Honvéd-gála – négyet vágva nyertek a kispestiek Békéscsabán

2015.08.22. 18:01
A Honvéd a hajrában kiütötte a Békéscsabát (Fotó: Kiss Csaba)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Budapest Honvéd 4–1-re győzött Békéscsabán, 1994 óta az első alkalommal. A mérkőzésen kiemelendő a két gólpasszt adó Prosser Dániel és a hátul és elöl is hasznosan játszó, két gólt szerző Djordje Kamber is.

Bár a Honvéd a legutóbbi három bajnokiján csak két pontot szerzett, míg a Békéscsaba sikerrel hangolt a szombati összecsapásra, a kispestiek álltak jobban, hiszen nyolc pontjukkal az 5. helyet foglalták el, az újonc pedig az utolsó előtti pozícióban szerénykedett.

Ennek megfelelően a piros-feketék kezdtek aktívabban, és már a 7. percben vezetést is szerezhettek volna, de Gazdag lehetőségei során előbb Mursits védett bravúrral, majd fölé szállt a labda.

Ezt követően Kamber vette át a főszerepet, előbb Szilágyi emelése után a saját kapuja előterében tüsténkedett, majd a békéscsabai előtt aktivizálta magát, és bár a 18. percben még fölé emelt, az első fél órát követően megszerezte a vezetést, Prosser beadása után 6 méterről a kapu közepébe csúsztatott (0–1).

A hátrányba kerülő hazaiak játéka megélénkült, Szilágyi fejese után nem sokkal szállt el a labda a kapu mellett, a fordulást követően pedig megjött az egyenlítés is: Calvante ugrott ki Punosevac indításával, és a kapufa segítségével a hálóba talált (1–1).

Sokáig nem örülhettek a hazaiak, egy újabb vendégszöglet utáni lehetőség után Prosser sokadik tekerését Youla a bal alsó sarokba gurította (1–2).

A „lilák” erejéből újabb gólra már nem futotta, sőt a hajrában még kettőt kaptak, előbb egy kapu előtti kavarodás után Koszóról pattant saját kapujába a labda – öngól –, majd a kiemelkedően teljesítő Kamber foglalta keretbe a meccset, így a kispestiek 1994 óta először nyertek Békéscsabán (1–4).

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Békéscsaba–Bp. Honvéd 1–4 (Calvante 53., ill. Kamber 29., 91., Youla 58., Koszó 83. – öngól)

1. Ferencvárosi TC 5 5 12–2 +10 15
2. Budapest Honvéd 6 3 2 1 12–9 +3 11
3. Szombathelyi Haladás 6 3 2 1 5–4 +1 11
4. Újpest FC 6 2 4 8–4 +4 10
5. Paksi FC 6 2 2 2 8–4 +4 8
6. DVSC-Teva 5 2 2 1 9–7 +2 8
7. Puskás Akadémia FC 6 2 2 2 6–6 0 8
8. MTK Budapest 5 2 1 2 9–6 +3 7