Négy gólt rúgva küldte haza a Debrecen a Haladást

2017.04.22. 17:48
Volt mit ünnepelniük a debrecenieknek (Fotó: Szabó Miklós)
Sima – és talán némiképp meglepő – 4–2-es győzelmet aratott a Debreceni VSC hazai környezetben a Haladás ellen a labdarúgó NB I 28. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2030 néző. V: Berke
Debreceni VSC–Haladás 4–2 (H. Handzic 16., Holman 25., 34., Könyves 61., ill. Williams 24., Tóth M. 87.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Alaposan bekezdett az ebben a szezonban a tabella hátsó felében vergődő Debrecen: az első tizenöt percben óriási nyomás alá helyezte ellenfele kapuját Leonel Pontes csapata.

Ez a fölény a tizenhatodik percben góllá érett: Haris Handzic szerzett vezetést közvetlen közelről, miután Holman Dáviddal karöltve gyönyörűen kijátszották a mozizó Haladás-védőket: 1–0!

Ezt követően feljebb jött a vasi alakulat, majd egy szabadrúgás nyomán egyenlített is: a sikertelen felszabadítási kísérletek után érkezett David Williams, és 18 méterről elemi erejű löketet eresztett el – Braniszlav Danilovicsnak esélye sem volt: 1–1!

Mindössze egy perccel később visszavette a vezetést a Loki: a vendégek térfelén történő labdaszerzést követően Holman került ziccerbe, s nem hibázott: 2–1!

Holman pedig nem állt meg egy gólnál: a játékrész második felében óriási bombával kínálta meg Király Gábort, s bár a lövés nem ment sarokra, a klasszis kapus nem tudott vele mit kezdeni: 3–1!

A fordulás után ismét feljebb merészkedett a Haladás, ám bő negyedóra elteltével újra a Debrecen talált be: Danilovics kirúgásából mindenkin átpattogott a labda, a határozatlan védők között kilépő Könyves Norbert pedig lecsapott rá, és berúgta a negyediket: 4–1!

A meccs vége felé közelítve sem adta fel a támadásokat a hajdúsági alakulat, ám gólt már csak a vendégek szereztek, két cserejátékos révén: az egykori debreceni Halmosi Péter pontos passza után a felpattanó labdát Tóth Máté vágta pazar mozdulattal a hálóba: 4–2!

Jó iramú, gólgazdag mérkőzést láthatott a nagyérdemű. Nem véletlenül hangzott fel hosszú idő után először a találkozó végén a „Szép volt, fiúk!" rigmus a Nagyerdei Stadion lelátójáról.

1. Budapest Honvéd 28 15 5 8 41–26 +15 50
2. Videoton FC 28 14 8 6 53–24 +29 50
3. Vasas FC 28 14 5 9 44–31 +13 47
4. Ferencvárosi TC 28 11 9 8 45–38 +7 42
5. Szombathelyi Haladás 28 11 6 11 36–38 –2 39
6. Újpest FC 28 9 12 7 44–42 +2 39
7. Paksi FC 28 9 11 8 32–31 +1 38
8. Mezőkövesd Zsóry FC 28 9 8 11 31–41 –10 35