Keserédes bajnokavatás – debreceni vereség után lett biztos az FTC-arany

Kántor BarnabásKántor Barnabás
2016.04.02. 18:18
A Ferencváros a 29 bajnoki címét ünnepelhette az élvonalban (Fotó: Hegedüs Gábor)
Hiába kapott ki a Ferencváros 2–1-re a Debrecentől a Nagyerdei Stadionban, így is bajnokok lettek a zöld-fehérek!

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

DVSC-TEVA–FERENCVÁROS 2–1 (Takács T. 28., 30., ill. Sesták 62.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Fradi tudta, ha nyer Debrecenben, bebiztosítja bajnoki címét, de nem feltétlenül volt szüksége pont(ok)ra ehhez. A Lokinál kimaradt a kezdőből az MTK ellen nagyot hibázó Bozidar Radosevic, a Fradinál pedig sérülés miatt nem játszhatott Pintér Ádám és Nagy Ádám.

A helyzet hasonló volt, mint a Magyar Kupa-mérkőzésen. A vendégtáborban is szurkoltak a Fradinak, de volt egy különálló csoport, amely szintén a vendégeknek drukkolt – csak a hazai táborban.

Jól kezdtek a vendégek, irányították a meccset úgy, ahogy azt megszokhattuk tőlük a szezon során. Különösen Radó András és Cristian Ramírez volt aktív, de próbálkozásaik sikertelenek voltak. Az első ziccer épp előbbi előtt adódott, ám a támadó 17 méterről fölé lőtt.

A 19. percben jött a jó hír a fradistáknak, a Paks megszerezte a vezetést, hat perccel később pedig már kettővel mentek a tolnaiak, így már ekkor lehetett sejteni, bajnokavatás lesz, akármi történik. A kérdés csak az volt, mennyire lesz szép ez a nap a zöld-fehéreknek.

Azt pedig szűk fél óra elteltével lehetett sejteni, hogy nem annyira... Éppen korábbi játékosuk, Holman Dávid miatt alakult így, aki remekül fordult le Ramírezről, egy biciklicsellel Leandrót is megverte, és mielőtt lőtt volna, azt még védte Dibusz, de a kipattanót Takács Tamás a kapuba passzolta (1–0).

A Loki hamar tett róla, hogy az MTK-meccs döntsön a bajnoki címről (Fotó: Hegedüs Gábor)

Gyors válasz helyett gyors dupla jött. Két perccel később Szakály Péter ment el a jobb oldalon, középre lőtte a labdát, ismét Takács érkezett, és közelről nem hibázott (2–0).

Doll a szünetben valószínűleg a fél csapatát lecserélte volna szíve szerint, de csak egyet változtatott, a továbbra sem túl meggyőző Florian Trinkset Roland Lamah váltotta. Furcsa, hogy a Fradi egyik legértékesebb játékosa hogyan lehet pados hetek óta, de a belga becserélése kiváló döntésnek bizonyult.

A 62. percben ugyanis góllá érett a hatalmas Fradi-nyomás. Lamah hibátlan bal oldali beadására Stanislav Sesták robbant be, és a kapuba vágta a labdát (2–1).

Holman nemrég még a Ferencváros futballistája volt (Fotó: Hegedüs Gábor)

Hamar újra kétgólos lehetett volna a hazaiak előnye, a nagyszerűen futballozó Holman lövése azonban kifelé pattant a lécről, a csereként beálló Ferenczi János pedig fölé lőtt.

A Ferencváros kikapott, de így is bajnok lett, mivel a Paks 4–1-re legyőzte az MTK-t, így behozhatatlan előnyre tett szert. Megvan a 29. bajnoki címük a zöld-fehéreknek! De kicsit keserédes lett ez az ünneplés…

Holman Dávid: A helyükben szégyelném magam

1. Ferencvárosi TC 27 21 2 4 57–15 +42 65
2. MTK Budapest 26 12 7 7 33–27 +6 43
3. DVSC-Teva 27 11 9 7 41–30 +11 42
4. Újpest FC 27 10 10 7 35–28 +7 40
5. Videoton FC 27 12 3 12 29–27 +2 39
6. Paksi FC 26 11 6 9 34–28 +6 39
7. Budapest Honvéd 27 10 7 10 34–30 +4 37