A Honvéd gond nélküli győzelemmel ismét az élen

2017.04.15. 17:45
Zsótér Donát nagy gólt lőtt (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Budapest Honvéd 2–0-s győzelemmel szakította meg a Paks veretlenségi sorozatát, és újra az élre állt.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Bp. Honvéd–Paksi FC 2–0 (Eppel 19., Zsótér 40.)
Kispest, Bozsik-stadion, 1994 néző. V: Berke

A hazai pályán szeptember óta veretlen Honvéd azt a Paksot fogadta, amely kilenc forduló óta nem talált legyőzőre, ezzel pedig a legjobb formában lévő élvonalbeli gárdának mondhatta magát.

Az első percektől érződött, hogy míg a fővárosiaknak a bajnoki címért folyó küzdelembe nem fér bele, hogy hazai pályán pontot veszítsenek, addig a vendégek nem lennének elégedetlenek, ha „csak" döntetlent érnének el. Nagy labdabirtoklási fölényben volt Marco Rossi együttese, a kezdeményezésnek pedig a 19. percben lett meg az eredménye: Eppel Márton és Davide Lanzafame vezetett lendületes támadást, az olasz beadásából a magyar csatár szezonbeli 12. gólját érte el, ezúttal fejelte volt eredményes. 1–0

Ezt követően megjött a Paks kedve a játékra, de kapura lövésig így sem jutott el, nem úgy a hazai csapat: Zsótér Donát fantasztikusan találta el a magasból lehulló labdát 25 méterről – nincs kizárva, hogy ezt a gólt az év végi összefoglalókban is láthatjuk majd. 2–0

A fordulás után alaposan visszaesett a tempó, nem nagyon lehetett helyzetet feljegyezni. Érdekesség, hogy a kétgólos előny tudatában is az újabb találatra vágyó budapestiek tűntek idegesebbnek – a vehemensségben persze a két olasz, Rossi és Lanzafame vitte a prímet. A mérkőzés végére ők is megnyugodhattak, csapatuk ugyanis gond nélkül, 2–0-ra legyőzte a Paksot.

Csertői Aurél együttese kilenc mérkőzés után először szenvedett vereséget, míg a Honvéd tovább nyújtotta a több mint fél éve tartó hazai veretlenségi sorozatát (szeptember 24-én kapott ki legutóbb otthon), és ami fontosabb, a Videoton pontvesztésével újra a tabella élére került.

1. Budapest Honvéd 27 15 5 7 41–25 +16 50
2. Videoton FC 27 14 7 6 52–23 +29 49
3. Vasas FC 27 13 5 9 43–31 +12 44
4. Szombathelyi Haladás 27 11 6 10 34–34 0 39
5. Ferencvárosi TC 27 10 9 8 42–36 +6 39
6. Paksi FC 27 9 11 7 32–30 +2 38
7. Újpest FC 27 8 12 7 41–41 0 36
8. Mezőkövesd Zsóry FC 27 9 8 10 30–38 –8 35