Eppel Márton a Videoton ellen is nyerőember volt

2016.04.02. 18:20
A Honvéd nagy csatában legyőzte a Videotont (Fotó: Földi D. Attila)
Izgalmas és színvonalas első félidő után a másodikra nem sok izgalom maradt a Budapest Honvéd és a Videoton összecsapásán, hanem aztán a ráadás második percében megszerezte a győztes gólt a kispesti csapat.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Honvéd–Videoton 2–1 (Eppel 31., Vernes 92., ill. Feczesin 32.)
Kiállítva: Pátkai (90., Videoton)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A hazai szurkolók megemlékeztek a Bozsik-stadionban Puskás Ferencről, aki a héten ünnepelhette volna 89. születésnapját, ha még kegyesebb hozzá a sors. A szurkolók is megemlékeztek a Száguldó Őrnagyról, mai kispesti utódai pedig két helyzettel nyitottak, majd miután átvette a kezdeményezést – a formába lendülő Kovács István főszereplésével – a Videoton, két szép mentést is bemutattak (Bobál Dávid és Ivan Lovric jeleskedett).

Asmir Suljic tekerésénél a „hazai" kapufa is kellett a gól elkerüléséhez, de az első félidő csúcspontja a gyors gólváltás volt: előbb Eppel Márton használta ki a fehérvári kapus rövidzárlatát (1–0), majd hetedik lehetőségét már gólra váltotta a Videoton, Kovács átadását Feczesin Róbert vágta a bal alsóba (1–1).

A remek első játékrészt felejthető második 45 perc követte: egy pompás, de lesről útjára indított Eppel-bomba itt, egy elhamarkodott Asmir Suljic- és Haraszti Zsolt-helyzet ott, no és a végén egy Pátkai Máté-piros.

Hanem a 92. percben eldőlt a mérkőzés: Eppel parádés átvétel után kapura emelt, a labdát a csereként beálló Vernes Richárd közvetlen közelről az üres kapuba segítette: 2–1.

Ebben az idényben először nyert egymás után háromszor a Honvéd, a Vidi ellenben egyhuzamban negyedszer maradt nyeretlen a bajnokságban.

Eppel pedig valósággal kivirágzott Kispesten: némi akklimatizálódás után a télen vett játékos legutóbbi három bajnokiján hat kanadai pontot (5 gól, 1 gólpassz) jegyzett!

Tripla dupla, Honvéd módra, ezt azért Öcsi bácsi is elismerő mosollyal nézheti odafentről...

1. Ferencvárosi TC 27 21 2 4 57–15 +42 65
2. MTK Budapest 26 12 7 7 33–27 +6 43
3. DVSC-Teva 27 11 9 7 41–30 +11 42
4. Újpest FC 27 10 10 7 35–28 +7 40
5. Videoton FC 27 12 3 12 29–27 +2 39
6. Paksi FC 26 11 6 9 34–28 +6 39
7. Budapest Honvéd 27 10 7 10 34–30 +4 37
8. Szombathelyi Haladás 27 9 10 8 24–31 –7 37