Három fejes gól, három debreceni pont – Mészáros döntött

2017.04.08. 17:53
A debreceni Szuk Hjun Dzsun (balra) és Kristian Kolcák csatája (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
Hiába jutott vezetéshez, végül pont nélkül távozott a Nagyerdei Stadionból Urbányi István csapata, a Gyirmót – Mészáros Norbert a kilencvenedik percben szerezte meg a mindent eldöntő találatot.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
DEBRECEN–GYIRMÓT 2–1 (Brkovics 61., Mészáros N. 90., ill. Simon A. 8.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2237 néző. V: Bognár Tamás

Igazi alsóházi csatát láthattak a nézők a Nagyerdei Stadionban, hiszen a mérkőzést a kilencedik helyről váró hazaiakról és a 12., sereghajtó pozícióban álló vendégekről sem lehet elmondani, hogy róluk szólna a bajnokság.

A DVSC szemszögéből nézve korán jött a meglepetés – egy balról érkező sarokrúgást követően a túloldali kapufánál érkező Simon András okosan fejelte vissza a labdát a hosszú sarokba (0–1).

A gól után feljebb jött a Loki – több ízben is előfordult, hogy a Debrecen percekig beszorította ellenfelét a saját tizenhatosára, azonban hiába voltak aktívak a hazai játékosok, a védők, vagy éppen a többször is jól beavatkozó Nagy Sándor mentett.

Viszont a 61. percben – ugyanúgy a semmiből, mint a gyirmóti találat esetében – már nem volt menekvés: balról érkező szögletet követően a rövid saroknál érkező Dusan Brkovics fejelt a kapuba (1–1).

Az egyenlítő játékos nem sokkal később megkapta a második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni.

A kilencvenedik percben pedig jött a csattanó: az egész mérkőzésen aktívan futballozó Ferenczi János beadásából a támadásba lendülő Mészáros Norbert megszerezte a mérkőzés harmadik fejes gólját, egyúttal a győztes találatot (2–1)!

A végeredmény nem feltétlenül tükrözi a játék képét, azonban a hajdúságiak végül mégis otthon tartották a három pontot.

1. Budapest Honvéd 25 14 5 6 39–23 +16 47
2. Videoton FC 25 13 6 6 50–22 +28 45
3. Vasas FC 25 12 5 8 39–27 +12 41
4. Ferencvárosi TC 25 10 9 6 40–31 +9 39
5. Szombathelyi Haladás 25 10 5 10 32–34 –2 35
6. Paksi FC 25 8 11 6 29–27 +2 35
7. Újpest FC 25 7 11 7 36–37 –1 32
8. Mezőkövesd Zsóry FC 25 8 7 10 27–36 –9 31