A Dunaújváros vezetett Fehérváron, de nem bírt a Pápával

2014.08.16. 18:24
Megszerezte első gólját és első pontját is az újonc Dunaújváros (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 4. fordulójának szombati játéknapján a Dunaújváros PASE átmeneti hazai pályáján, Székesfehérváron játszott 1–1-es döntetlent a Lombard Pápa ellen, ezzel megszerezte első gólját és első bajnoki pontját a bajnokságban. A végeredmény már az első félidőben kialakult.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ
Dunaújváros PASE–Lombard Pápa 1–1 (Orosz 34., ill. Nagy T. 37.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Dunaújváros stadionjában még nincs kész a világítóberendezés, emiatt az újvárosi csapat egyelőre a székesfehérvári Sóstói Stadionban játssza hazai mérkőzéseit. A szurkolóknak ingyenesen biztosított belépés mellett megrendezett találkozó első félidejében Kenesei Krisztiáné volt az első lövés, majd szintén pápai oldalról Popin csúsztatott kapura, a túloldalon Orosz Márk a tizenhatos csücskéről leadott lövését tolta szögletre Szűcs Lajos.

A 19. percben az újvárosi csatár, Godslove is jelentkezett egy veszélyes helyzettel, de gyenge lövéssel, majd Orosz Márk zárta le a hazaiak kontráját egy blokkolt lövéssel.

A kimondottan aktív Orosz Márk a 34. percben a mérkőzés és a Dunaújváros szezonbeli első bajnoki gólját is megszerezte: a 25 éves középpályás cselezgetett az alapvonalnál a jobb oldalon, beadását követően Jakab lövése a lécről vágódott le, kisebb kavarodás alakult ki a kapu előtt, aminek a végén Orosz lőtt közvetlen közelről a kapuba. 1–0

Ezzel tovább folytatódott a Lombard rossz sorozata: a Pápa 2013 augusztusában úszott meg legutóbb idegenbeli bajnoki mérkőzést kapott gól nélkül.

Nem sokáig vezetett azonban a DPASE: a 37. percben Frizoni a bal oldalról végezte el a Pápa szabadrúgását, beívelése után középen Nagy Tamás emelkedett a legmagasabbra, a hátvéd hat méterről a jobb felső sarokba fejelt. 1–1

A hazai Dunaújváros az első félidő hajrájában és a második félidő egészében is többet birtokolta a labdát, és többet is tett a győzelemért ellenfelénél (a Lombard a 83. percben végezte el első szögletét), de fölénye ellenére igazi gólhelyzetet nem tudott kialakítani a fordulást követően. Dobos Barna cserékkel próbálta frissíteni fáradni látszó együttesét, de az újabb gól már nem jött össze – egyik csapatnak sem, maradt az 1–1-es döntetlen.

A végeredmény azt jelenti, hogy a Dunaújváros első bajnoki gólja az első bajnoki pontját is jelentette, míg az első döntetlenjét elérő Lombard Pápa már három forduló óta veretlen, hét pontot gyűjtve ezeken a mérkőzéseken.

1. Videoton FC 4 4 11–2 +9 12
2. MVM Paks 4 3 1 9–1 +8 10
3. MTK Budapest 4 3 1 7–3 +4 9
4. Újpest FC 4 2 2 4–2 +2 8
5. Diósgyőri VTK 3 2 1 6–2 +4 7
6. Lombard Pápa FC 4 2 1 1 5–6 –1 7
7. DVSC-Teva 4 1 1 2 3–3 0 4
8. Nyíregyháza Spartacus FC 4 1 1 2 2–6 –4 4