozta Tomiszlav Szivics a mérkőzést közvetítő Duna Tv-nek. – Megajándékoztuk az ellenfelet, de nem tudom miért, hiszen messze van még a karácsony. Ajándékoztunk nekik két gólt, de a pozitívumokat kell nézni: felálltunk, irányítottunk, megvoltak a helyzeteink.”
„A két gólunkon kívül kidolgoztunk még két nagyobb gólhelyzetet is, de körülbelül ennyi lehetőség a Diósgyőr előtt is adódott – mondta José Gomes, a fehérváriak mestere. – Nagyon nehéz volt a mély talajon játszani, amikor csúszik a pálya, sokszor az is nehezére esik a játékosnak, hogy egyáltalán talpon maradjon.”
Bővebben itt olvashat nyilatkozatokról!

Csökkent azonban egy idő után az iram, és állítólag „zászlóvita” miatt a nézőközönség száma is, miközben támadásban maradt a DVTK, Paulo Viníciusnak kétszer is hazai gólhelyzetben kellett blokkolnia. Ám a diósgyőriek védelmük újabb amatőr hibái miatt ismét hátrányba kerültek: Kovács István hosszú másodpercekig vezethette a labdát, majd lövése a behátráló Kádár Tamás fenekéről került a hálóba, becsapva a másfelé mozduló Nenad Rajicsot (1–2).

Kádár nem sokra rá összehozott egy újabb helyzetet a Vidinek, de Rajics védte Zé Luis lövését, mégpedig élményszámba menő vetődéssel.

A fordulást követően jó húsz percig szinte csak a diósgyőriek támadtak, de Bacsa és Futács Márkó kihagyta helyzeteit. Kijjebb jött erre a Vidi, olyannyira, hogy Juhász Roland egyszer, Zé Luis kétszer is gólt lőhetett volna. Nem sokra rá jött a büntetés a kimaradt helyzetekért, Gohér Gergő jobb oldali szabadrúgása a jobb felsőbe pattant (2–2).

Juan Calatayudot megtréfálta a gólnál az elé berobbanó, de a labdát el nem érő Futács, ám a spanyol nem sokkal később hatalmasat védett Zoran Kosztics, majd Bacsa lövésénél is. A végére már elfogyott mindkét csapat ereje, újabb gólhelyzetet már nem láthattunk: kettő kettőre végződött az őszi idény utolsó rangadója, egyik csapat sem érdemelt vereséget, és elmondhatjuk, hogy összességében nem láthattunk rossz mérkőzést.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

A döntetlen azt is jelenti, hogy a szombaton győzelmével átmenetileg a tabella élére ugró Debrecen stabilizálta vezető pozícióját, így a hajdúságiak lettek az NB I őszi bajnokai.

1. DVSC-Teva 15 10 3 2 37–16 +21 33
2. Videoton FC 15 10 2 3 30–11 +19 32
3. Diósgyőri VTK 15 7 6 2 26–17 +9 27
4. Haladás 15 7 5 3 25–18 +7 26
5. Ferencváros 15 7 3 5 23–22 +1 24
6. Győri ETO 15 6 6 3 23–17 +6 24
7. Budapest Honvéd 15 6 4 5 22–19 +3 22
8. Pécsi MFC 15 6 3 6 24–25 –1 21