Négy gólt szerzett, kettőt kapott a Debrecen

2014.04.15. 17:55
A DVSC-Teva–Diósgyőr találkozóval kezdődött meg a labdarúgó Magyar Kupa elődöntője. A találkozó hat gólt hozott, és ebből a hazaiak kétszer annyit szereztek, mint a látogatók: 4–2-re nyerte a rangadót a Debrecen.

MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ
Debreceni VSC–Diósgyőri VTK 4–2 (3–1)
Debrecen
, 2500 néző. V: Andó-Szabó
Debrecen:
Verpecz – Ludánszki, Morozov, Brkovics, Ferenczi (Mihelic, 73.) – Zsidai, Vadnai – Bódi, Szakály P. – Volas (Kulcsár T., 76.), Seydi (Tisza, 57.). Vezetőedző: Kondás Elemér
A kispadon: Novakovics (k.), Lázár, Máté P., Spitzmüller
Diósgyőr: Rajics – Eperjesi, Gohér, Kádár, Debreceni – Marjanovics, Abdouraman (Bacsa, a szünetben), Elek Á., Kosztics (Batioja, 64., Gosztonyi (Nikházi, 65.) – Grumics. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
A kispadon: Rados (k.), Husic, Vági, Vadász
Gólszerző: Seydi (21.), Volas (33.), Bódi (41.), Tisza (86.), ill. Grumics (36.), Elek Á. (90.)MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ
Debrecen
Debrecen:

Vérbeli keleti rangadót szült a sorsolás a Magyar Kupa elődöntőjében: a Debrecen a Diósgyőrt fogadta az első mérkőzésen (de milyen eredménnyel lennének elégedettek a nyíregyháziak?), és a szokásosnál is pikánsabb ízt adott a ritkán sótlan derbinek, hogy az MLSZ frissiben kizárta a DVTK-t az igazolásokból és az átigazolásokból mindaddig, ameddig nem rendezi tartozását a ma már a hajdúságiakat erősítő Tisza Tiborral szemben. A támadó a kispadon kezdte a mérkőzést, amelynek kezdőit nem nevezhetjük erősen tartalékosnak.

Jó húszpernyi, kevés izgalmat rejtegető játék után egy másik egykori diósgyőrit éltethettek a hazai szurkolók, ugyanis Dalibor Volas leperdült közeli lövését az a L'Imam Seydi segítette a hálóba, aki az idény elején költözött Diósgyőrből Debrecenbe. 1–0!

Dalibor Volas második helyzetét már nem hibázta el, az ötösről a jobb alsóba lőtt (2–0) – ennél a találatnál sem remekelt a védelem, de elmondható ez Miroszlav Grumics szépítésekor is, akit szintén üresen hagytak a kapu előtt (2–1).

Azonban a vendégvédők gondoskodtak arról, hogy ismét kapuba találjanak a hazaiak: a 16-os előtt középen Szakály Péterre három vörös mezes játékos is jutott, a balon Bódi Ádámra viszont egy sem, aki – Grumicshoz hasonlóan – a kapus lábai között talált a hálóba. 3–1!

A szünetben az ismét hamar a kiállítás szélére sodródott szűrőt, Mohamadou Abdouramant Bacsa Patrikra cserélte le Tomiszlav Szivics, de ettől a változástól egyáltalán nem lett veszélyesebb a DVTK, míg a másik oldalon Tisza állt be Seydi helyére párpercnyi játékot követően. A hajrá felé közeledve Szivics harcba dobta a Nikházi Márk, Augusto Batioja kettőst is, Kondás Elemér pedig a René Mihelic, Kulcsár Tamás duóval próbálta meg felrázni övéit, ugyanis egyre eseménytelenebbül zajlott a mérkőzés.

A 86. percben csodás hazai akciót láthatott a publikum, Bódi Ádám és Szakály Péter ízekre szedte az agyaglábakon álló vendégvédelmet, kihagyhatatlan helyzetbe hozva Tisza Tibort: 4–1! Hogy ne örüljenek túlságosan a debreceniek, arról Elek Ákos és az ő megpattant lövése gondoskodott: 4–2-re nyert tehát az első mérkőzésen a DVSC a DVTK ellen.

Messze nincs még lefutva ez a párharc.

Szivics: Nem mindennapos gólokat kaptunk

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Tisza!
Tiszta helyzetből a kifutó kapust találja el hat méterről, jobbal.

Két perc a ráadás.

90. PERC NÉGY KETTŐ! ELEK ÁKOS
hatalmas szóló végén lő ballal az ötös bal sarka elől, és a keményen megküldött labda a becsúszó Brkovicsról a rövid sarokba pattan. 4–2!

86. PERC NÉGY EGY!
Csodás Tisza, Bódi, Szakály akció, középről balra és onnan vissza csorog a labda, majd a bal alsó elől Szakály ballábas beadását fél méterről, jobbal a kapuba vágja TISZA TIBOR. Érthetetlen a DVTK védőinek helyezkedése! 41!

83. perc
Grumics elterül egy ütközés után, ápolás.

80. perc
Végre valami: Rajics gördül a jobb alsó elé Bódi 22 méteres, jobblábas lövésére.

76. perc Kulcsár
Tamás pedig Volast válja.

73. perc
Ferenczi le, René Mihelic be.

71. perc Bacsa Patrik
hátulról megpróbál átrúgni Morozov lábai között. Sárga.

Kondás 8 mérkőzést vívott a DVTK ellen, négyszer nyert, kétszer ikszelt, Szivics mérlege 10/5/1 a DVSC ellen.

66. Elek Ákos

65. perc
... Gosztonyit pedig Nikházi Márk váltja.

64. perc
Koszticsot Augusto Alexis Quintero Batioja...

64. perc
Tisza mehetne el a balon, ha nem lépne rá a labdára. Nagy öröm a vendégszektorban. Volas pontatlan lövésénél dettó.

63. perc Ferenczi János
is besárgul, feldönti ugyanis a balon Koszticsot.

61. perc
Eperjesi! Ferenczi kiugratja középen Vadnait, aki már lőne 12-ről, amikor beéri a védő és hátulról elpöcköli előle a labdát.

60. perc Bódi Ádám
kap sárgát, mert túl közel állt egy szabadrúgáshoz, és okosan rárúgták a labdát.

59. perc
Rajics bravúrral tenyereli ki a bal sarok elől Ferenczi 19 méteres, félmagas, ballábas tekerését.

57. perc
Seydi le, Tisza Tibor be.

55. perc
Bódi jobb oldali beadását éppen csak ki tudja fejelni középről Debreceni.

50. perc
Rajics kapja ki a bal alsó elől kényelmesen eldőlve Szakály 16-os előtti lövését.

48. perc
Bódi kornere sokkal jobb minőséget képvisel, de ezt meg kivágja a rövid sarok elől Grumics.

46. perc
Kosztics kap elefántpuszit Morozovtól, a kapu mögötti nézők pedig egy labdát a szögletet igencsak egyedi stílusban elvégző Gohértől.

46. PERC FOLYTATJUK!

4
6. perc Bacsa Patrik
áll be Abdouraman helyére.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

43. perc
Gosztonyi talál jobbal 22-ről nem sokkal a bal alsó mellé.

41. PERC HÁROM EGY, BÓDI ÁDÁM A GÓLSZERZŐ!
Szakály három védő között megtartja a labdát a 16-os előtt egy kontra során, majd balra passzol a teljesen üresen maradt Bódihoz, aki ballal az ötös sarka elől a kapuba lő, szintén a kapus lábai között. 31!

36. PERC SZÉPÍT A DVTK!
Gohér bal oldali beívelését Debreceni az ötös vonalának közepén MIROSZLAV GRUMICS elé csúsztatja, Morozov nem fogja a szerbet, sőt, fejjel ő segíti oda neki a labdát, amelyet a támadó öt méterről jobbal a kapus lábai között a kapu közepébe gurít. 21!

35. perc
Abdouraman fellöki durván Ferenczit, Andó-Szabolcs Sándor megkegyelmez neki, hálából a légiós rálegyint...

Ferenczié a gólpassz.

33. PERC KETTŐVEL MEGY A DVSC!
Egy jobb oldali beadást az ötös bal sarka elől, Eperjesi mellől DALIBOR VOLAS jobbal a jobb sarokba lő, félmagasan, kapásból. 20!

30. perc
Zsidai László lövése gyengécske, de éppen jó passznak Volasnak, ám őt meg elnyomják a védők, átadása igen pontatlan lesz így.

26. perc Gosztonyi András
felrúgja a balon Bódit, sárga ez is.

21. PERC VEZET A DVSC!
Szakály jobb oldali beadását elvétik a védők, Kádár és Debreceni András sem áll a helyzet magaslatán. Dalibor Volas a jobb alsó elől két lépésről viszont rosszul találja el a labdát, amely a túlsó felső irányába perdül, L'IMAM SEYDI pedig közvetlen közelről a hálóba segíti azt, fejjel. 1-0!

19. perc Szakály Péter
felborítja Abdout, sárga ez is, a távoli szabadrúgást Gohér Verpecz István öléhez postázza.

18. perc
Grumics csúsztat Zoran Kosztics elé, aki lőne 14-ről, de lesodorja a lábáról a labdát Morozov.

17. perc
Bódi Ádám meghúzza a jobb szélt, Kádár Tamás ment előle szögletre. Ferenczi János kanyarint középre balról, a hosszú sarok elől Dusan Brkovics fejjel a rövid felső fölé küldi a labdát.

13. perc Muhamadou Abdouraman
kap sárgát Szakály ellökéséért.

12. perc
Gohér Gergő üresen marad a balon, de nem ad be, mert elfogy alóla a pálya. Elek Ákos indította szépen.

9. perc
Gosztonyi Andrásé az első kapu felé tartó lövés. A labda pedig a labdaszedők zsákmánya lesz.

7. perc
Seydi, majd Ferenczi János bal oldali beadásait mentik a bekkek, aztán Szakály Péter ívelését fogja Nenad Rajics az ötös környékén.

2. perc
Eperjesi Gábor bedobása megtalálja az ötös előtt Miroszlav Grumicsot, de Igor Morozov szerel. A kipattanó megtalálja Mahamadou Abdouramant, az ő passza viszont nem talál csapattársat.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta vörösben.

Negyvenkétszer találkozott NB I-es bajnokin a két csapat, és hatalmas a DVSC fölénye. A Loki 26-ot megnyert, kilenc döntetlen és hét diósgyőri siker mellett.

Tisza Tibor 110/34-gyel, L´Imam Seydi 59/15-tel, Máté Péter 25/3-mal zárt a DVTK-ban.