Vitelkivel megszerezte első tavaszi győzelmét a DVTK

2015.05.02. 18:25
Mouhamadou Seye megszerezte a vezetést a Lombardnak (Fotó: Korponai Tamás)
Vitelki Zoltánnal a kispadon sem remekelt a Diósgyőr, amely sokáig 1–1-re állt odahaza a kiesés elől menekülő Lombard Pápával, de a 90. percben Egerszegi Tamás begyötörte a győztes gólt. A DVTK megszerezte első tavaszi győzelmét, nyolc bajnoki után nyertek újra az élvonalban a diósgyőriek.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

DVTK–LOMBARD PÁPA 2–1 (Bacsa 41., Egerszegi 90., ill. Seye 25.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Két olyan edző fogott egymással kezet a Diósgyőr és a Lombard találkozója előtt, aki nem akármilyen előzmények után és során került a kispadra: Vitelki Zoltán a viharos körülmények között távozó Tomiszlav Szivics örökébe lépve készítette fel a DVTK-t, hogy megszerezze a csapat első tavaszi győzelmét, a Pápa élén pedig az örök beugró Kovács László vezényli az újabb élet-halál harcot.

Amely talán minden eddiginél komolyabb.

De Vitelkit sem sokan irigyelték, hiszen vezetőedzői karrierje első mérkőzésének első percében máris szorítania kellett, hogy Egerszegi Tamás 20 méteres lövéséből ne szülessen bedobás, majd előbb Georges Henri Griffiths, aztán Barczi Dávid hibázott ajtó-ablak helyzetben. Utóbbi a saját térfelén sem állt a helyzet magaslatán a 25. percben: Mouhamadou Seye szerelte, majd jobbal a tizenhatosról kilőtte a bal felsőt. 0–1, hideg zuhany.

Ha nem is futballozott éppen szívvel-lélekkel, de csak felállt a padlóról a Diósgyőr, amely még a szünet előtt egyenlített Bacsa Patrik remek helyzetfelismerése révén. 1–1!

A szünet után Takács Tamás két méterről sem tudott túljárni Szűcs Lajos eszén, a hazai kapu előtt meg Pongácz Viktor mondott csődöt ziccerben. Kétszer is. Seye az 59. percben nem sokkal tekert a bal felső fölé a 16-os vonala elől, tehát egyáltalán nem beszélhettünk arról, hogy elsöprő erejű diósgyőri támadásokat láthattunk volna, sőt, többnyire csak álldogált az ellenfél térfelén a hazaiak közül az, akinél éppen nem volt a labda.

Vitelki bátran nyúlt a mérkőzésbe, így a hajrában a Miroszlav Grumics, Gosztonyi András, Takács, Griffiths, Lazar Marjanovics ötös rohamozott – mégis Egerszegi Tamás kellett a győztes gólhoz. 2–1!

Emlékeznek még a mérkőzés eleji bűn rossz lövésre?

Nagy utat tett meg ezen a mérkőzésen Egerszegi, nagy utat tett meg a DVTK is. Amely hasonló folytatásban reménykedhet, míg a Lombard helyzete egyre aggasztóbb.

1. Videoton FC 26 21 4 1 62–10 +52 67
2. Ferencvárosi TC 25 16 5 4 42–16 +26 53
3. MTK Budapest 26 16 3 7 36–23 +13 51
4. DVSC-Teva 26 13 7 6 34–18 +16 46
5. Paksi FC 26 11 9 6 37–25 +12 42
6. Diósgyőri VTK 26 10 8 8 36–34 +2 38
7. Kecskeméti TE 26 10 8 8 30–29 +1 38
8. Újpest FC 25 9 9 7 26–22 +4 36