Honvéd–Debrecen: hat gól, sok csillag

2015.08.02. 17:55
Nagy csata dúlt a pályán, egészen az utolsó percig (Fotó: Földi Imre)
Nem sok kellett volna ahhoz, hogy harmadszor is győzzön a bajnokságban a Budapest Honvéd, de a debreceni Tisza Tibor a ráadás harmadik percében egyenlített, ezzel 3–3 lett a végeredmény a labdarúgó NB I 3. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ

Bp. Honvéd–DVSC-Teva 3–3 (Zsidai 11. – öngól, Botka 39., Holender 48., ill. Castillion 43., Balogh N. 63., Tisza 93.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A tavaszi jó szereplését folytató Honvéd két győzelemmel indult a bajnokságban, és arra készült, hogy a Rosenborg elleni két Európa-liga-mérkőzés között lévő Debrecent is legyőzze odahaza. Kondás Elemér, a hajdúságiak mestere pihentette pár játékosát a norvégiai visszavágó előtt, de nem emiatt kezdett gyengén csapata – Zsidai László pedig egyenesen egy öngóllal sietett a kispestiek segítségére. 1–0!

Az „öngólpasszt” adó Holender Filip nem sokra rá maga is betalálhatott volna, ám csak cselsorozata sikerült mesterire, lövése már nem; majd a szélső veszélyes beadását az utolsó pillanatban mentette az érkező honvédosok elől Dusan Brkovics.

Kissé visszavett a tempóból a Honvéd, de a félidő hajrájában Botka Endre pontos lövésével (2–0) növelte előnyét – hogy a szünet előtt Geoffrey Castillion egy talán még szebb tekeréssel visszahozza a mérkőzésbe a DVSC-t. 2–1!

Hanem a szünet után Filip Holender szabadrúgásból szerzett góllal lelohasztotta a debreceni reményeket (3–1), majd Verpecz Istvánnak kellett pár nagyot védenie, hogy el ne dőljön idő előtt a mérkőzés.

A csereként beállt Tisza Tibor vezérletével tovább rohamozott a DVSC, és éppen az ő távoli szabadrúgását ejtette Kemenes Szabolcs Balogh Norbert elé, aki közelről nem hibázott. Ez nem a kapusok mérkőzése volt: 3–2!

Amikor már mindenki azt hitte, hogy szezonbeli harmadik bajnokiját is megnyeri a Honvéd, Tisza Tibor a beadás után elé csorgó labdát a bal sarokba tekerte. 3–3, soha ne lássunk unalmasabb magyar mérkőzést!

KONDÁS: AZ UTOLSÓ PILLANATIG BÍZTUNK ABBAN, HOGY EGYENLÍTÜNK
„Bíztunk az utolsó pillanatig abban, hogy egyenlíteni tudunk. Nagyon sokat tettek a srácok ezért, nyilván vétettünk hibákat a mérkőzés folyamán, amelyekből hátrányba kerültünk, de itt a végén visszahoztuk a meccset” – nyilatkozta Kondás Elemér a mérkőzést követően a Duna Worldnek.

„Nem arról van szó, hogy későn kezdtük a hajrát, hanem kijöttünk a második félidőre, kaptunk egy gólt. A szünetre úgy mentünk be, hogy úgy gondolom, rendben lettünk volna a második félidőre. Kaptunk egy szabadrúgásgólt, onnantól nyilván sokkal nehezebb volt, de feljöttünk, és mindent megtettünk azért, hogy legalább ikszre kihozzuk” – tette hozzá a DVSC-Teva mestere.
„Nagyon nehéz úgy játszani, ha a döntések nagy része a mi sérelmünkre születik. A játékvezető nem fogott ki jó napot, mi jól játszottunk, megérdemeltük volna a győzelmet” – mondta ezt már Marco Rossi, a kispestiek trénere.
1. Ferencvárosi TC 3 3 7–1 +6 9
2. Újpest FC 3 2 1 5–1 +4 7
3. Budapest Honvéd 3 2 1 6–4 +2 7
4. Debreceni VSC-Teva 3 1 2 7–6 +1 5
5. Paksi FC 3 1 1 1 4–1 +3 4
6. MTK Budapest 3 1 1 1 4–4 0 4
7. Puskás Akadémia FC 3 1 1 1 2–2 0 4
8. Szombathelyi Haladás 3 1 1 1 3–4 –1 4