Miljkovic bombája biztosította be a Fradi újabb győzelmét

2011.02.05. 12:03
A Ferencváros labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 3–1-re győzött Nagyváradon a román másodosztályú FC Bihor elllen. A Haladás 1–1-es döntetlent játszott hazai környezetben az Újpesttel, a DVSC a Nyíregyházával ikszelt. A Budapest Honvéd 2–0-ra győzött a szlovákiai Bodva ellen, míg a ZTE idegenben játszott 1–1-es döntetlent a LASK-al.

Tóth Bence (labdával) szerezte a Ferencváros első gólját a Bihor ellen (Fotó: ulloi129.hu)

A FRADI 0–1-RŐL FORDÍTOTT NAGYVÁRADON

A Ferencváros lendületesen kezdte az FC Bihor elleni felkészülési mérkőzést, a zöld-fehérek többször is eljutottak a hazai kapuig, de az első negyedóra végén mégis a hazaiak örülhettek.

A 15. percben Tóth Bence passzából Emil Miljkovic lőtt a kapu fölé, az ellentámadásnál viszont elaludt a Ferencváros védelme, így a nagyváradiak megszerezték a vezetést.

Az első félidőben a vendégeknél a már említett Miljkovic volt az egyik legaktívabb, de – az üllöi129.hu szurkolói blog tudósítása szerint – a próbajátékon lévő három labdarúgó, Roberto Birge, Gerrardo Sosa és Ali Hassan is jól mozgott.

A játékrész végére egy kissé beszorult Prukner László szakmai igazgató csapata, ám egy gyors kontra révén Tóth Bence találatával a 39. percben egyenlített a Ferencváros, és a szünetig már nem változott az eredmény.

A második félidőre már megszokta a havas pályát a Fradi, a zöld-fehérek felpörgették a játékot, két perc alatt két gólt szereztek.

Az 54. percben Héctor Morales passzolt közelről a kapuba, majd nem sokkal később Miljkovic lőtt nagy erővel 18 méterről a jobb alsó sarokba. Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés, újabb gól már nem született, így a Ferencváros továbbra is veretlen a téli felkészülési meccseken (nagy pályán), a mérlege négy győzelem és egy döntetlen.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FC Bihor (romániai)–Ferencváros 1–3 (1–1)
Nagyvárad
Ferencváros: Haber (Mester) – Csizmadia, Rodenbücher, Junior – Sosa, Tóth B., Birge, Józsi – Miljkovic, Hassan, Morales (Schembri).
Gólszerzők: Cigan, ill. Tóth B., Morales, Miljkovic

ZÁRT KAPUK MÖGÖTT A DVSC ÉS A NYÍREGYHÁZA

A rendőrség kérésére zárt kapuk mögött, azaz szurkolók nélkül rendezték meg a Debreceni VSC-TEVA–Nyíregyháza Spartacus felkészülési mérkőzést. A debrecenieknél a két félidőben két különböző összeállítású csapat lépett pályára. Varga József, Eugene Salami, Kabát Péter és Kulcsár Tamás sérülés miatt kihagyta a találkozót – derül ki a dvsc-hu beszámolójából.

Az első játékrészben két próbajátékost, a REAC-tól érkezett védőt, Tóth Mátét, illetve a szerb csatárt, Danijel Szuboticsot tesztelhette a debreceni szakmai stáb. Kezdetben a vendégek játszottak fölényben, többet birtokolták a labdát, és a vezetést is megszerezték. Az első félidőben Szubotics hajrában lőtt góljával egyenlített a Loki.

A második félidőben már főleg a hajdúságiak domináltak. A sérüléséből felépült Farkas Balázs játékán nem látszott meg a hosszú kihagyás, a csatár hasznosan futballozott, ám az újabb gólt nem ő, hanem Adamo Coulibaly szerezte. A Nyíregyháza azonban egy távoli lövéssel egyenlített, így kialakította a 2–2-es végeredményt.

A DVSC-nek ez volt az utolsó hazai felkészülési meccse a holnap kezdődő törökországi edzőtábor előtt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
DVSC-TEVA–Nyíregyháza 2–2 (1–1)
Debrecen, műfű, zárt kapuk előtt. Vezette: Veizer
DVSC 1. félidő: Verpecz – Nagy Z., Tóth M., Komlósi, Fodor – Bódi, Nikolov, Illés Gy., Vinicius – Balajti, Szubotics
DVSC 2. félidő: Malinauskas – Bernáth, Simac, Mijadinoszki, Nikolov – Szakály P., Ramos, Czvitkovics, Yannick – Farkas B., Coulibaly
Nyíregyháza: Vojinovics – Perényi, Kovacsevics (Cséke), Goia, Bosnjak – Demjén (Germán), Boukar, Horváth L., Pákolicz – Andorka, Bajzát (Tudja)
Gólszerző: Szubotics, Coulibaly, ill. Andorka, Germán
Forrás: dvsc.hu

IKSZELT AZ ÚJPEST, A SZOLNOK KÉT MECCSET IS JÁTSZOTT

Akár azt is mondhatnánk, hogy fejlődött az Újpest, hiszen bő két héttel ezelőtt még 3–1-es vereséget szenvedett, most viszont 1–1-es döntetlent játszott a Haladás vendégeként. A végeredmény már az első félidőben kialakult, miután Sitku Illés góljára Branislav Fodrek válaszolt.

FELKÉSZÜLÉS
SZOMBETHELYI HALADÁSÚJPEST1–1 (1–1)
Szombathely, 200 néző. V: Király K.
HALADÁS: Rózsa (Mursits) – Schimmer, Guzmics (Lattenstein), Rajos (Irhás), Tóth P. (Devecseri) – Nagy I. G., Simon Á., Sipos N.(Jagodics), Halmosi – Fodrek, (Oross), Kenesei K.
ÚJPEST:Balajcza (Horváth T.) – Szokol, Vermes (Rubus), Jhonnes (Kiss Z.), Takács Z. – Magos (Simek), Matos (Egerszegi), Mitrovics, Balogh B. (Rasztovits) – Sitku (Rajczi), Lázár B. (Ahjupera)
G: Fodrek (39.), ill. Sitku (28.)

A Szolnoki MÁV FC együttese szombaton délelőtt két felkészülési mérkőzést is játszott. Simon Antal vezetőedző ketté osztotta keretét, s néhány tehetséges fiatalnak is bizonyítási lehetőséget adott az NB III-as gárdából. Az NB II Keleti csoportjában szereplő Orosházát 4–1-re legyőzték a szolnokiak, a Nyugati csoportban játszó PMFC-vel viszont 1–1-es döntetlent játszottak.

A pécsiek ellen bemutatkozott a kék-fehérek legújabb szerzeménye, az elmúlt éveket Kecskeméten töltő Némedi Norbert, aki pénteken fél évre elkötelezte magát a Tisza-parti klubhoz. Ezúttal egyetlen próbajátékost tesztelt az NB I. sereghajtója: a lett kapust, Vitalijs Melnicenkót az elmúlt hetekben a Zalaegerszeg szemrevételezte, ám végül ott nem kapott szerződést.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Szolnoki MÁV FC–Orosháza 4–1 (0–1)
Tiszaliget, műfüves-pálya, 100 néző. Vezette: Bodac
Szolnoki MÁV: Rézsó – Szecsei E., Urbán-Szabó, Balogh P., Rokszin – Mile – Koós, Lengyel, Tchami, Remili – Rézműves.
Orosháza: Molnár T. (Bordás) – Szűcs D., Balogh M., Futaki, Szabó N. – Mike, Kerepeczki, Ács L. (Juhász N.), Baranyai D. (Bartyik) – Buza (Lupsa), Randelovics (Szabó T.)
Gólszerző: Mile (2), Remili, Rézműves, ill. Kerepeczki
Szolnoki MÁV FC–Pécsi MFC1–1 (0–0)
Tiszaliget, műfüves-pálya, 200 néző. Vezette: Rusz
Szolnoki MÁV: Melnicenko – Búrány, Milicsics, Djurovics, Vukoszaljevics – Némedi, Jokics – Fitos (Szalai B.), Ngalle (Mile), Szabó L. – Zsolnai
PMFC: Dibusz (Sólyom) – Zsdrál, Fodor F., Todorovics, Törtei – Nagy J. – Ato, Wittrédi (Schulcz), Sztyepanovics (Esztyáli), Nagy O. – Horváth Zs. (Pavicsevics)
Gólszerző: Zsolnai, ill. Zsolnai (öngól)

GYŐZÖTT A HONVÉD, A KTE, A VASAS ÉS A SIÓFOK IS

A Budapest Honvéd labdarúgócsapata szombaton 2–0-s győzelmet aratott a szlovákiai FK Bodva ellen – adta hírül a kispestiek hivatalos honlapja.

A hazaiaknál a fiatal Valerie Kapacina szerezett vezetést szabadrúgásból, majd Jean-Baptiste Akassou büntetőből volt eredményes.

BUDAPEST HONVÉD–FK BODVA (szlovákiai) 2–0 (1–0)
Honvéd: Tóth I. (Kunsági, 46.) – Moga, Debreceni, Lovric, Hidi – Horváth A. (Azevedo, 67.), Akassou (Tisza, 83.), Fieber (Nagy G., 46.), Ivancsics (Flavio 46.) – Kapacina (Vólent, 67.), Danilo (Rouani, 46.).
G: Kapacina (13.), Akassou (50. – 11-esből)

Szombaton a Kecskeméti TE labdarúgócsapata 2–1-es győzelmet aratott az NK Pomorac ellen a horvátországi edzőtáborban – adta hírül a delmagyar.hu.

A horvát csapat egészen a 85. percig vezetett, ám ekkor Foxi lerántása miatt büntetőhöz jutott a Kecskemét, amit Vladan Szavics értékesített, majd három perccel később Foxi fejére ívelt be egy hajszálpontos labdát, amit a közép-afrikai játékos gólra is váltott, így 2–1-re nyert a KTE.

NK POMORAC (horvát)–KTE-ERECO 1–2
KTE: Ribánszki – Koszó (Preklet, 66.), Urbán, Balogh B. (Gyagya, 46.), Farkas I. (Mohl, 66.) – Ebala, Tölgyesi (Bori, 46.), Patvaros, Foxi – Dosso (Simon A., 20.), Farkas A. (Szavics, 66.)
Gólszerző: Szavics (85.), Foxi (88.)

A labdarúgó NB I-ben szereplő Siófok szombaton két felkészülési mérkőzést játszott az NB II-es Szigetszentmiklóssal. A 8–1-es siófoki győzelmet hozó első meccs után 0–0-s döntetlent játszottak egymással a csapatok.

Az első mérkőzésen Délczeg Gergely vezérletével aratott kiütéses győzelmet, aki három góljával és két gólpasszával a mezőny legjobbja volt. A második összecsapáson a Várhidi Péter irányította Szigetszentmiklós szervezettebben és összeszedettebben lépett pályára, a végeredmény 0–0 lett.

BFCSIÓFOK –SZIGETSZENTMIKLÓS 8–1 (3–1)
BFC Siófok: Szalma – Pécseli, Szesztrás, Ludánszki, László – Horváth A., Katona, Melczer, B.Tóth – Thiago, Délczeg. Csere: Marozsán
Szigetszentmiklós: Floszmann – Ribi, Kinyik, Szamosi, Pálvölgyi – Musuroia, Szabó, Kiss, Kulin – Krómer, Makutima. Cserék: Borsos, Bödő, Hara
Gólszerzők: Délczeg 3, Marozsán 2, Melczer, László, Thiago, illetve Makutima
BFC SIÓFOK–SZIGETSZENTMIKLÓS 0–0
BFC Siófok: Molnár – Mogyorósi, Fehér, Márton, Novák – Csordás, Kecskés, Tusori, Lukács – Nomel, Honma.
Szigetszentmiklós: Tarczy – Csák, Király, Szamosszegi, Sallai – Pintér, Somorjai, Bonifert, Fekete – Csepregi, Béres

DÖNTETLENT JÁTSZOTT A ZTE, KIKAPOTT A KAPOSVÁR

A Zalagerszegi TE labdarúgócsapata szombaton Ausztriában lépett pályára a LASK elleni mérkőzésen, amely 1–1-es döntetlennel ért véget.

A zalaiak ugyan Daniils Turkovs révén még vezettek, de az osztrák csapat nem sokkal az első félidő vége előtt egyenlíteni tudott. A második játékrészben több helyen is változtatott Csank János vezetőedző, de a újabb gól nem született, így a végeredmény maradt az 1–1.

LASK (osztrák)–ZTE FC 1–1
ZTE FC: Vlaszák (Sipos) – Kocsárdi (Turcsik), Miljatovic, Bogunovic (Kovács), Panikvar – Szalai, Kamber – Rajcomar (Milosavljevic), I. Delics (Horváth), Balázs – Turkovs (A. Delic)
G: Turkovs (24.)

A Kaposvári Rákóczi labdarúgócsapata 2–1-es vereséget szenvedett a szlovén NK Primorje gárdájától. Oláh Lóránt révén a második félidőben megszerezte a vezetést a magyar csapat, de a Primorje Bozicic és Ostojic találatával fordítani tudott.

NK Primorje (szlovén)–Kaposvári Rákóczi FC 2–1 (0–0)
Rákóczi FC: Kovács Z. – Pavlovics, Grúz, Kardos (Zahorecz), Gujic – Balázs B., Hegedűs – Farkas Z. (Portulez), Kalezic (Wakuj), Kulcsár – Oláh. Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Bozicic, Ostojic ill. Oláh