Mindent kihagyott a Loki, Balajcza nélkül mentett pontot az Újpest

2015.10.03. 17:56
Az Újpest nagy küzdelemben pontot rabolt Debrecenből (Fotó: Hegedüs Gábor)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Debrecen hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Újpesttel.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

DVSC–ÚJPEST 1–1 (Tisza 28., ill. Diagne 32.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mindkét oldalon volt változás a múlt heti kezdőcsapatokhoz képest, ám Nebojsa Vignjevics olyan szempontból más helyzetben volt, mint Kondás Elemér, hogy neki kényszerűségből kellett váltania, méghozzá kapusposzton. A csapatkapitány, Balajcza Szabolcs eltiltás miatt hiányzott, helyette Kovács Zoltán kezdett.

Csaknem eseménytelen 22 perc után cserélnie kellett a DVSC vezetőedzőjének, a középső védő posztján játszó Máté Péter megsérült, helyére egy csatár, Ibrahima Sidibe állt be, így Mészáros Norbert középre húzódott, Alekszandar Jovanovic lett a jobbhátvéd, Balogh Norbert pedig a jobbszélső.

A 28. percben megszerezte a vezetést a Loki, Korhut Mihály bal oldali beadását kivágták az újpesti védők, ám éppen vissza Korhuthoz, aki megint középre tekert. Geoffrey Castillion lövését még blokkolták Jonathan Herisék, ám a kipattanót Tisza Tibor 15 méterről a kapuba vágta (1–0).

Hamar jött az egyenlítés, Nemanja Andrics bal oldali beadását Mbaye Diagne jobbal hat méterről a léc alá vágta (1–1). A szünet előtt visszavehette volna a vezetést a Loki, ám előbb Bódi 26 méteres szabadrúgása a lécen csattant, Tisza elől pedig hatalmasat mentett Heris.

A második félidő első felében több veszélyes kísérlet volt, a legnagyobb a 65. percben, amikor Enis Bardhi szöglete után Diagne a kapu torkából vágta fölé a labdát. A 70. percben Kylian Hazard lőtt kevéssel a kapu fölé, nem sokkal később pedig Sidibe volt képtelen három méterről a kapuba juttatni a labdát.

A 77. percben Bódi balról, az alapvonaltól kapura lőtte a labdát, amely a jobb kapufáról Tisza elé pattant. A támadó 12 méterről lőtt jobbal, Litauszki azonban a gólvonalról mentett! Nem sokkal később Kulcsár beadását Sidibe nyolc méterről a lécre rúgta.

A Debrecen közelebb állt a győzelemhez, de nem tudta megszerezni, míg az Újpest most már nyolcadik bajnoki meccsét volt képtelen megnyerni egymás után.

1. Ferencvárosi TC 11 10 1 22–4 +18 31
2. Szombathelyi Haladás 11 4 6 1 9–7 +2 18
3. Paksi FC 11 4 4 3 13–8 +5 16
4. MTK Budapest 11 4 4 3 14–10 +4 16
5. Budapest Honvéd 11 4 4 3 15–13 +2 16
6. DVSC-Teva 11 4 4 3 13–13 0 16
7. Videoton FC 11 4 7 11–15 –4 12
8. Diósgyőri VTK 11 3 3 5 13–21 –8 12