Kispesti vereségével biztossá vált a Gyirmót kiesése

2017.04.29. 17:55
Bár a Gyirmót sokáig tartotta magát, végül elbukott Kispesten (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában az éllovas Budapest Honvéd Davide Lanzafame 95. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a Gyirmótot, ezzel biztossá vált, hogy az újonc kiesik az élvonalból.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

BP. HONVÉD–GYIRMÓT 1–0 (Lanzafame 95.)
Budapest, Bozsik József Stadion, 2347 néző. V: Szőts

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A listavezető fogadta a sereghajtót, a Honvédnak így ez kötelező győzelemnek számított, míg a gyirmótiak abban a tudatban léphettek pályára, hogy ha nem nyernek, akkor akár már ebben a fordulóban biztossá válhat a kiesésük.

Már az első percektől érződött, hogy mindkét gárda a győzelemre hajt, és némi meglepetésre az első húsz percben a Gyirmót volt veszélyesebb. A hazaiak többször is nagy hibát követtek el hátul, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a vendégek.

Az első félidő hajrájában aztán olyan történt, amit nem lát mindennap az ember: Eppel Márton bő egy percen belül kétszer is betalált, de egyik gólját sem adta meg a játékvezető. A kispesti gólfelelős előbb talppal vette be a kaput, csakhogy az alapvonali játékvezető jelzésére Szőts Gergely érvénytelenítette a találatot. Nem sokkal később Davide Lanzafame tizenegyest harcolt ki – az előző fordulóban az olasz elhibázta a büntetőjét, később pedig Eppel elárulta a Nemzeti Sportnak, hogy megbeszélték egymással, a következőt a magyar csatár lövi. Ennek megfelelően Eppel állt oda a labdához, be is lőtte, de a társai bemozdulása miatt ez sem volt érvényes. A megismételt büntetőt Nagy Sándor kivédte, így maradt a 0–0.

A második játékrész első öt percében legalább három alkalommal vezetést szerezhetett volna a Honvéd, ám mindannyiszor pontatlanok voltak a támadói. A Gyirmót egyre inkább behúzódott, noha a döntetlen elég kockázatos eredmény volt a számára.

A játékvezető 6 percet hosszabbított, ezt pedig az éllovas maximálisan kihasználta: folyamatos nyomás alatt tartotta a látogatók kapuját, a 95. percben pedig Eppel megcsúsztatott labdáját Lanzafame közelről befejelte, ezzel 1–0-ra nyert a Honvéd.

Mivel az MTK és a Diósgyőr is bezsebelte a három pontot, már matematikailag is biztossá vált, hogy az újonc Gyirmót a szezon végén búcsúzik az élvonaltól.

1. Budapest Honvéd 29 16 5 8 42–26 +16 53
2. Videoton FC 29 15 8 6 56–26 +30 53
3. Vasas FC 29 14 5 10 45–33 +12 47
4. Ferencvárosi TC 29 12 9 8 48–39 +9 45
5. Szombathelyi Haladás 29 12 6 11 38–38 0 42
6. Újpest FC 29 9 12 8 45–44 +1 39
7. Paksi FC 29 9 11 9 32–33 –1 38
8. Mezőkövesd Zsóry FC 29 9 8 12 32–44 –12 35