nemzetisport.hu 2015.07.21 14:14 Frissítve: 2015.08.11 18:44

Magyar Kupa: ETO-Honvéd, Vértessomlón az Újpest - sorsolás

A Magyar Labdarúgó-szövetségben elkészítették a 2015–2016-os Magyar Kupa 1. fordulójának párosításait. Az európai kupákban szereplő magyar csapatok – Videoton FC, FTC, MTK, DVSC-Teva – később, a 3. fordulóban kapcsolódnak be a küzdelmekbe.

 

A szabályok szerint a profi bajnokságok résztvevői az első fordulóban nem találkozhatnak egymással, így az NB I-es és az NB II-es csapatok mellé alacsonyabb osztályú ellenfeleket sorsoltak ki.

A Magyar Kupa főtábláján 116 csapat indulhatott volna el, de öt klub nem nevezett, így a 111 együttes közül öten (Inter CGF, Somos SE, Andráshida, Géderlaki KSE, Balatonfüred) erőnyerőként, mérkőzés nélkül jutnak a második fordulóba.

MAGYAR KUPA, FŐTÁBLA, 1. FORDULÓ
AZ NB I-ES CSAPATOK MÉRKŐZÉSEI
Csepel FC (NB III)–Békéscsaba 1912 Előre
Csornai SE (NB III)–DVTK
ETO Futsal Kft. (NB III)–Budapest Honvéd
Maglód TC (Megye I)–Paksi FC
Sárrétudvari KSE (Megye I)–Puskás Akadémia FC
LOLAND-Nyúl SC (Megye I)–Szombathelyi Swietelsky Haladás
Vértessomlói KSK (Megye I)–Újpest FC
Hidasnémeti VSC (Megye II)–Vasas FC

AZ NB II-ES CSAPATOK MÉRKŐZÉSEI
Bölcskei SE (NB III)–Balmazújváros Kamilla Gyógyfürdő
Kozármisleny (NB III)–BFC Siófok
Füzesgyarmati SK (Megye I)–Budaörs
Gyöngyösi AK-Ytong (Megye I)–Dunaújváros
Jászberényi FC (NB III)–FC Ajka
Ceredvölgye SE (Megye I)–Aqvital FC Csákvár
VSK Tököl Egyesülete (Megye I)–Gyirmót FC Győr
Veresegyház VSK (Megye I)–Mezőkövesd Zsóry FC
Tatabánya FC (NB III)–Soproni VSE
Sárisápi Bányász SE (Megye I)–Soroksár SC
Monori SE (NB III)–Szeged 2011-Grosics Akadémia
Hévíz SK (Megye I)–Szolnoki MÁV FC
Komlói Bányász (NB III)–SzTK-Erima
FC Dabas (NB III)–Vác FC
Nagykáta SE (Megye I)–Kisvárda Master Good
Schieber Pincészet Bajai LSE (Megye I)–ZTE FC

A TOVÁBBI PÁROSÍTÁS
Babócsa SE (Megye I)–Mátészalkai MTK (Megye I) 0–2
Tiszakanyár SE (Megye I)–Nyírbátori FC (NB III) 1–1, 11-esekkel 5–4
Vép VSE (Megye I)–Szőlőskert Nagyréde SC (Megye I) 2–0
RSE Nagyecsed (Megye I)–REAC (NB III) 4–3
Viadukt SE Biatorbágy (Megye I)–III. ker. TVE (NB III)
BKV Előre (NB III)–KBSC FC (NB III)
Nagyatádi FC (Megye I)–Ceglédi VSE (NB III)
Cigánd SE (NB III)–Szentlőrinc SE (NB III)
Érd VSE (NB III)–Tállya KSE (NB III)
Bonyhád VLC (Megye I)–FC Hatvan (NB III)
FC Tiszaújváros (NB III)–ESMTK (NB III)
Felsőtárkány SC (NB III)–Dorogi FC (NB III)
Hódmezővásárhelyi FC (NB III)–Várfürdő-Gyulai Termál FC (NB III)
Nyíregyháza Spartacus FC (NB III)–Putnok FC (NB III)
Lenti TE Sport 36 (Megye I)–Pénzügyőr SE (NB III)
Siklós FC (Megye I)–Sárvár FC (NB III)
DAC Foci24.com (Megye I)–Szekszárdi UFC (NB III)
Hajdúböszörményi TE (Megye I)–SZEOL SC (NB III)
Dudar SE (Megye II)–Budafoki MTE–Újbuda FC (NB III)
Ásotthalmi TE (Megye I)–Szerencs Város SE
Bácsalmási PVSE (Megye I)–MTE 1904 (NB III)
Balatonalmádi SE (Megye I)–Velence SE (Megye I)
Celldömölki VSE (Megye I)–KSE Iváncsa (Megye I)
Hajdúszoboszlói SE (Megye I)–Rákosmente KSK (NB III)
Mezőhegyesi SE (Megye I)–Szajol KLK (Megye I)
Somogyvár KÖSE (Megye II)–Dunaharaszti MTK (NB III)
SBTC (Megye I)–DTC-Select (NB III)

 

2019.12.07 14:10:04

Labdarúgó NB I KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre), CSERHÁTI ANDRÁS, TŐSÉR NORBERT (összefoglaló)

A lila-fehérek a 2019–2020-as idényben először tudtak úgy nyerni, hogy csak egy gólt szereztek.

2019.12.07 14:17:10

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A Mol Fehérvár FC kikapott a tartalékos Pakstól, Szabó János és Könyves Norbert szerezte a gólokat.

2019.12.07 14:21:22

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)

Simán nyerte a meccset a Zalaegerszeg a gyengén szereplő Rákóczi ellen.

2019.12.07 14:06:18

Labdarúgó NB I BERECZKY ATTILA (ÖSSZEFOGLALÓ), P. GYULA (PERCRŐL PERCRE)

Április 27. óta először ikszelt bajnokin a Loki • Batik Bence fejes góljára fordulás után Varga Kevin válaszolt.