Kétgólos paksi sikerrel zárult a szezon Miskolcon

2016.04.30. 18:54
A labdarúgó NB I 33. fordulójában, egyben a 2015–2016-os kiírás utolsó mérkőzésén a Diósgyőr hazai pályán 2–0-ra kikapott a találkozó hajráját – papíron – emberhátrányban lejátszó Pakstól.

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ
Diósgyőr–Paks
02 (Bartha 45., Kecskés T. 93.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Meglehetősen eseménytelenül indult a 2015–2016-os szezon utolsó NB I-es mérkőzése. Miskolcon sem a Diósgyőr, sem a Paks nem tudott igazán kibontakozni, így az első félidő nagy részében csak a mezőnyben gyűrték egymást a felek.

Az első félidő végén azért kicsit felpörgették az iramot a játékosok, előbb Barczi Dávid tizenhét méteres lövését Molnár Péter a jobb alsó sarok elől tolta szögletre, majd a sarokrúgás utáni kavarodásban Egerszegi Tamás kanalazta be a labdát kis híján a kapuba.

Így sem maradt azonban gól nélkül a miskolci közönség: a 45. percben Bartha László szakadt el a védőjétől a tizenhatoson belül, majd hét méterről kilőtte a kapu jobb alsó sarkát (0–1).

A második félidő elején a hazai együttes kétszer is megzörgette a hálót, ám a csereként beálló Miroszlav Grumicsnál kezezést látott a játékvezető, Nikházi Márk találatát pedig les címén – a visszajátszás alapján tévesen – érvénytelenítette.

A folytatásban inkább a a szabálytalanságokról, mint a helyzetekről szólt a mérkőzés, valamint egy súlyos sérülést is feljegyezhettünk. A 73. percben Ivan Rados és Koltai Tamás ütközött a levegőben egy felívelt szabadrúgás után, amit követően mindkettejüket le kellett cserélni.

A 79. percben Bertus Lajos Ternován Patrikot vágta fel hátulról, amiért a játékvezető azonnal kiállította. Sokáig azonban nem tartott a hazai emberelőny, mivel Elek Ákos egy rúgás után nem tudott visszatérni a pályára, és több cserelehetősége már nem volt Egervári Sándornak.

A 88. percben majdnem kiegyenlített a hazai gárda, Egerszegi Tamás közelről a kapufát találta el. Ez pedig azonnal meg is bosszulta magát, hiszen az ötperces ráadás harmadik percében Kecskés Tamás átvette a labdát a tizenhatoson belül, majd tizenöt méterről védhetetlenül a bal felső sarokba tekert (0–2).

Ezután már csak egymással foglalkoztak a játékosok, így Erdős József lefújta a találkozót, véget vetve a 2015–2016-os idénynek, amelyet a Paks a 8., a Diósgyőr pedig a 9. helyen zárt.