A Videoton Debrecenben győzött, két sorozat megszakadt

2015.12.05. 18:25
A győztes gólt szerző Kovács István (10-esben) szárnyalt a boldogságtól (Fotó: Szabó Mikós)
A labdarúgó NB I tizennyolcadik fordulójának záró mérkőzésén a Debreceni VSC hazai pályán 2–1-re kikapott a Videotontól. A fehérváriaknak Gyurcsó Ádám szerzett vezetést az első félidőben, amire Korhut Mihály még válaszolt szabadrúgásból, de Kovács István góljával végül a vendégek szerezték meg a három pontot.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

DEBRECENI VSC–VIDEOTON 1–2 (Korhut 62., ill. Gyurcsó 31., Kovács I. 69.)
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV

Meglehetősen kevés néző előtt kezdődött a címvédő Videoton debreceni vendégjátéka. Ez az első negyedórára erősen rányomta a bélyegét, utána azonban magasabb fokozatba kapcsoltak a csapatok, és a helyzetek sem maradtak el.

Az első lehetőség a 15. percben a hazaiak előtt adódott. Egy felívelt labdát Ibrahima Sidibe készített le fejjel Geoffrey Castillionnak, akinek tizenöt méteres lövését Braniszlav Danilovics oldalra ütötte. Tíz perccel később Tisza Tibor próbálkozott szabadrúgással a bal oldalról, a vendégek kapusán azonban ez sem fogott ki, és szögletre ütötte a labdát.

Félóra elteltével a Videoton támadójátéka is éledezni kezdett. Gyurcsó Ádám jobb oldalról tekert egy szögletet középre, ahol a védőjétől elszakadó Feczesin Róbert tizenegy méterről mellé lőtt.

Egy perccel később megszerezte a vezetést a Videoton. Aleksandar Jovanovic adta el a labdát a vendégek tizenhatosának előterében, majd Feczesin ugratta ki a saját térfeléről induló Gyurcsó Ádámot, aki egy remek sprint után tizenegy méterről Bozidar Radosevic mellett a bal alsó sarokba passzolt. 0–1

A gól után öt perccel egy támadáson belül Kovács István és Gyurcsó is betalálhatott volna, de Radosevic mindkét próbálkozásnál a helyén volt és hárított. Egy perccel később Balogh Norbert és Tisza összjátéka után utóbbi jobb oldali beadása súrolta a vendégek kapujának felső lécét.

A második félidő is Videoton-helyzetekkel kezdődött. Kovács jobb oldali beadását Radosevic pontosan Gyurcsó elé lőtte, aki tizenegy méterről nem találta el a kaput. Majd újra Gyurcsó előtt adódott lehetőség, de gólt a Debrecen szerzett.

A 62. percben Sidibe harcolt ki egy szabadrúgást tizennyolc méterre a Vidi kapujától. A pontrúgást Korhut Mihály végezte el remekül, hiszen a sorfal mellett elrepülő labdába Danilovics csak belekapni tudott, így az a bal alsó sarokban kötött ki. 1–1

Azonban nem tartott sokáig az öröm, mivel a 69. percben Kovács István szerzett labdát a debreceni tizenhatos előterében, majd Feczesinnel játszott össze, végül a tizenhatoson belül egy szép csellel elküldte Mészárost, és tizenkét méterről a bal alsó sarokba passzolt. 1–2

A hajrában még Danilovics bravúrjára is szükség volt, hogy megőrizze előnyét a Vidi. Balogh Norbert közeli próbálkozását remekül védte a vendégek kapusa, így a Videoton hat vereség után győzött újra idegenben, a Debrecen pedig ötmérkőzéses hazai veretlenségének mondott búcsút.