A Honvéd gólzáporos debreceni győzelemmel hangolt a záró fordulóra

2017.05.20. 17:54
A Honvéd ismét gólfesztivált rendezett (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 32. fordulójában a Honvéd 5–2-re győzött Debrecenben, ezzel begyűjtötte a bajnoki cím megszerzése szempontjából kötelező három pontot. Bár az eredmény nem ezt mutatja, a fővárosiaknak nagyot kellett küzdeniük a DVSC ellen.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

DVSC–Honvéd 2–5 (Jovanovic 58., Szuk Hjun Dzsun 66., ill. Koszta 4., 36., 92., Eppel 24., 81.)
Debrecen, 6328 néző. Vezette: Farkas Ádám

A kora esti mérkőzések közül alighanem a Debrecen–Honvéd találkozó bírt a legnagyobb téttel, hiszen míg a fővárosiak abban a tudatban léphettek pályára, hogy győzelmük esetén (és ha a Videoton pontot veszít) megszerezhetik a bajnoki címet, addig a DVSC akár be is biztosíthatta a bennmaradását.

A Kispest hamar elvette a hazaiak kedvét, Koszta Márk már a 4. percben betalált (0–1). Ha ez nem lett volna elég, tíz perccel később Holman Dávid tizenegyesét Gróf Dávid kivédte, a 24. percben pedig egy gyönyörű kontra végén Eppel Márton megszerezte csapata második gólját (0–2). A 36. percben tovább folytatódott a debreceni rémálom, újabb pompás kontrát fejezett be eredményesen a Honvéd, megint Koszta révén. 0–3

Jól mutatta a Loki játékosainak hangulatát, hogy a szünetre vonulva Braniszlav Danilovics durván rátámadt saját csapattársára, Ferenczi Jánosra – úgy kellett szétválasztani őket. A kapus kapott egy sárgát, Leonel Pontes vezetőedző pedig a helyzet súlyosságát felmérve úgy döntött, hogy a második félidőre már nem szavaz bizalmat neki.

A portugál mester azonban nemcsak ennyit csinált a szünetben, hanem lelkiekben valósággal kicserélte az együttesét. A fordulást követően azonnal magához ragadta a kezdeményezést a hazai gárda, s az 58. percre meg is lett a jutalma a próbálkozásoknak: Holman 17 méterről a kapufára csavarta a szabadrúgását, a kipattanót azonban Aleksandar Jovanovic a hálóba juttatta. (1–3)

Sőt nyolc perccel később a csereként beállt Szuk Hjun Dzsun is fejelt egy gólt, ezzel izgalmassá téve a mérkőzést (2–3). A Loki egyre lelkesebb lett, a fővárosiak inkább a kontrákra alapoztak.

A 81. percben aztán a „kispesti gólkirály” szertefoszlatta a Debrecen egyenlítési álmait: Eppel tizenegy méterről védhetetlen fejessel megszerezte szezonbeli 15. gólját (2–4). A hajrában az egész mérkőzésen remekelő Koszta állította be a végeredményt. 2–5

A Debrecen közben így sem került kieső helyre, sorsa a következő fordulóban dől el, melyben a Diósgyőrrel játszik, a rájuk kettejükre veszélyes MTK pedig Pakson lép pályára.

A Honvéd a győzelme ellenére sem tudta bebiztosítani bajnoki elsőségét, hiszen a Videoton megverte a Ferencvárost, így a forduló végén továbbra is azonos pontszámmal áll a kispesti és a fehérvári együttes a tabella első két helyén. Az utolsó fordulóban a Honvéd–Videoton mérkőzésen dől el a bajnoki cím sorsa – vendéggyőzelem esetén a Vidi a bajnok, minden más eredmény a Honvéd sikerét hozza.