NB I: az MLSZ válaszolt az Egernek, „nem fair" a hevesiek állítása

2012.07.06. 13:09
A Magyar Labdarúgó-szövetség a hivatalos honlapján, az mlsz.hu-n közleményben válaszolt az Egri FC tulajdonosa, Jámbor János nyilatkozatára. Mint ismeretes, az egrieknek Debrecenben kell játszaniuk a hazai mérkőzéseiket, mivel az MLSZ nem engedélyezte saját stadionjuk használatát – a főtámogató szerint ezzel „gyakorlatilag elvették a bennmaradás lehetőségét" az újonctól. Az alábbiakban szó szerint idézzük az MLSZ válaszközleményét.
AZ MLSZ KÖZLEMÉNYE

A profi bajnokság színvonalának emelése, egy minél élvezetesebb mérkőzéseket hozó NB I-es liga üzemeltetése a Magyar Labdarúgó Szövetség egyik legfontosabb feladata és célkitűzése, éppen ezért követhető és tiszta feltételrendszer megvalósulásához köti a legmagasabb osztályú szereplés jogát.


Az NB II-ből való feljutás roppant nehéz feladat az ott szereplő csapatok számára, de az eredményességhez hasonlóan fontos, hogy a klubokat üzemeltető menedzsmentek teljesítsék a Szövetség minimális, európai mércével kiemelkedőnek egyáltalán nem nevezhető, a magyar közegben is teljesíthető előírásait: megteremtsék a kulturált időtöltés feltételeit, a színvonalas futball alapjául szolgáló biztos hátteret.

Az Egri FC vezetése hónapok óta tudatában van annak, hogy jelenlegi létesítménye nem alkalmas első osztályú mérkőzések megrendezésére. Számos infrastrukturális feltétel hiányzik ahhoz, hogy Egerben biztonságos, a televízió által is közvetíthető NB I-es összecsapásokat lehessen rendezni. Erre a helyzetre – felelős módon – reagálva az Egri FC hivatalos beadványaiban hazai helyszínként a Debrecen stadionját jelölte meg nevezése során, amelyre egyébként bérleti szerződést is kötött. (A kérvényt tudomásul véve a DVSC-TEVA-éval ellentétes sorsolást készített az MLSZ Versenybizottsága, biztosítva a csapat szereplését.)

Azt állítani, tehát hogy az MLSZ most, a bajnokság kezdete előtt néhány héttel hozza lehetetlen helyzetbe az NB II Keleti csoportjának győztesét, amikor „nem engedi" Egerben szerepelni a csapatot, nem fair. Sőt ellenkezőleg, hiszen a Szövetség vezetői és munkatársai elmentek a szabályok adta legvégső határig a szakmai és személyes segítségnyújtásban, támogatásban azért, hogy a klub teljesíteni tudja adminisztratív kötelezettségeit, és hogy nevezni tudjon az NB I-be. Ezt a segítséget a jövőben is, nemcsak a nyilvánosság útján, hanem a szakmai egyeztetések során meg fogja adni az MLSZ, az egri szurkolók és az egri labdarúgás fejlődése érdekében is.


AZ MLSZ KÖZLEMÉNYE

A profi bajnokság színvonalának emelése, egy minél élvezetesebb mérkőzéseket hozó NB I-es liga üzemeltetése a Magyar Labdarúgó Szövetség egyik legfontosabb feladata és célkitűzése, éppen ezért követhető és tiszta feltételrendszer megvalósulásához köti a legmagasabb osztályú szereplés jogát.


Az NB II-ből való feljutás roppant nehéz feladat az ott szereplő csapatok számára, de az eredményességhez hasonlóan fontos, hogy a klubokat üzemeltető menedzsmentek teljesítsék a Szövetség minimális, európai mércével kiemelkedőnek egyáltalán nem nevezhető, a magyar közegben is teljesíthető előírásait: megteremtsék a kulturált időtöltés feltételeit, a színvonalas futball alapjául szolgáló biztos hátteret.

Az Egri FC vezetése hónapok óta tudatában van annak, hogy jelenlegi létesítménye nem alkalmas első osztályú mérkőzések megrendezésére. Számos infrastrukturális feltétel hiányzik ahhoz, hogy Egerben biztonságos, a televízió által is közvetíthető NB I-es összecsapásokat lehessen rendezni. Erre a helyzetre – felelős módon – reagálva az Egri FC hivatalos beadványaiban hazai helyszínként a Debrecen stadionját jelölte meg nevezése során, amelyre egyébként bérleti szerződést is kötött. (A kérvényt tudomásul véve a DVSC-TEVA-éval ellentétes sorsolást készített az MLSZ Versenybizottsága, biztosítva a csapat szereplését.)

Azt állítani, tehát hogy az MLSZ most, a bajnokság kezdete előtt néhány héttel hozza lehetetlen helyzetbe az NB II Keleti csoportjának győztesét, amikor „nem engedi" Egerben szerepelni a csapatot, nem fair. Sőt ellenkezőleg, hiszen a Szövetség vezetői és munkatársai elmentek a szabályok adta legvégső határig a szakmai és személyes segítségnyújtásban, támogatásban azért, hogy a klub teljesíteni tudja adminisztratív kötelezettségeit, és hogy nevezni tudjon az NB I-be. Ezt a segítséget a jövőben is, nemcsak a nyilvánosság útján, hanem a szakmai egyeztetések során meg fogja adni az MLSZ, az egri szurkolók és az egri labdarúgás fejlődése érdekében is.


 

 

 

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24
Ezek is érdekelhetik