A DVTK is meghajolt a Videoton akarata előtt

2015.04.19. 14:00
Nem tudta a Diósgyőr sem megállítani a Vidit (Fotó: Veres Viktor)
Filipe Oliveira és Feczesin Róbert találatával (a hazaiaktól Georges Henri Griffiths a legvégén szépített) az éllovas Videoton megérdemelten győzött a DVTK otthonában a labdarúgó NB I huszonnegyedik fordulójában. Ebben az idényben már harmadszor nyer 2–1-re a Vidi a Diósgyőr ellen.

LABDARÚGÓ NB I
24. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Videoton FC 1–2 (Griffiths 92., ill. F. Oliveira 47., Feczesin 48.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Antal-show: így lehetne röviden összefoglalni a Diósgyőr és a Videoton bajnokijának első félidejét. Az edzőkérdés, a kereten belüli villongások és mindezek origója, a vártnál sokkal-sokkal gyengébb tavaszi szereplés miatt lassan szétcsúszó DVTK mezőnyjátékosai általában csak nyomozták a labdát, míg a fehérváriak bajnokesélyeshez méltó módon sorra vezették a veszélyes támadásokat.

Nikolics Nemanja, Juhász Roland, Feczesin Róbert, Gyurcsó Ádám és Sándor György – s tulajdonképpen a teljes hazai védelem – nemegyszer tesztelte Antalt, aki elszántan repkedett a kapu előtt, egy-két beadást elmérve csupán. Társai többsége eközben lélektelenül tett-vett a pályán, így csak idő kérdése volt, mikor kerül előnybe a Videoton.

Nos, erre a szünet után került sor, és nem kellett rá sokat várni: előbb Filipe Oliveira vágta közelről a kapuba az Antalról elé pattanó Feczesin-lövést (0–1), majd Gyurcsó hozta kihagyhatatlan helyzetbe Feczesin Róbertet (0–2). Túlságosan is megnyugtatta a két gól a vendégeket, és ezt Takács Tamás gyorsan kihasználhatta volna, de első ziccerénél nem mert kapura lőni, a másodiknál pedig igen rosszul célzott.

Értett a figyelmeztetésből a Videoton, és innentől kezdve sokkal jobbal figyelt a védekezésre, míg a DVTK támadásainak hevességét mindennél jobban jelzi, a szurkolók valósággal könyörögtek Koman Vladimiréknak, hogy szíveskedjenek hajtani.

Hiába, mert Georges Henri Griffiths ráadásbeli szépítése (1–2) ide vagy oda, csak elvétve láttunk erre utaló jeleket. Ha már hajtás nincs, talán ideje lenne lapozni pár illetékesnek...

„Amíg Szivics az edző, őt kell szolgálnunk, kitartunk mellette”

1. Videoton FC 24 19 4 1 56–9 +47 61
2. Ferencvárosi TC 24 15 5 4 39–16 +23 50
3. MTK Budapest 24 16 1 7 35–22 +13 49
4. DVSC-Teva 24 13 6 5 32–15 +17 45
5. Paksi FC 24 11 7 6 36–24 +12 40
6. Kecskeméti TE 24 10 6 8 29–28 +1 36
7. Diósgyőri VTK 24 9 8 7 34–30 +4 35
8. Újpest FC 24 8 9 7 23–21 +2 33