Könyves duplája okozta a Diósgyőr vesztét

2015.04.04. 18:25
Hiába szállt egyszer magasra "Griff", a végén a paksiak örülhettek(Fotó: Teknős Miklós)
A csereként pályára lépő Könyves Norbert duplájával nyert a Paks a Diósgyőr otthonában a labdarúgó NB I 22. fordulójában. A hazaiaktól Georges Henri Griffiths egyszer betalált, de ez kevés volt a pontszerzéshez.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–PAKSI FC 1–2 (Griffiths 69., ill. Könyves 77., 85.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Fut velem egy rossz szekér.”

Nem tudjuk, ismeri-e Tomiszlav Szivics Ady Endre gyönyörű versét, a Kocsi-út az éjszakában címűt, de elsőként ez jutott eszünkbe a Diósgyőr tavaszi idényét végiggondolván. Annyi eltéréssel, hogy Szivicsék egyáltalán nem mondhatják el, hogy fut velük a szekér – igaz, rossznak azért nem mondanánk helyzetüket.

Sőt, a paksiakhoz képest anyagi lehetőségeik kifejezetten fényes, hiszen szombati vendégeik nyíltan megvallották a héten, hogy korábbi támogatóik kiszállása után per pillanat abból élnek, hogy a télen eladták Eppel Mártont, Fiola Attilát és Kovács Gábort – utóbbit speciel a Diósgyőrnek, a transfermarkt.de adatai szerint 100 ezer euróért. Csertői Aurélnek, akinek nemcsak Pakson, hanem Kecskeméten is egyik elődje volt Szivics, eltiltás miatt nélkülöznie kellett Kulcsár Dávidot és Kecskés Tamást, ráadásul belázasodott kapusa, Molnár Péter, így a háló elé a 39 éves Csernyánszki Norbert került. A hazai oldalon is kapust kellett cserélni nem sokkal a kezdés előtt, Ivan Rados ugyanis megsérült egy vetődés közben – a nála csöppet sem rosszabb képességű Antal Botond ugrott be helyette.

Magára a mérkőzésre viszont a szokásosnál kevesebben „ugrottak be”, és a hazai közönséget egyáltalán nem tudta tűzbe hozni Miroszlav Grumicsék teljesítménye. Hiába támadtak többet a hazai kedvencek, stabilan állt a lábán a paksi védelem, az pedig több mint beszédes adat, hogy leginkább a középső védő Szalai Vilmos veszélyeztette a vendégkaput, és éppen jókor jött a szünet, mert Grumics és Koman Vladimir majdnem ölre ment a pályán…

Az első félidő legnagyobb helyzetét a paksi Balázs Zsolt hagyta ki, aki már Antalt is kicselezte, de kissé kisodródva elvétette az üres kaput.

Szivics kettőt cserélt a szünetben, de nem a két kakaskodó jött le, hanem Lazar Marjanovics és Milos Krsztics, helyükre Barczi Dávid és Julian Jenner állt. Ez azt jelentette, hogy immáron négy támadó középpályás segítette a középcsatár Georges Henri Griffithset, és meg is lett az eredménye, mert a mérkőzés 53. percében meglett az első hazai kapura lövés, de „Griff" próbálkozását bravúrral védte Csernyánszki. A támadó következő lökete már beakadt a jobb sarokba, igaz, kellett a gólhoz a 200. bajnokiját kapitális hibával emlékezetessé tevő Rodenbücher István is: 1–0!

Csertői egyik szűrője, Tamási Zsolt helyére támadót vezényelt a pályára válaszként: Könyves Norbertet, míg Szivics úgy döntött, hogy nem fékezi le lendületbe jött legénységét, és Griffiths mellé beküldte csatárnak Bacsa Patrikot. Csertői nyúlt szerencsésebb kézzel a mérkőzésbe, ugyanis az egykori diósgyőri Vági András által középre gyötört labdát a 77. percben Könyves Norbert a bal alsóba postázta: 1–1!

Hahn János nem sokra rá első labdaérintéséből majdnem gólt szerzett, de Antal odaért a bal sarok elé, Könyves Norbert azonban nem sokra rá 15 méterről könyörtelenül bevette a DVTK kapuját. 1–2! Antalon nem múlott, mert a hajrában Hahn és Könyves ziccerét is kivédte, de társai leblokkoltak a végére: megérdemelten vitte el a pontokat idegenből a Paks.

Az idén még nem nyert bajnokit tehát a diósgyőri csapat, a Paks pedig újra megmutatta, hogy lábbal, fejjel és szívvel-lélekkel kell futballozni.

Valami tényleg nem kerek a Diósgyőrnél…

„El kell ismernem, megérdemelten nyert a Paks – értékelt Tomiszlav Szivics, a DVTK vezetőedzője a Sport Tv-nek adott nyilatkozatában. – A paksiak lefutballoztak minket, ezért szeretnék gratulálni nekik. Sok energiát fektettünk a letámadásokba az első félidőben, de akkor sem játszottunk igazán veszélyesen. A második játékrészben nagy nehezen rúgtunk egy gólt, és akkor kontrákra rendezkedtünk be. Sajnos a fegyelmezetlenségünk miatt gyorsan kaptunk kettőt. A cserék sem hozták azt, amit vártam. Összességében a Paks megérdemelten nyert.”

„Az egész mérkőzésen jobban futballoztunk a Diósgyőrnél – mondta Csertői Aurél, a Paks vezetőedzője. – Egyszer hibáztunk, azt ki is használta a hazai csapat. Ezzel együtt számtalan helyzetet dolgoztunk ki, megérdemelten győztünk. Nem voltam nyugodt a szünetben, de éreztem, hogy meglehet ez a meccs.”

„Azt is érezte, hogy két gólt is sikerül szerezni?” – szólt a Sport Tv riporterének kérdése.

„Óriási a képzelőerőm, tehát elképzeltem a két gólt…” – fejezte be elemzését Csertői Aurél.