A dobogóért hajtó Debrecen könnyedén megverte a Diósgyőrt

2016.04.23. 17:56
A DVTK többnyire kereste a labdát a találkozón (fotó: Szabó Miklós)
A második helyért harcoló DVSC-Teva a Diósgyőrt fogadta a labdarúgó NB I 32. fordulójában, és jó játékkal, rengeteg helyzetet kidolgozva, biztosan verte meg ellenfelét. Ezzel továbbra is nyílt a küzdelem a dobogós pozíciókért.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

DVSC-Teva–DVTK 3–1 (Jovanovic 13., Takács 19., Bódi 69., ill. Egerszegi 43.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion. Vezette: Szabó Zsolt

A Debrecennek győznie kellett, hogy esélye maradjon még a dobogóra, és ennek szellemében is kezdett a hazai csapat. A diósgyőrieknek csak az álmélkodó szerepe jutott, mert a hazaiak rendkívül lelkesen vetették bele magukat a küzdelembe. A DVTK valósággal nyomozta a labdát, a Debrecen pedig egyre-másra alakította ki a helyzeteket a vendégek kapuja előtt.

Az eredmény nem is maradt el, mert a 13. percben már vezetett is a Debrecen. Ekkor Takács kapott indítást a bal oldalon, egyből középre gurított, a védők nem érték el a labdát, Jovanovic viszont remekül érkezett, és 9 méterről higgadtan lőtt a diósgyőri kapuba. 1–0

A megzavarodott vendégek majdnem újabb gólt kaptak a középkezdés után, de ekkor még megúszták, pedig Bódi egyedül mehetett kapura. Röviddel később Holman veszélyeztetett, ám ő is kihagyta a helyzetét, de a 19. percben újra hazai öröm hangjai töltötték meg a korántsem telt debreceni stadiont.

Egy szöglet után Varga József fejelhetett 13 méterről, az erős és pontos fejest óriási bravúrral kivédte Rados, csakhogy a labda éppen a kapu előtt ólálkodó Takács elé pattant, aki közelről bevágta a hazaiak második gólját. 2–0

Ekkor felrémlett egy súlyos diósgyőri vereség képe is, főleg hogy két perccel később az exdiósgyőri Takács újabb gólt szerezhetett volna, ha nem szerelik az utolsó pillanatban. Ezután visszavett a tempóból a Debrecen, eseménytelen mezőnyjáték alakult ki. Éledezett a DVTK, és egyre többször tűnt fel a hazaiak kapuja előtt. A félidő utolsó öt perce egyértelműen a vendégeké volt, és ennek gól is lett a jutalma. A 43. percben Novothny vette észre a nagyon egyedül hagyott Egerszegit, aki szépen lőtt a bal alsóba. 2–1

A második félidőben azt lehetett várni, hogy a Diósgyőr ott folytatja, ahol az első félidő végén abbahagyta, de nem így történt. A Debrecen rendezte a sorait, visszavette a játék irányítását, és nem engedte kibontakozni a Diósgyőrt.

Ennek ellenére némi szerencse is kellett a harmadik debreceni gólhoz, mert a 69. percben Bódi szabadrúgása kicsit megpattant a sorfalon, így jutott a labda a kapu bal oldalába. 3–1

A hátralévő percekben is rengeteg helyzetet dolgozott ki a Debrecen, de már nem koncentráltak kellőképpen a csatárok, Rados meg parádésan védett. A végén még egy kicsit egymásnak ugrottak a játékosok, az utolsó pillanatokban egy kis kakaskodás színesítette (sárgákkal) a meccset, amely jó iramot, rengeteg helyzetet hozott, megérdemelt debreceni győzelemmel.

Nem szakadt meg tehát a DVTK rossz sorozata, 2008 óta nem tud nyerni Debrecenben, a hazaiak viszont továbbra is versenyben vannak a dobogóért, és ha nyernek a következő, utolsó fordulóban, rajta is maradnak.

„Az első félidő utolsó negyedórájában újra szorossá tettük a mérkőzést, próbálkoztunk, de Debrecen megérdemelten szerezte meg a három pontot – mondta Egervári Sándor, a DVTK vezetőedzője az M4 Sportnak. – A szurkolók nagyszerűen biztatták a csapatot. Jó néhány játékosom túljátszotta magát, és elfáradt. Meghatározó labdarúgók hiányoztak, de a jövő hétre megpróbáljuk összerázni a csapatot, hogy szépen tudjunk elköszönni a kiváló közönségünktől."

„Elégedett vagyok, mert jó játszott az együttes, és még több gól is benne volt a találkozóban – mondta Kondás Elemér, a DVSC-Teva vezetőedzője. – Volt rajtunk teher, de a játékosaim ehhez már hozzászoktak, hiszen folyamatosan nyomás alatt futballozunk. Hogy a dobogón végzünk-e? Még van egy forduló, dolgozunk, hogy győzzünk, akkor biztosan meglesz."

1. Ferencvárosi TC 32 23 4 5 68–23 +45 73
2. Videoton FC 32 16 4 12 39–29 +10 52
3. DVSC-Teva 32 14 10 8 48–34 +14 52
4. MTK Budapest 32 14 9 9 39–35 +4 51
5. Szombathelyi Haladás 32 13 11 8 33–36 –3 50
6. Újpest FC 32 11 13 8 42–34 +8 46
7. Budapest Honvéd 32 12 7 13 39–37 +2 43
8. Paksi FC 32 11 7 14 39–40 –1 40