Magyar Kupa: Olasz négy góljával nyert a Mezőkövesd

2013.09.24. 17:08
A Mezőkövesd-Zsóry, a Békéscsaba és az Ajka továbbjutását hozta a labdarúgó Magyar Kupa harmadik fordulójának keddi játéknapja.

Az élvonalbeli Mezőkövesd nagy csatára kényszerült az NB III-as Kazincbarcika otthonában, a szünetben még vesztésre állt, a hajrában azonban a maga javára fordította az állást. A diadal elsősorban Olasz Dénes érdeme: a mezőkövesdiek mind a négy gólját ő szerezte.

A békéscsabaiak Nikola Pantovics fejesével a 22. percben megszerezték a vezetést az NB III-as Rákosmente otthonában. A vendégcsapat az 54. percben emberhátrányba került, de az RKSK nem élt a lehetőséggel, sőt a 69. percben tovább romlott a helyzete – egyszerre sújtotta kiállítás és gól, utóbbit Pozsár Gábor lőtte büntetőből. A végeredményt Mina Mosquera állította be.

Az Ajka Major Norbert és Sipos Norbert második félidei góljaival győzött Balatonfüreden, és szintén bejutott a negyedik fordulóba.

MAGYAR KUPA
3. FORDULÓ
KEDD

KAZINCBARCIKAI SC–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 3–4 (2–1)
Kazincbarcika, 500
néző. V: Berke (Király K., Kovács II G.).
KAZINCBARCIKA: Szabó Á. – Nagy P., Menyhért, Treznai, Horváth Sz. – Kovács P., Kovács B. (Czető, 85.) – Nyitrai (Kleiber, 76.), Molnár G. (Tátrai, 68.), Casado – Szabó V. Vezetőedző: Borbély Péter
MEZŐKÖVESD: Horváth T. – Hegedűs Cs., Szalai V., Fotyik, Éles – Sigér (Bognár I., a szünetben) – Dobos, Petneházi, Irhás (Pilibaitis, 89.) – George (Harsányi, 56.), Olasz D. Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Nyitrai (1–0) a 7., Molnár G. (2–0) a 35., Olasz D. (2–1) a 40., Szabó V. (3–1) az 52., Olasz D. (3–2) az 53., Olasz D. (3–3) a 76., Olasz D. (3–4) a 87. percben

Balatonfüred (NB III)–FC Ajka (NB II) 0–2
Rákosmente KSK (NB III)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 0–3

SZERDA
15.00:
Voyage SE (megyei I. o.)–ESMTK (NB III)
15.00: Hévíz SK (megyei I. o.)–Dunaújváros PASE (NB II
15.00: Sárszentmiklós SE (megyei II. o.)–Csákvári TK (NB III)
15.00: Zalaszentgróti VFC (megyei I. o.)–Gyirmót FC Győr (NB II)
15.00: VSE Biatorbágy (megyei I. o.)–Mosonmagyaróvár (NB III)
15.00: UFC Szekszárd (NB III)–BKV Előre (NB III)
15.00: Geresdlak SE (megyei I. o.)–Bajai LSE (NB III)
15.00: FC Tiszaújváros (NB III)–Szeged 2011 (NB III)
15.00: Nyírbátor (NB III)–Nyíregyháza Spartacus (NB II)
15.00: Felsőzsolca VSC (megyei I. o.)–Cigánd SE (NB III)
15.00: Pilisi LK (megyei II. o.)–Kemecse SE (megyei I. o.)
15.00: Nagykőrösi Kinizsi (megyei I. o.)–Kisvárda (NB II)
18.00: Soproni VSE (NB II)–Puskás Akadémia FC

Az MK versenykiírása szerint a kupa 4. körében (a legjobb 32 között) a mostani, 3. fordulóból továbbjutó 16 csapathoz csatlakozik a 2012–2013-as szezon 16 NB I-es együttese, azaz az előző kiírásban az élvonalból kiesett Siófok és Egri FC is akkor kapcsolódik be a Magyar Kupa küzdelmeibe, miközben a jelenleg NB I-es Mezőkövesd és Puskás Akadémia FC már javában játssza MK-meccseit.