Nyolcat vágott a Szpari és a Vidi, Halmosi beszólásáért piros

2014.09.10. 16:47
Feczesin három, a Vidi nyolc gólnál állt meg (Fotó: vidi.hu)
A labdarúgó Magyar Kupa 2. fordulójában a szerdai játéknapon minden NB I-es együttes nyerni tudott. A Nyíregyháza és a Videoton is nyolc gólnál állt meg, a DVSC pedig hatnál. A Győri ETO „csak” 3–1-re verte meg a Putnokot, a Haladás pedig 45 perc tanácstalanság és egy kiállítás után kiütötte a Fertőszentmiklóst.

Nem aprózta el a kezdést az NB I-ben újonc Nyíregyháza, a Szpari már a 6. percben megszerezte a vezetést a Győrsövényház ellen Pekár László góljával, aztán jött a henger: két perccel később megint Pekár villant, majd egy szabálytalanság után a 11. percben már 0–3-ra módosult az eredmény, amikor Lázár Bence higgadtan értékesítette a büntetőt. Az első félidő második felében sem állt le a Szpari, a 30. percben Molnár Marcell talált a kapuba, két perccel később Pekár szerezte meg a harmadik találatát, a végén pedig Lázár Bence volt újra eredményes, így a félidőben már 0–6-ot mutatott az eredményjelző. A fordulás után jött az újabb találat, ismét Lázár ünnepelhetett, a legvégén pedig Patály János vette be a kaput.

A Videoton sem vette félvállról a Kunszállás elleni meccset, a 19. percben Nagy Zsolt bombázott a kapuba távolról, majd három perccel később Feczesin Róbert gurított. Az első félidő végén meg is duplázta előnyét a Vidi, előbb Dinko Trebotic, majd Marko Pajac volt eredményes, aki a második félidőt is góllal nyitotta. A szünet után Szofian Sakla sem maradt gól nélkül, míg Feczesin végül három gólnál állt meg.

A DVTK-nak sem indult nehezen a délutánja az Iváncsa ellen, a piros-fehérek csupán a 17. percig vártak az első gólra. Barczi Dávid átemelte a kapust, majd a lécről visszapattanó labdát Georghes Griffith lőtte a kapuba. Miután elhangzott a „Ne bántsd, holnap menni kell dolgozni!" felkiáltás, megduplázta előnyét a Diósgyőr Griffiths fejesével. A fordulás után Marjanovics is betalált, a kegyelemdöfést a hazaiaknak pedig Bognár István adta meg, aki első találatát szerezte a diósgyőriek mezében.

Egy órán át képtelen volt betalálni a Haladás a Fertőszentmiklós kapujába, a 42. percben még büntetőt is hibázott Gaál Bálint, a 62. percben azonban az ő góljával szereztek vezetést a zöld-fehérek. Nem sokkal később Németh Márió gólt lőtt, majd emberhátrányba kerültek a szombathelyiek, Halmosi Pétert állította ki a játékvezető, miután nem akarta abbahagyni a folyamatos reklamálást (a Nyugat.hu megfogalmazása szerint „beszólt" Szilasi Szabolcsnak). A Haladás azonban nem vett vissza, sőt, Gyurján Bence triplázni, Zamostny Balázs duplázni tudott a hátralévő időben, így 7–0-ra nyert a Szombathely.

A Pécs az ötödik percben jutott vezetéshez Szegeden Mohl Dávid büntetőgóljával, négy perccel később pedig Kővári Róbert talált be. A hazaiak Faragó Bence révén szépítettek, de Kővári a szünet előtt ismét gólt szerzett, majd a második játékrészben Fröchlich Roland állította be az 1–4-es végeredményt.

A Győr 13 perc alatt kétgólos előnybe került Putnokon Marek Strestík duplájával. A 32. percben Madarász János szépített, ám a 78. percben ismét az ETO volt soron, így 3–1-re nyert.

A DVSC játékosa, Bereczki Dániel 38 perc alatt két gólnál járt Mórahalmon, a szünet előtt pedig Berdó Péter növelte háromra a debreceniek előnyét. A második félidőben Dalibor Volas már négyre, majd Lázár Gábor öngólja, valamint Tisza Tibor találata után alakult ki a 0–6-os végeredmény.

A Kecskeméti TE a félidei egygólos hátrány után 3–2-re legyőzte idegenben a Zalaegerszeget. Délczeg Gergely hiába szerzett az első játékrész végén előnyt a hazaiaknak, a támadó a fordulás után a saját kapujába csúsztatott, a folytatásban pedig a vendégek használták ki jobban a helyzeteiket: Bebeto és a ZTE-nevelés Balázs Zsolt is betalált, a csereként beállt Vittman Ádám gólja után pedig már túl nem maradt elég idejük a zalaiaknak az egyenlítésre.

MAGYAR KUPA
2. FORDULÓ

Kunszállás SE (megyei I.)–Videoton 0–8 (0–4)
Kunszállás
, 500 néző. Vezette: Csonka (Szpisják, Medovarszki)
KUNSZÁLLÁS: Gyenes (Hajnal, 75.) – Kövecs (Balla, 65.), Bertus, Mizsei F., Koleszárik, Jusztin – Pöszmet T. (Kiss K., 75.), Pöszmet Zs., Szalai I., Kertész Á. – Mizsei A.. Edző: Kertész Gábor
VIDEOTON: Horváth T. – Fejes A., Caneira, Sakla, Heffler T. – Trebotic, Sejben (Véninger, 78.) – Pajac, Kleinheisler (Valkovszki, a szünetben), Nagy Zs. (Király B., 66.) – Feczesin. Vezetőedző: Joan Carillo
Gólszerző: Nagy Zs. (0–1) a 19., Feczesin (0–2) a 22., Trebotic (0–3) a 26., Pajac (0–4) a 27., Pajac (0–5) a 61., Sakla (0–6) a 80., Feczesin (0–7) a 83., Feczesin (11-esből, 0–8) a 88. percben

Győrsövényház (megyei II.)–Nyíregyháza Spartacus 0–8 (0–6)
Győrsövényház
, 300 néző. Vezette: Kovács G. (Szabó P., Király Zs.)
GYŐRSÖVÉNYHÁZ: Hujber – Bazsó, Horváth G., Burián (Lőrincz), Szabó I Dávid – Domoszlai, Juhász E., Salamon, Csizmazia (Huszár) – Szabados, Szabó II Dávid (Soós). Vezetőedző: Szabó Gábor
NYÍREGYHÁZA: Hrabina – Nagy Z., Rubus, Póti, Jánvári – Patály, Spitzmüller, Huszák (Sándor I.), Pekár (Sárközi) – Lázár B. (Vámos), Molnár M. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Pekár (0–1) az 5., Pekár (0–2) a 8., Lázár B. (11-esből, 0–3) a 12., Molnár M. (0–4) a 30., Pekár (0–5) a 32., Lázár B. (0–6) a 39., Lázár B. (0–7) a 48., Patály (0–8) a 84. percben

Iváncsa (megyei I.)–DVTK 0–4 (0–2)
Iváncsa, 500 néző. V: Barna G. (Kiss B., Vígh-Tarsonyi)
IVÁNCSA: Vörös T. – Csikesz, Aradi (Pregiczer, 75.), Fodor G. (Barta, 59.), Facskó – Sinka, Jankovics – Berényi, Nagy A., Mondovics (Schäffer, 66.) – Balogh L. Edző: Miskovicz Bálint
DIÓSGYŐR: Rados – Bori, Debreceni, Szalai V., Husic – Marjanovics, Elek Á. (Egerszegi, 64.), Bognár I., Barczi – Griffiths (Csirszki, 59.), Takács T. (Grumics, a szünetben) Edző: Toimiszlav Szivics
Gólszerző: Griffiths (0–1) a 16., Griffiths (0–2) a 34., Grumics (0–3) a 46., Bognár I. (0–4) a 76. percben

SZEOL SC (III.)–PMFC 1–4 (1–3)
Szeged, 500 néző. V: Farkas T. (Farkas B., Kovács G.)
SZEGED: Dongó – Kormányos, Biedof, Dlusztus A. (Puskás Cs., a szünetben), Grünwald – Forró A., Zámbó D. – Buzási (Busa, 68.), Ondrejó, Mucsi (Mihálffy, 58.) – Faragó B.
Edző: Tóth Ákos
PMFC: Gőcze – Nagy J., Romic, Causic, Mohl – Szatmári L., Horváth A. (Wittrédi, 65.), Fröhlich – Kővári, Pölöskey (Rácz F., 58.), Uzoma (Márkvárt, a szünetben). Vezetőedző: Véber György
Gólszerző: Mohl (11-esből, 0–1) a 4., Kővári (0–2) a 9., Faragó B. (1–2) a 27., Kővári (1–3) a 37., Fröhlich (1–4) az 57. percben

Putnok (III.)–Győri ETO 1–3 (1–2)
Putnok, 800 néző. Vezette: Karakó (Berettyán, Kulcsár J.)
PUTNOK: Nótás – Szemere, Nagy Cs., Nyisalovits, Zimányi (Monyók, 30.) – Fehér B., Horváth Sz., Kerényi (Tóth Sz., 69.), Madarász – Galambosi, Máthé (Marcinaskó, 62.). Vezetőedző: Koszta Péter
ETO: Pogacsics – Svec, Wolfe, Lang, Dinjar – Kamber, Windecker (Varga R., 60.), Pátkai, Koltai, (Dudás, 60.) – Rudolf, Strestík (Martínez, 82.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Strestík (0–1) a 8., Strestík (0–2) a 13., Madarász (1–2) a 32., Pátkai (1–3) a 80. percben
Kiállítva: Nagy Cs. (gólhelyzetben lerántotta Rudolfot) a 77. percben

Mórahalom (megyei I.)–DVSC-Teva 0–6 (0–3)
Mórahalom, 800 néző. V: Takács T. (Buzás B., Viczián M.)
MÓRAHALOM: Czirják – Barna D. (Takács A. 54.), Szücs, Vojnics-Zelics, Márki (Lázár G., 74.) – Zámbori (Kothencz, 84.), Magyar Gy., Tóth L. – K. Tóth, Szőke, Gonda. Játékos-edző: Magyar György
DEBRECEN: Novakovics – Lázár P. (Karikás, 84.), Ludánszki B., Kovács G., Barna Sz. (Sós, 67.) – Bereczki, Berdó (Varga K., 55.), Zsidai, Ferenczi J. – Tisza, Volas. Edző: Kondás Elemér
Gólszerző: Bereczki (0–1) a 6., Bereczki (0–2) a 37., Berdó (0–3) a 40., Volas (0–4) a 66., Gonda (öngól, 0–5) a 75., Tisza (0–6) a 83. percben

Zalaegerszegi TE (II.)–Kecskeméti TE 2–3 (1–0)
Zalaegerszeg, 600 néző. V: Kovács J. Z. (Lémon O., Takács G.)
ZTE:
Szappanos – Simonfalvi, Króner, Forgács, Fodor – Horváth A., Kovács Gy., Melczer (Bailo, 73.) – Szöllősi (Babati, 68.), Grbic (Vittman, 82.) – Délczeg. Vezetőedző: Lőrincz Emil
KECSKEMÉT:
Németh V. – Botka, Karan, Varga R., Fótyik – Kitl, Vukaszovics – Balázs Zs., Szavics (Novák, 63.), Gréczi (Pilipovics, 78.) – Bebeto (Farkas A., 85.). Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző:
Délczeg (1–0) a 45., Délczeg (öngól, 1–1) a 47., Bebeto (1–2) az 59., Balázs Zs. (1–3) a 84., Vittman (2–3) a 89. percben

Fertőszentmiklós (megyei I.)–Szombathelyi Haladás 0–7 (0–0)
Fertőszentmiklós, 700 néző. V: Szilasi (Becséri G., Fehér M.)
FERTŐSZENTMIKLÓS: Csóka – Fábián, Horváth P., Németh A., Horváth I. (Horváth A.), Finta (Horváth D.) – Horváth T., Bellovics (Mentes), Kalmár Gy., Árki – Ábrahám. Edző: Finta Zoltán
SZOMBATHELY: Rózsa – Jagodics M. (Gyurján B.), Dvorschák, Devecseri – Schimmer, Fehér Z., Szakály A. (Németh M.), Farkas M., Halmosi – Nagy O. (Zamostny), Gaál B.. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Gaál (0–1) az 52., Németh M. (0–2) a 68., Zamostny (0–3) a 72., Gyurján (0–4) a 73., Zamostny (0–5) a 78., Gyurján (0–6) a 80., Gyurján (0–7) a 88. percben