A PAFC Lencse triplájával nyert a Dunaújváros ellen

2015.04.18. 18:25
A Dunaújváros 3–2-es vereséget szenvedett a Puskás Akadémiától hazai pályán a labdarúgó NB I 24. fordulójában. A hazaiak a 85. percig győzelemre álltak, akkor jött Lencse László, aki előbb a 85., majd a 90. percben szerzett gólt, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

Fiola Attila ollózott (Fotó: Veres Viktor)

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Dunaújváros PASE–Puskás Akadémia FC 2–3 (Csehi 18., Böőr 57. – 11-esből, ill. Lencse 27., 85., 90. – az elsőt 11-esből)

A Dunaújváros kezdte jobban a mérkőzést, ennek a 18. percben lett meg az eredménye. Böőr Zoltán jobbról, a tizenegyespont magasságából tette tovább a labdát, amit a becsúszó Csehi Tamás öt méterről laposan terelt a kapuba. 1–0

Nem mutatott semmi jel arra, hogy a Puskás Akadémia még az első félidőben egyenlít, mégis így történt: Lencse László és Villám Balázs ütközött a tizenhatos oldalvonalánál, erősen kérdéses, hogy belül vagy kívül történt-e szabálytalanság. A játékvezető szerint belül történt, a büntetőt Lencse varrta a léc alá. A hazai szurkolók perceken keresztül tüntettek igen harsányan az ítélet ellen. 1–1

A fordulást követően mozgalmasan indult a második játékrész, aztán a Dunaújváros jutott büntetőhöz, miután Kleinheisler László buktatta Nikházi Márkot a tizenhatoson belül, a játékvezető döntésével nem vitatkoztak a vendégek. A tizenegyest Böőr Zoltán lőtte jobbal a jobb alsó sarokba. 2–1

Sokáig úgy tűnt, hogy nem születik újabb gól, de aztán öt perc alatt fordítottak a vendégek: a 85. percben Lencse tekert 15 méterről a bal felső sarokba (2–2), majd Zsótér Donát labdaszerzését követően a 90. percben Lencse villant újra, ballal tekert a jobb alsó sarokba – triplája győzelmet ért csapatának. 2–3

A Dunaújváros kétszer is vezetett, de pont nélkül maradt, így maradt a tabella utolsó helyén, nem tudta befogni a Lombard Pápát, amely holnap játszik.