MK: hátrányból vágott nyolcat az Újpest; nyert a Békéscsaba

2016.02.10. 19:58
Az Újpest könnyedén legyőzte a harmadosztályú Tiszaújvárost (Fotó: Szabó Miklós)
A Magyar Kupa negyeddöntőjében az Újpest 8–1-re legyőzte a harmadosztályú Tiszaújvárost. A Békéscsaba a Kozármisleny ellen fordított, míg a Videoton idegenben nyert a Ferencváros ellen.

Rosszul kezdte az NB I-es Újpest a Tiszaújváros elleni összecsapást, hiszen Nebojsa Vignjevics csapata már a tizenegyedik percben hátrányba került.

A lilák aztán összekapták magukat, és az első félidőben előbb egyenlítettek, majd közvetlenül a szünet előtt a vezetést is megszerezték (2–1).

A második játékrészben aztán kinyílt a gólzsák: először Nemanja Andrics, majd Balogh Balázs volt eredményes, amivel mindketten két találatnál jártak (4–1). A hatvanadik percben szöglet után jött egy öngól, majd Enis Bardhi, Kylian Hazard és Mohl Dávid is gólt szerzett, így az Újpest hátrányból fordítva végül simán, 8–1-re győzött.

Az élvonalbeli Békéscsaba is hamar hátrányba került, Beke Péter, a Kozármisleny támadója már a 16. percben betalált (1–0). A folytatásban aztán a hazaiak akarata érvényesült, és Birtalan Botondhat perc alatt két gólt is szerzett, megfordítva ezzel az állást (2–1). A második félidőben már nem találtak be a csapatok, így maradt a 2–1 a Békéscsabának.

A Ferencváros–Videoton találkozóról ide kattintva olvashat bővebben!

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

Ferencváros–Videoton 0–1 (0–1)
Budapest
, Groupama Aréna, 3857 néző. Vezette: Szabó Zs.
Ferencváros:
Dibusz – Dilaver, Nalepa, Pintér Á., Ramírez – Gera Z., Nagy Á. (Nagy D., 69.), Hajnal (Sesták, 69.) – Varga R., Radó, Lamah (Trinks, 75.). Vezetőedző: Thomas Doll
A kispadon: Jova (k.), Leandro, Busai, Csukics
Videoton: Danilovics – Nego, Lang, Juhász, Fejes – Heffler T. (Pölöskei, 80.), Pátkai – Haraszti (Sejben, 89.), Kovács I., Suljic – Feczesin (Tischler, 76.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
A kispadon:
Kovácsik (k.), Rudolf, Vinícius, Szolnoki
Gólszerző: Feczesin (42.)

Újpest–Tiszaújváros (NB III) 8–1 (2–1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion. Vezette: Erdős
Újpest
: Balajcza – Heris, Kecskés, Litauszki, Mohl – Windecker, Bardhi, Balogh B. – Hazard (Filkor , 69.), Balázs (Angelov, 59.), Andrics (Cseke, 69.).
Tiszaújváros:
Tóth Cs. – Polényi (Horváth, 87.), Fodor, Hajdu, Molnár L. – Kovács P. (Angyal, 46.), Bussy, Kerekes, Hussein – Katona B., Varga Z (Kovács Sz., 65.).
Gólszerző: Andrics (42., 48.), Balogh B. (45, 57.), Katona B. (öngól, 60.), Bardhi (62.), Hazard (65.), Mohl (73.), ill. Katona B. (11.)

Békéscsaba–Kozármisleny (NB III) 2–1 (2–1)
Békéscsaba: Mursits – Bényei, Vaskó, Damjanovics (Spitzmüller, 67.), Fábio – Takács P., Koszó (Juhász, 82.), Piermayr – Birtalan, Laczkó – Paukner (Hudák, 57.).