nemzetisport.hu 2016.03.12 15:20 Frissítve: 2016.03.12 20:45

A Honvéd megkegyelmezett a DVSC-nek, csak három gólt rúgott

A Budapest Honvéd lefutballozta a pályáról a Debrecent, és 3–0-ra nyert idegenben a labdarúgó NB I 25. fordulójában.

Ünneplő Honvéd-játékosok a debreceni Nagyerdei Stadionban (Fotó: Reviczky Zsolt)

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
DVSC-TEVA–BP. HONVÉD 0–3 (Eppel 4., 26., Hidi 28.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Fussatok! Passzoljatok! Ilyen kívánságokkal álltak elő a hazai szurkolók Debrecenben a Honvéd elleni bajnoki első negyedórájában. Hol van már a Hajtsatok, harcoljatok! óhaja – aztán szinte teljesen elcsendesedett a „kétezerfejű" (a hivatalos nézőszám 2327 volt), hiszen a szünetre már három góllal vezetett a Honvéd.

Előbb Eppel Márton használt ki egy védelmi hibát fejjel (0–1), aztán kétszer is debreceni játékos adta tulajdonképpen a gólpasszt, mert előbb Eppel Márton duplázott (0–2), majd Hidi Patrik postázott irgalmatlan erővel a jobb sarokba egy felszabadítást (0–3).

Kondás Elemér három cserével próbálta meg felrázni csapatát, de hiába, Dusan Vasziljevics például a 60. percre mesterhármasig juthatott volna, ha kissé pontosabb, de Eppel és a csereként beálló, frissiben felépülő Holender Filip pedig két ziccert is elpuskázott.

Tisza Tibor izgalmasabbá tehette volna a hajrát, de szabadrúgása után bemutatta az év mentését Baráth Botond, aki mintha olvasott volna a csatár gondolataiban, és fejjel mentett a jobb felső előtt. Zseniális, parádés megmozdulás volt!

A hazai szurkolók – akik maradtak – csöndesen szemlélték ekkor már az eseményeket, és bizony a lefújás után a Gyertek ide! sem volt olyan, mint amilyet a piros-fehér kedvencek szerettek volna a meccs előtt...

„Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel – értékelt Marco Rossi, a Budapest Honvéd vezetőedzője az M4 Sportnak. – Jó munkát végeztek a játékosaim. Legyőzni a Debrecent nagy dolog, akárcsak korábban a Ferencvárost és a Videotont. Úgy néz ki, hogy őrült csapatom van. Képes nagyszerű eredményekre, de utána rosszakra is a gyengébb együttesek ellen. Úgy néz ki, hogy foglalkoznunk kell a pszichológiával, hogy stabilabb eredményeink legyenek.”

„Örülni kell ennek a sikernek, de nézni kell a számokat. Még nincs meg az a pontmennyiség, ami a biztos középcsapattá váláshoz kell. Most erre kell koncentrálnunk. Olyan gárdánk van, amely megküzd ezekért a pontokért.”

A bajnokság állását itt nézheti meg!

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.18 23:16:53

Labdarúgó NB I DLUSZTUS IMRE

ALAPVONAL. A grund attól attól volt igazán hatékony, hogy az önfeledten, szeretetből játszó, így speciális játékintelligenciát és kiváló erőnlétet szerző gyerekek mellett, mögött állt egy mester, egy édesapa, aki tudott futballozni, netán maga is edző volt.

2018.02.17 12:51:38

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

A zöld-fehérek hazai pályán már három góllal vezettek a Domzale ellen, de a végén kétszer is betaláltak a szlovénok.

2018.02.17 00:18:27

Labdarúgó NB I BODNÁR ZALÁN

NS-VÉLEMÉNY. Ereje teljében lévő jó külföldi játékos nem szerződik hozzánk.

2018.02.15 08:37:15

Labdarúgó NB I BORSI GERGELY

„Mi is beszéltünk már róla, hogy jó úton járunk, s ha így folytatjuk, meglesz az eredménye.”