Négy gólt vágott a DVTK az atomjaira hullott ETO-nak

2015.05.17. 16:28
A Diósgyőr különösebb megerőltetés nélkül is simán megverte a szétesett csapat benyomását keltő Győri ETO-t. A meccsen a győri Vladica Brdarovszkit kiállították, a diósgyőri Gosztonyi pedig kihagyott egy tizenegyest.

Lipták Zoltán fejelte ki a labdát (Fotó: Korponai Tamás)

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

DVTK–GYŐRI ETO 4–1 (Bognár 4., Nagy Á. 48. – öngól, Tóth D. 75. – öngól, Takács T. 87., ill. Priskin 84.)

Fura egy meccsre készülődtek Diósgyőrben, hiszen már mindenki tudta, hogy ezt az idényt közepes teljesítménnyel hozta le mindkét gárda. Másrészt az is nyilvánvaló lett, a győri menekülés csak arra volt jó, hogy az NB III-ban folytathassa a csapat. A DVTK már az új edzője nevét is nyilvánosságra hozta, Bekő Balázs feladata lesz, hogy ütőképes gárdát formáljon.

Miriuta csak a szurkolók kedvéért dolgozik tovább

„Sajnálom edzőkollégámat, akinek ilyen nehéz helyzetben lévő csapatot kell vezetnie – mondta Vitelki Zoltán, a DVTK edzője. – Ettől függetlenül úgy látom, egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Büszke vagyok a játékosaimra, és külön öröm számomra, hogy a fiatal Nemes Milán így tudott debütálni a csapatban. A siker mindig csapatmunka, ez most nagyon jól működik Diósgyőrben.”

„Bementem az öltözőbe a mérkőzés után, és azt mondtam a srácoknak, bátran emeljék fel a fejüket – mondta Miriuta László. – Örülni kell, hogy ilyen szenzációs futballistáink vannak, akik három hónapja nem kapnak pénzt, mégis ott vannak a pályán és küzdenek becsülettel. Kikaptunk, ez van, játsszuk le még ezt a két meccset, aztán menjen mindenki, amerre akar. Nagy különbség nem volt a csapatok között, sajnos hibáztunk, ám fejben nem vagyunk ott megfelelően. Jövő héten is ott leszek a csapat mellett, de egyedül a szurkolók miatt, senki másért.”

Miriuta László azt fejtegette, hogy ilyen körülmények között egyedül a játékosok profi mentalitásának örülhet, ám az idény végén szétszéled az együttes, mindenki keresi a lehetőségeket – ő maga is.

Tavasszal csupán egyszer nyert a DVTK, a Pápa ellen, de amúgy is gyenge sorozatot produkált. Vitelki Zoltánnal a kispadján viszont még nem szenvedett vereséget.

Jól is kezdték a meccset a hazaiak, és szemrevaló támadás végén Bognár István éles szögből már a 4. percben nagy gólt ragasztott a léc alá. 1–0

A Győr alaposan rákapcsolt, több helyzetet is sikerült kialakítani Antal kapuja előtt, a gól azonban nem jött össze. Lipták, Bucsa és Priskin is veszélyeztetett, de hiába. A diósgyőri támadásokban is benne volt a veszély, csakhogy az utolsó átadásokba rendre hiba csúszott. Nyolcszor is próbálkoztak az első félidőben a vendégek kapura lövéssel, de a hazaiak vonulhattak vezetéssel az öltözőbe.

A második félidő legelején eldőltek a lényegi kérdések: előbb Brdarovszkit állították ki, mert a tizenhatoson belül felvágta Gosztonyit, ám a DVTK nem tudott élni a lehetőséggel, a sértett büntetőjét ugyanis Horváth Dániel kivédte. Nem sokáig maradt azonban érintetlen a győri kapu ebben a játékrészben, mert az 56. percben Okuka beadása Nagy Ádámról a kapuba pattant. 2–0

Rudolf: Nekünk már egyetlen egy mérkőzés sem egyszerű

A gól után a csapatok behúzták a kéziféket, a kétgólos előnyükkel roppant elégedett piros-fehérek nem erőltették az akciókat, de még így is lőhettek volna legalább három gólt. Viszont ha már nem tették, a „segítségükre sietett" Tóth Dávid, aki ártalmatlan helyzetből a saját kapujába ügyetlenkedte a labdát a 75. percben. 3–0

A Győrnek is összejött a szépítés, mert Priskin jó lövésével szemben Antal tehetetlen volt. 3–1

De még ezzel sem volt vége, mert a 87. percben még Takács is betalált a teljesen megzavarodott vendégvédelem teljes asszisztálása mellett. 4–1

Tíz emberrel, háromgólos hátrányban biztossá vált, hogy egyhuzamban a harmadik idegenbeli meccsét is elveszíti az ETO, az MTK és az Újpest után a DVTK is nyert a győriek ellen. De ez nem is csoda a helyzetükben. Hátravan még két meccsük, s már csak az lehet a cél, hogy megmaradjon az önbecsülésük. A Diósgyőr viszont jól hajrázik, és akár magasabbra is tekintgethet a mostani hetedik helynél.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!