Nikházi fejesével újra győzött otthon a Dunaújváros

2014.11.22. 15:56
Fontos pontokhoz jutottak az újvárosiak (Fotó: Reviczky Zsolt)
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a tizenötödik Dunaújváros PASE a harmadik MVM Paksot fogadta. A gól nélküli első félidőt követően a hazaiak Nikházi Márk góljával nyertek. Az újvárosiak fontos pontokhoz jutottak a bennmaradásért zajló harcban.

tabella alapján a vendégek tűntek esélyesebbnek, ám felújított stadionjukban az újvárosiak eddig mindkét meccsüket megnyerték. A paksiak kezdték aktívabban a meccset, Haraszti Zsolt már a harmadik percben lövéssel riogatott, de az végül elkerülte a kaput. Tíz perc elteltével átvették a játék irányítását a hazaiak, s Molnár Péter kapusnak Zsótér Donát két fejesét is hárítania kellett.

A félidő második részében aztán kissé visszaesett a tempó, helyzet nem nagyon alakult ki, inkább mezőnyben gyötörték egymást a felek. Az egyetlen valamirevaló lehetőség a 36. percben adódott, amikor Haraszti 28 méteres szabadrúgását kellett Nagy Gergelynek fognia.

A második félidőben Petneházi Márk lövése szállt a kapu fölé, a 61. percben ugyanő ívelt fel egy szabadrúgást, amely után Nikházi Márk fejelt 11 méterről a léc alá, vezetést szerezve a dunaújvárosiaknak (1–0).

A hátrány tudatában aktívabbá váltak a paksiak: először is gyorsan kihasználták mindhárom cseréjüket, a 70. percben pedig az amúgy is legaktívabbnak számító Haraszti lőtt 8 méterről, de Nagy kapus önfeláldozóan védett. Nem sokkal később az egyik csereember, Könyves Norbert tört be a 16-oson belülre, de szerelték.

A hajrában Könyves lövését fogta nagy bravúrral Nagy, majd Kiss Tamás találta telibe a keresztlécet, a kipattanót pedig Haraszti a kapus kezébe ollózta. Nyomott a Paks, de kissé későn kezdett iparkodni, és végül nem sikerült egyenlítenie.