Diósgyőr: amit elvett a sors a Vidi ellen, most visszaadta

2015.08.29. 17:55
A Diósgyőr ellen az Újpest hatalmas csatában szerezte meg a három pontot vendégként (Fotó: Veres Viktor)
Már úgy tűnt, hogy 2009 óta először nyer a DVTK otthonában az Újpest, amely Balogh Balázs büntetőből esett találatával egészen a 92. percig vezetett, de Bognár István és Tamás Márk góljával fordított a ráadásban a Diósgyőr a labdarúgó NB I hetedik fordulójában rendezett mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Újpest 2–1 (Bognár I. 92., Tamás M. 94., ill. Balogh B. 14. – 11-esből)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem elég a rossz forma, a félcsapatnyi sérült, saját maga felelőtlensége is húzta a Diósgyőrt az Újpest elleni bajnokin, ugyanis Tamás Márk már a mérkőzés elején összehozott teljesen fölöslegesen egy 11-est, amelyet Balogh Balázs értékesített: 0–1!

Bármennyire is tüntetett a szép számú, egyébként az első félidőben fantasztikus hangulatot teremtő hazai közönség, jól döntött Bognár Tamás játékvezető.

Aki pár kisebb újpesti szabálytalanságot nem torolt meg kellő szigorúsággal, de nem ezen múlott, hogy nem egyenlített a szünetig a házigazda, amely egyetlen ziccert sem tudott kialakítani.

Sőt a vendégektől Balogh duplázhatott volna, ám közeli lövését nagy bravúrral védte Ivan Rados, Nagy I Gábor bombája pedig a lécen csattant. A pihenőt követően egymásnak esett a két csapat, felvállalva a bátor támadójátékot. Bekő Balázs előbb Bognár Istvánt, majd Miroszlav Grumicsot és Takács Tamást dobta harcba, de pár veszélyes kontra végén a vendégek többször is eldönthették volna a mérkőzést.

Mint kiderült, a futball törvényszerűségei Diósgyőrben is érvényesek, mert a ráadásban előbb Bognár István tekert a kapuba egy szabadrúgást (1–1), majd Bognár szögletét Tamás Márk bólintotta közelről a kapuba (2–1).

Amit elvett a sors a Videoton elleni bajnokin a Diósgyőrtől, most visszaadta – az Újpest pedig csakis saját magát okolhatja a bukásért.

MESTERMÉRLEG (M4)

„Kilencven percig jó meccset játszottunk – mondta Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője. – A másodikban megvolt a lehetőségünk, hogy lezárjuk a meccset egy második góllal. A Diósgyőr hosszú labdákkal próbálkozott az utolsó hat percben. Sajnos Kálnoki Kis kiválása problémákat okozott. A játékosokkal elégedett vagyok, és gratulálok az ellenfélnek is."

„A csapat lentről kapaszkodik fölfelé, és emberfeletti volt, amit ma a játékosaim nyújtottak – értékelt Bekő Balázs, a DVTK vezetőedzője. – Ezért az élményért már megérte idejönnöm Diósgyőrbe. Az Újpest nagyon jó csapat, remekül zártak és jól kontráztak. Benne volt, hogy egy ilyenből lezárják a meccset. A szívünk a helyén volt, a végén begyötörtük, amit kellett, úgyhogy nagyon boldog vagyok."

1. Ferencvárosi TC 7 7 17–2 +15 21
2. Szombathelyi Haladás 7 4 2 1 6–4 +2 14
3. MTK Budapest 7 4 1 2 11–6 +5 13
4. Budapest Honvéd 7 3 3 1 12–9 +3 12
5. Újpest FC 7 2 4 1 9–6 +3 10
6. Puskás Akadémia FC 7 2 3 2 6–6 0 9
7. Paksi FC 7 2 2 3 8–6 +2 8
8. DVSC-Teva 6 2 2 2 9–10 –1 8