Tovább menetel az NB I-ben a Ferencváros

2015.08.22. 20:25
Böde Dániel góljával szerzett vezetést az FTC Debrecenben (Fotó: Földi D. Attila)
Az éllovas Ferencváros magabiztosan, teljesen megérdemelten nyert a Debreceni VSC otthonában a labdarúgó NB I hatodik fordulójának nagy rangadóján. A gólokat Böde Dániel, Stanislav Sesták és Radó András szerezte.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Debreceni VSC–Ferencváros 0–3 (Böde 12., Sesták 66., Radó 70.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Thomas Doll mosolya mindent elárul a meccsről
(Fotó: Földi D. Attila)
Thomas Doll mosolya mindent elárul a meccsről (Fotó: Földi D. Attila)

Természetesen nagyon fogadkoztak a debreceniek, hogy elkapják most is odahaza a Fradit, de a fővárosiak sokkal jobban kezdtek, és az első tíz percben kétszer is helyzetbe kerültek Busai Attila révén, de előbb a kapus, majd a léc hárított. A 12. percben aztán nem volt menekvés: Leandro ívelése után Mészáros Norbert és Korhut Mihály úgy kísérte Böde Dánielt, mintha a virágkarneválon ballagtak volna egy Madocsai Messi-kompozíció mögött, a csatár meg köszönte szépen, és nemes egyszerűséggel értékesítette ziccerét: 0–1!

Varga József „támadásfordultával” egyenlíthetett volna, de kihagyta a kihagyhatatlant, majd megtette ezt Busai is a másik kapu előtt, a kettő között meg Böde kihagyott egy „sima” gólhelyzetet – hajtós, küzdelmes első félidőt láthattunk, rangadóhoz méltót.

Csak így lehet felkészülni rendesen az európai kupamérkőzésekre.

Thomas Doll ezért is kért még a szünet előtt harcosabb, férfiasabb hozzáállást övéitől, mert bizony két Dibusz Dénes-bravúrra volt szüksége csapatának, hogy ne egyenlítsen a Loki: a válogatott kapus előbb Emir Dilaver (!) fejesét, majd Szécsi Márk közeli perdítését is hárította.

A kapust feldobta, hogy megtekintette a mérkőzést a helyszínen szövetségi kapitánya, de Cristian Ramírezről ezt már nem mondhatjuk el.

A második félidő derekán nagy erőket mozgósítottak a debreceniek a fordításért, de két újabb védelmi hiba megpecsételte sorsukat: előbb Stanislav Sesták (0–2), majd a csereként beálló Radó András is betalált egy-egy kontra végén (0–3).

A Ferencváros a kétezres években csupán negyedszer tudott győzni bajnokin a DVSC otthonában, 1964 óta nem látott különbséggel múlta felül vendéglátóját.

Hat forduló után hétpontos előnyre tett szert a második helyezett csapat előtt az egymás után kilencedik bajnoki győzelmét arató Ferencváros; a Loki a hetedik helyen áll a tabellán, de még lejjebb csúszhat onnan is, ha vasárnap nem kap ki az MTK.