A Debrecen elsöpörte a Békéscsabát: hetet egy csapásra!

2015.10.17. 17:55
A DVSC folytatta a Békéscsaba elleni jó szériáját (Fotó: Koncz György)
Alaposan kitömte odahaza a Debrecen a Békéscsabát, a Loki meg sem állt hét gólig a második félidőben összeomló lila-fehérek ellen a labdarúgó NB I tizenkettedik  fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Debreceni VSC–Békéscsaba 7–0 (Kulcsár T. 32., 38., Sidibe 52., Balogh N. 54., Tisza 63., Zsidai 76., Jovanovic 81.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem mondhatni, hogy a Debrecen mumusa lenne mostanában a Békéscsaba: noha a Loki 1979 és 1990 között egyetlen egyszer sem tudta legyőzni az élvonalban a lila-fehéreket, azóta 15 bajnokin sem kapott ki tőlük. Legutóbb 1994 márciusában verte meg a DVSC-t az Előre, akkor, amikor még Mracskó Mihály, Árgyelán János, Csató Sándor, Fodor Tibor, Kulcsár Sándor és Szarvas János is a csabaiakat erősítette – az egykoron Debrecenben is sikerrel dolgozó Zoran Szpisljak most tudta jól, hogy legénységétől nem várhat bátor támadójátékot, így a vendégek mestere jól megszervezte csapata védekezését.

Sőt az első félidőben egy kisebb (Thomas Piermayr lövését blokkolták) és egy nagyobb (Borbély Bálint beadását Vaskó Tamás közelről a kapu mellé fejelte) helyzetet is kialakított a Békéscsaba, miközben Lubos Ilizit nem tudták megoldhatatlan feladat elé állítani a hajdúságiak. Egészen a 32. percig, amikor is Kulcsár Tamás furcsa mozdulattal belekapott egy beadásba, és ezzel mindenkit meglepett: 1–0!

Amikor az öltözőbe ballagva elpuskázott helyzetük miatt mérgelődtek a hazaiak, aligha sejtették, hogy lesz még ennél nagyobb bajuk is... Vaskó Tamás például pirosat kapott a hajrá előtt, de ekkorra már elverte a gólzápor az Előrét, merthogy Balogh Norbert adott újabb gólpasszt, ezúttal Ibrahima Sidibének (2–0), majd mindezen felbuzdulva betalált maga is (3–0).

Nem állt le dicséretes módon az eddig a bajnokságban odahaza összesen három gólt szerző Debrecen, igaz, van is miért törlesztenie megmaradt szurkolóival szemben, és megfelelő partnernek bizonyult ehhez a Békéscsaba, mert Tisza Tibor (4–0), Kulcsár Tamás (5–0) és Zsidai László is megrezgette Ilizi hálóját (6–0) – szegény kapust annyira megzavarta a góleső, hogy a végén Aleksandar Jovanovic beadását a gólvonal mögé „ügyeskedte". 7–0!

Alaposan eláztak a második félidőben a vendégek, bár lelátói vélemények szerint inkább velük mosták fel a pályát... Hogyan lesz így bennmaradás, Előre?!