Lencse-duplával került előnybe az Újpest a Békéscsaba ellen

2016.03.16. 15:55
A nagy küzdelem végén az újpestiek örülhettek a győzelemnek (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjében az Újpest hazai pályán Lencse László duplájával 2–0-ra nyert a Békéscsaba ellen, így megnyugtató előnnyel utazhat az április 13-ai visszavágóra.

MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

ÚJPEST–BÉKÉSCSABA 2–0 (0–0)
Szusza Ferenc Stadion. V: Solymosi
ÚJPEST:
Balajcza – Diarra, Kecskés, Litauszki, Mohl (Bardhi, 60.) – Balogh B., Windecker, Szankovics (K. Hazard, 81.), Andrics – Lencse, Kabát (Angelov, 59.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
BÉKÉSCSABA: Polekszics (Mursits, 69.) – Bényei, Fehér Zs., Vaskó, Damjanovics – Svedyuk (Paukner, 62.), Spitzmüller, Piermayr, Fabio – Calvente, Punosevac. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
G: Lencse (53., 87.)
A visszavágót április 13-án rendezik meg.

Meglehetősen eseménytelenül kezdődött a Békéscsaba újpesti vendégjátéka a Magyar Kupa elődöntőjében. Az első fél órában a hazaiak birtokolták többet a labdát, helyzetekig azonban ők és a kontrákra berendezkedő vendégek sem tudtak eljutni.

Az első védésre is 32. percet kellett várni, ekkor Kabát Péter Bojan Szankovics passza után lőtt tizenhét méterről, Vukasin Polekszics a helyén volt, és oldalra ütötte a kapu jobb oldalába tartó labdát.

Egy perccel később Vaskó Tamás lábáról saját kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, de az egyértelműnek tűnő eset ellenére Solymosi Péter sípja néma maradt. Az első félidőben még két veszélyesebb Balogh Balázs-lövést jegyezhettünk fel, a 26 éves játékos előbb tizenöt méterről az égbe bombázott, majd a tizenhatoson kívülről a kapu mellé tekerte a labdát, így a csapatok gól nélküli döntetlennel vonultak a pihenőre.

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan kezdődött, de tíz perc sem telt el belőle, és az Újpest máris megszerezte a vezetést. Az 53. percben Nemanja Andrics megverte ellenfelét a bal oldalon, lapos passzával Lencse Lászlót hozta helyzetbe, aki hét méterről egy igazítás után a jobb felső sarokba emelte a labdát (1–0).

Húsz perccel a vége előtt tovább sűrűsödtek Zoran Szpisljak gondjai, hiszen kapust kellett cserélnie: a megsérülő Vukasin Polekszicset Mursits Roland váltotta a kapuban, ám a találkozó hajrájában ő sem tudott segíteni a vendégeken.

A 87. percben ugyanis a csereként beálló Kylian Hazard passza után Lencse László védőjét lerázva, tizenhét méterről a bal alsó sarokba tekert – a félmagas labdára mozdulni sem tudott Mursits (2–0). Tegyük hozzá, a visszajátszás alapján Lencse lesről szerezte a második gólját.

A négyperces ráadásban Lencse harmadik gólját is meglőhette volna, de hiába cselezte ki a vendégek kapusát, a visszafutó Fehér Zsolt bevetődve mentett az üres kapu elől.

A 2–0-val az Újpest kényelmes helyzetből várhatja az április 13-ai visszavágót.

94. perc: Véget ért a mérkőzés, Lencse duplájával 2–0-ra nyert az Újpest.

93. perc: Lencse egy remek kiugratás után kicselezte a kapus, majd az üres kapu felé lőtt, de Fehér egy nagy vetődéssel szögletre mentett.
90. perc: A játékvezető négy percet hosszabbított.

87. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET AZ ÚJPEST! A frissen beállt Hazard passza után LENCSE LÁSZLÓ lerázta a védőjét, és 17 méterről a bal alsó sarokba tekert – a félmagas labdára mozdulni sem tudott Mursits.2–0

85. perc: Lencsét állították meg sokadjára is lesen.
84. perc: Bényei félmagas beadását Litauszki fejelte a tizenhatoson kívülre.

A találkozó hivatalos nézőszáma: 825 fő.

81. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét is Nebojsa Vignjevics: Szankovicsot Kylian Hazard váltotta a pályán.

81. perc: Angelov fordult kapura 14 méterre a kaputól, ám lövése jóval a kapu fölé szállt.
80. perc: Úgy tűnt Lencse le tudja venni a labdát, és kapura tud fordulni a tizenhatoson belül, ám Fehér egy szép szereléssel ezt megakadályozta.
76. perc: Calvente maradt a földön, miután Bardhi szerencsétlenül rálépett a bokájára.
75. perc: Bényei tekerte középre a labdát a jobb oldalról, majd a védőjétől elszakadó Punosevac fejelt, de Balajcza egy látványos vetődéssel megfogta a labdát.
73. perc:
Lencsét ezúttal is lesen állították meg.
71. perc:
Bardhi kiugratása után Lencse kiszorított helyzetből jóval a kapu mellé lőtt.
70. perc: Egy jobb oldali szöglet után Lencse verte meg Fabiót, azonban egy másik csabai védő becsúszva újabb szögletre mentett.

69. perc: Kapuscsere a vendégeknél: Polekszics megsérült, Mursits Roland érkezett a helyére.

67. perc: Angelov esett el a tizenhatoson belül, de Vaskó becsúszó szerelése szabályos volt.

62. perc: A vendégek is változtattak: Svedyuk le, Paukner be.

60. perc: Újabb hazai csere: Mohl nem tudja folytatni, Bardhi állt be a helyére.

59. perc: Cserélt az Újpest: Kabát helyét Angelov vette át a pályán.

58. perc:Calvente kapott sárgát egy korábbi szabálytalanságáért.

58. perc: Calvente távoli bombája Windecker hátáról pattant vissza a mezőnybe.
57. perc: Fabio jobbról érkező szabadrúgása utáni egy vendégfejes elkerülte Balajcza kapuját.
56. perc:Mohl maradt a földön fájdalmas arccal egy Svedyukkal történő összecsapás után, egyelőre ápolásra szorul.

53. perc: GÓL! VEZET AZ ÚJPEST! Andrics verte meg ellenfelét a bal oldalon, majd lapos passzával LENCSE LÁSZLÓT hozta helyzetbe, aki hét méterről, egy igazítás után a jobb felső sarokba emelte a labdát. 1–0

51. perc: Lencse lépett volna ki, az asszisztens azonban lest jelzett.
48. perc: Seyduk beadását az első tizenhatoson belül álló újpesti védő kivágta.
47. perc: Egyik oldalon sem történt csere, változatlan felállásban folytatják a csapatok.

46. perc:Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

45+1. perc: Véget ért az első félidő, az állás gól nélküli döntetlen.

45+1. perc: Balogh tekert 17 méterről a jobb alsó sarok mellé.
45. perc:
Andrics bal oldali beadását Vaskó fejelte ki a mezőnybe.
44. perc: Punosevac kereste egy lapos passzal a tizenhatoson belül érkező Calventét, a labda azonban nem jutott el hozzá.
42. perc: Diarra balról érkező lapos beadása után felszabadítottak a vendégvédők.

39. perc: Lencse passza után Windecker sarokkal tette tovább a labdát, majd Balogh 15 méterről a kapu fölé bombázott.

37. perc: Lencse szerzett erőszakosan labdát, majd a tizenhatoson belülről középre passzolt, de a beadása nem okozott veszélyt.
36. perc:
Lencsét állították meg lesen.
34. perc: Vaskó lábáról a saját kezére pattant a labda, a játékvezető azonban nem ítélt büntetőt.

33. perc: Kabát Péter kapta a találkozó első sárga lapját, miután visszarántotta Svedyukot.

32. perc: AZ ELSŐ VÉDÉS! Szankovics passza után Kabát lőtt 17 méterről, de Polekszics a helyén volt, és oldalra ütötte a jobb alsó sarokba tartó labdát.

30. perc: Fehér nem engedte a labda közelébe ellenfelét, így Polekszics kaparintotta meg a labdát
28. perc: Kabát és Piermayr szólalkozott össze, de gyorsan sikerült lezárni a vitájukat.
25. perc: Balajcza annak ellenére is magabiztosan húzott le egy szögletet, hogy oldalról meglökték.
24. perc: Punosevac kevergetett a tizenhatoson belül, kapura azonban nem tudott fordulni.
22. perc:
Lencse próbált betörni a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, a túlerő azonban megállította.

Zoran Szpisljaknak ismerős lehet a Szusza-stadion, hiszen a 2011–2012-es szezonban 19 mérkőzésen irányította az Újpestet.

20. perc: Andrics beadása után Vaskóról pattant szögletre a labda, a sarokrúgást azonban könnyedén lehúzta Polekszics.
17. perc: Litauszki utolsó emberként egy remek becsúszással tisztázott Punosevac elől.
16. perc: Kabát húzott el a jobb oldalon, de éles beadása nem talált társat.
15. perc: Mohl tört be a tizenhatoson belülre, majd Kabáthoz passzolt, akinek a közeli lövését blokkolták a vendégek.
12. perc: Calvente indítása volt elérhetetlen Fabiónak.
11. perc: A jobbról érkező szögletet Lencse megcsúsztatta, de a kapu felé irányítani már nem tudta.
10. perc:
Damjanovics becsúszva mentett szögletre Lencse elől.
9. perc: Andrics
ívelt középre a bal szélről, ám a labda mindenki feje felett elszállt.
7. perc: Egy szépen felépített bal oldali támadás végén Kabát készülődött lövéshez, de az utolsó pillanatban szerelték.
5. perc: Fabio volt szabálytalan Diarrával szemben a félpályánál.
3. perc:
Mohl Dávid maradt a földön, de úgy tűnik, folytatni tudja a játékot.

A hazaik tiszta fehérbe, a vendégek pedig lila szerelésben léptek pályára. Az újpestiek klubhonlapjának beszámolója alapján a budapestiek lila-fehér csíkos hazai szerelését – a két csapat őszi találkozójával ellentétben – a játékvezetők nem engedélyezték.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

A találkozót Solymosi Péter vezeti, segítője Horváth Róbert és Szalai Dániel.

A Békéscsaba közel sem aratott akkora győzelmeket, mint az Újpest, sőt, mindegyik mérkőzésén maximum két gól döntött. Az első fordulóban Csepelen nyert 1–0-ra, majd két NB II-es élcsapat otthonában – előbb Mezőkövesden 2–0-s, majd Kisvárdán 2–1-es győzelemmel – folytatta menetelését. A nyolcaddöntőben a gól nélküli első mérkőzés után idegenben 1–0-ra legyőzte az MTK-t, míg a negyeddöntőben az addig több NB I-es csapatot is búcsúztató Kozármislenynél bizonyult jobbnak 3–2-es összesítéssel (2–1 hazai pályán, 1–1 idegenben).

Az Újpest két sima sikerrel kezdte a Magyar Kupa küzdelmeit, előbb a Vértessomlót (14–1), majd a Celldömölköt (9–0) ütötte ki. A folytatásban a Velence ellen megszenvedtek, de 2–1-re nyertek Kabát Péterek, majd újabb két sima párharc következett. A Zalaegerszeg ellen két meccsen 6–1-es összesítéssel (idegenben 5–0, hazai pályán 1–1) jutott tovább, a Tiszaújvárost kettős győzelemmel, 10–1-es összesítéssel búcsúztatta (8–1 otthon, majd 2–0 idegenben).

Az NB I 2015–2016-os kiírásában már kétszer is találkozott egymással a két együttes. Budapesten 2–0-ra, Békéscsabán 3–1-re győzött az Újpest. A Békéscsaba azonban nem csak az elődöntőben javíthat, hiszen ezen a héten szombaton, a bajnokságban ismét összecsap az Újpesttel odahaza, a Kórház utcában.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Újpest–Békéscsaba összecsapás a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjéből. Tartsanak velünk!