MK: kikapott a Siófok, a Szolnok legyőzte a Létavértest

2012.11.21. 14:58
A labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az élvonalbeli Siófok 2–1-es vereséget szenvedett a harmadosztályú Dunaújváros Pálhalma otthonában. A Szolnok a második félidő derekán szerzett góllal nyert Létavértesen, míg a Dunakanyar-Vác 1–1-es döntetlent játszott a Tiszaújváros vendégeként. A visszavágókat jövő héten rendezik.

A harmadosztályban érdekelt, s többek között a korábban Siófokon is futballozó Milinte Árpádot és Sitku Illést is a soraiban tudó Dunaújváros-Pálhalma meglepetésre egygólos győzelmet aratott az élvonalban sereghajtó Siófok ellen. A 19. percben az egykoron az NB I-ben és a magyar válogatottban is megforduló Böőr Zoltán góljával a Dunaújváros szerzett vezetést, ám a második félidő elején Milan Csokics találatával egyenlítettek az esélyesebbnek tartott vendégek.

A hajrához közeledve azonban Kocsis Gábor góljával ismét előnybe kerültek a hazaiak, s mint utóbb kiderült, ez a találat a győzelmet jelentette az újvárosiaknak. A Siófok a jövő heti visszavágón hazai közönség előtt harcolhatja ki a továbbjutást.

A Tiszaújváros–Dunakanyar-Vác összecsapáson az első félidőben csak helyzetekig, a másodikban azonban már gólokig is eljutottak a csapatok. Rusvay Gergely 58. percben szerzett góljára négy perccel később Horváth Szabolcs válaszolt, így a váciak kedvező helyzetből várhatják a visszavágót.

Az NB II Keleti csoportjában jelenleg kieső helyen álló Szolnok Suskó Ádám 72. percben esett öngóljával győzött a harmadosztályú Létavértes vendégeként. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Vári Barnabás kiállítása miatt a szolnokiak tíz emberrel fejezték be a találkozót.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
DUNAÚJVÁROS-PASE–SIÓFOK 2–1 (1–0)
Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe A., Kulman T.)
DUNAÚJVÁROS: Milinte – Villám, Farkas V., Beleuc, Köntös – Micskó, Böőr (Hosszú, 83.), Lázár Zs., Samuel Ato (Kocsis G., 40.) – Godslove, Sitku (Kvárik, 89.). Szakmai igazgató: Dobos Barna
SIÓFOK: Heinrich – Mogyorósi, Fodor M., Nyári T., Pécseli – Sipos N. (Pál Sz., a szünetben), Egerszegi, Windecker, Kiss M. – Zamostny (Molnár M., 81.), Csokics. Szakmai igazgató: Horváth Károly
Gólszerző: Böőr (1–0) a 19., Csokics (1–1) az 50., Kocsis M. (2–1) a 74. percben
Dobos Barna: – Bravúrt hajtottunk végre, és úgy érzem, hogy a játékunk alapján nagyobb különbségű győzelmet is arathattunk volna. A visszavágón nehéz dolgunk lesz, de megpróbáljuk ugyanezt a játékot játszani, és remélem, elegendő lesz az előny.
Horváth Károly: – Hagyományos kupamérkőzés volt, amelyen a kisebb csapat nagyobb lelkesedéssel játszott. A mieink elszalasztották a lehetőségeket, s ennek meglett az eredménye. A visszavágón bármi előfordulhat.
TISZAÚJVÁROS FC–DUNAKANYAR-VÁC 1–1 (0–0)
Tiszaújváros, 600 néző. Vezette: Farkas T. (Vámos T., L. Tóth L.)
TISZAÚJVÁROS: Hamar Zs.– Horváth T. (Fodor P., 72.), Toplenszki, Daru, Horváth Sz. – Zádori E., Lippai G. (Török A., 56.), Kerekes I., Molnár G. – Dávid Z. (Gaál, a szünetben), Kovács P. Edző: Koleszár György
VÁC: Dombó – Rása, Farkas P., Páles, Króner – Kákonyi (Pap R., 67.), Gulyás G., Gulyás M., Rusvay – Palásthy N. (Papp K., 72.), Berki. Vezetőedző: Mózner János
Gólszerző: Rusvay (0–1) 58., Horváth Sz. (1–1) a 62. percben
Koleszár György: – Egy jó csapat ellen kifejezetten színvonalas, jó mérkőzést játszottunk. A továbbjutás kérdése még nem dőlt el.
Mózner János: – Az első mérkőzés alapján talán valamivel közelebb kerültünk a továbbjutás kiharcolásához, de nagyon rosszul tennénk, ha lebecsülnénk ellenfelünket!
LÉTAVÉRTES SC 97–SZOLNOKI MÁV 0–1 (0–0)
Létavértes, 300 néző. Vezette: Gyarmati II. T. (Butkai Zs., Kovács II. G.
LÉTAVÉRTES: Póser – Kinyik, Hajdu I., Holecz, Suskó – Barzsó (Shasi, 54.), Berdó (Boros J., 67.), Burics, Mokánszki – Kertész T. (Mezei B., 91.), Nagy T. Edző: Gyarmati András
SZOLNOK: Rézsó – Pintér L., Szeleczki (Vatai, 60.), Kiprich D., Nagy D. – Tamási G., Mile K. – Tisza K., Lengyel B., Rokszin (Tóth P., 90.) – Vári B. Vezetőedző: Lódi László
Gólszerző: Suskó (öngól, 0–1) a 72. percben
Kiállítva: Vári B. (második sárga lap után) a 82. percben
Gyarmati András: – A futball örök törvénye, ha gólhelyzeteidet kihagyod, ne adj isten, rúgsz egy öngólt, elveszíted a mérkőzést...
Lódi László: – Szervezett játékkal kerekedtünk a tehetséges debreceni fiatalokból álló, egységes csapat benyomását keltő Létavértes fölé. A visszavágón sem lazíthatunk, hiszen még nem dőlt el a továbbjutás.