Ligakupa: ikszelt a KTE és az FTC, Honvéd- és Vidi-siker

2012.10.13. 17:52
Litsingi szerezte meg a Kecskemét második gólját (Fotó: Szabó Miklós – archív)
A Kecskeméti TE 2–2-es döntetlent játszott a Ferencvárossal hazai pályán a labdarúgó Ligakupa D-csoportjának rangadóján, míg a Honvéd 2–0-ra győzött a Haladás ellen otthon az A-csoport negyedik fordulójában. A Videoton Nikolics Nemanja találatával győzött a Kaposvár ellen.

KECSKEMÉTI TE–FERENCVÁROS

Az FTC számára nem kezdődött jól a KTE-Phoenix Mecano elleni találkozó: a zöld-fehérek a 18. percben már kétgólos hátrányba kerültek.

A 13. percben Eugene Salami talált be, miután a tizenhatos jobb oldalánál kapott jó kiugratást, és lövése az egyik ferencvárosi védőn megpattanva Marko Ranilovic kapujába került.

Öt perccel később hasonló akció végén ismét betalált a Kecskemét: ezúttal Francis Litsingi lépett ki a jobb oldalon, és a vetődő Ranilovic fölött a kapuba emelt.

A 39. percben aztán szépítettek a zöld-fehérek: Julian Jenner vette célba Borszéki Csaba kapuját szabadrúgásból 30 méterről, és a laposan szálló labda a kapu jobb oldalában kötött ki.

A 61. percben aztán az egyenlítő gólt is megszerezte a Fradi, nem is akármilyen találattal. A nyári román szerzemény, Andrei Ionescu egy kifejelt labdát tett maga elé mellel a tizenhatos előterében, és kapásból nagy gólt ragasztott a kapu bal felső sarkába.

A hajrában a Kecskemétnek még volt egy nagy helyzete, de Tarabai a keresztlécet találta el, így 2–2 lett a végeredmény.

A végén Vaskó Tamás még kapott egy pirosat, amiért beleszállt Vladan Csukicsba.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

(a Sport Televízió felvételei)

BP. HONVÉD–HALADÁS

A 30. percben emberelőnybe került a Honvéd, miután Rózsa Dániel piros lapot kapott, amiért kézzel ért a labdához a tizenhatoson kívül. A kapuba Mursits Roland állt be a helyére.

A kispestiek néhány kisebb-nagyobb lehetőséget követően a 33. percben megszerezték a vezetést.

Faggyas Milán végzett el szabadrúgást, és a Honvéd hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint szép mozdulattal a kapu bal oldalába tekerte a labdát.

Sokáig nem született több gól, ám a 87. percben ismét eredményes volt a Honvéd, amikor Dieng Abass adta be a labdát a bal oldalról, és Délczeg Gergely a kapu jobb oldalába fejelt.

VIDEOTON–KAPOSVÁR

A Videoton Nikolics Nemanja góljával 1–0-ra győzött a Kaposvári Rákóczi ellen a labdarúgó Ligakupa C-csoportjában.

Nikolics a 76. percben döntötte el a hatodik fordulóból előrehozott találkozót, amikor a fehérváriak honlapjának tudósítása szerint egy indítás után kilépett a védők között, majd elhúzta a labdát Lubos Hajdúch mellett, és a kapuba lőtt.

Az Eger–Diósgyőr (2–1) és a Paks–Siófok (1–1) meccsekről itt olvashatnak bővebben.

LABDARÚGÓ LIGAKUPA
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ
KTE-PHOENIX MECANO–FERENCVÁROS 2–2 (2–1)
Kecskemét, 700 néző. Vezette: Szilasi (Gyürüsi, Aradi)
KTE: Borszéki – Sós, Póti, Vaskó, Forró (Tarabai, 68.) – Ramos – Litsingi, Patvaros, Bertus (Farkas B., 79.), Jorginho – Salami (Dosso, 63.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
FTC: Ranilovic – Alempijevics, Otten (Beliczky, 91.), Klein (Orosz, a szünetben), Sváb – Csukics, Gyömbér – Somalia, Böde, Jenner – Máté J. (Ionescu, a szünetben). Vezetőedző: Ricardo Moniz
Gólszerző: Salami (1–0) a 10., Litsingi (2–0) a 15., Jenner (2–1) a 36., Ionescu (2–2) a 61. percben.
Kiállítva: Vaskó (nyújtott lábbal beleszállt Vladan Csukicsba) a 90. percben.
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ
BP. HONVÉD–HALADÁS 2–0 (1–0)
Budapest, Bozsik József Stadion, 200 néző. Vezette: Varga L. (Kelemen A., Varga II G.)
HONVÉD: Szemerédi – Lovric, Debreceni, Tandia, Zsivanovics – Faggyas (Ivancsics, 72.), Diakité (Nagy Gergő, 27.), Hidi, Diarra – Erdélyi (Abass, 52.), Délczeg. Vezetőedző: Marco Rossi
HALADÁS: Rózsa – Búrány, Fehér Z., Devecseri, Farkas M. (Hanzl, a szünetben) – Rajos, Iszlai – Nagy D., Kulcsár K. (Mursits, 32.), Nagy I Gábor – Andorka (Korolovszky, a szünetben). Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Faggyas (1–0) a 33., Délczeg (2–0) a 87. percben
Kiállítva: Rózsa (a tizenhatoson kívül kézzel ért a labdához) a 30. percben