Ligakupa: hátrányban a Győr és a Vidi, fél lábbal a 8 között az MTK

2014.12.02. 15:09
A dunaújvárosiaknak sokba kerülhet a hajrában kapott gól (Fotó: <a href="http://www.vidi.hu/" target="_blank"><strong>vidi.hu</strong></a>)
A labdarúgó Ligakupa nyolcaddöntőjének első felvonásán az NB I-ben élen álló Videoton 2–1-re kikapott Dunaújvárosban, a Győri ETO pedig otthon szenvedett vereséget a Szigetszentmiklóstól.

Az MTK már gyakorlatilag az első félórában igyekezett lerendezni Pakson a továbbjutás kérdését, Hajdú Ádám előbb egy rossz hazaadás, majd egy szabadrúgást követően talált be, mielőtt a 28. percben Hrepka Ádám már háromgólosra növelte az előnyt.

Az első félidő hajrájában ráadásul további találatokat is szerezhetett volna a vendégcsapat, majd a fordulást követően a paksiak is tesztelték néhányszor Federico Groppionit, újabb gólt azonban nem, egy piros lapot viszont feljegyezhettek a statisztikusok, a vendégeknél csereként beálló Ikonomu Konsztantinosz kapta meg az utolsó negyedórához érkezve második sárga lapját is (0–3).

A győriek gyenge első félidőt követően a találkozó elején megsérülő Priskin Tamás helyére beálló Mayer Milán találatával vezettek ugyan az szigetszentmiklósiak ellen, de negyedórán belül Szepessy Róbert és Bonifert Péter is felelt, a vendégek pedig 2–1-re nyertek.

A Dunaújváros alaposan bekezdett, és bár korai lehetőségét még a kapufa hárította, a félidő derekán Timotej Dodlek már eredményesnek bizonyult. A játékrész hajrájában a Videoton is behúzhatott egy strigulát a kapufák mellé, a házigazda viszont a gólokhoz, Rowen Muscat növelte kettőre egy kontra végén a dunaújvárosi előnyt. A hajrában azonban Feczesin Róbert ismét lecsapott – ebben a kiírásban már a nyolcadik gólját szerezte meg, emellett a Magyar Kupában is jegyzett már hatot –, büntetőből szerzett találatával pedig a fehérváriak egy csapásra kedvezőbb helyzetbe kerültek (2–1).

A Nyíregyháza az MTK-hoz hasonlóan jól rajtolt, és a 28. percben Bajzát Péter találatával már 2–0-ra vezetett Békéscsabán, de a lila-fehérek a második félidőben kiegyenlítettek, életben tartva reményeiket (2–2).

LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

MVM-PAKS–MTK BUDAPEST 0–3 (0–0)
Paks, 50 néző. V: Solymosi (Varga Zs., Horváth R.)
PAKS: Máté R. – Bagó, Kovács G. (Ruff, 60.), Vági (Rácz Zs., a szünetben), Hanol – Szekszárdi – Késmárki (Orosz J., 60.), Kesztyűs B. (Nagy Á., 71.) – Hahn, Simon A. (Kiss Sz., 71.), Bor. Vezetőedző: Csertői Aurél
MTK: Groppioni – Nagy T., Talabér, Poór (Kálnoki Kis, a szünetben), Deustch B. – Thiam (Szántó, a szünetben), Halmai R. (Schrammel, a szünetben), Hajdú Á. – Tamayo, Hrepka (Konsztantinosz, 62.), Bese (Gera D., a szünetben). Szakmai igazgató: Garami József
G: Hajdú Á. (0–1) a 6., Hajdú Á. (0–2) a 18., Hrepka (0–3) a 28. percben
Kiállítva: Konsztantinosz (Hanol megrúgásáért) a 74. percben

GYŐRI ETO–SZTK-ERIMA 1–2 (0–0)
Győr, 150 néző. V.: Szabó Zsolt (Farkas Balázs, Kóbor Péter).
GYŐR: Kamenár – Wolfe, Nagy Á., Lang, Völgyi (Sztanisics, 78.) – Trajkovics – Martínez, Illés D., Stieber A. (Vankó, 71.) – Priskin (Mayer, 20.), Bénes. Vezetőedző: Miriuta Vasile
SZIGETSZENTMIKLÓS: Sánta A. – Benkő-Bíró, Tóth F., Vágó L., Pollák – Hevesi-Tóth, Barna Zs. – Bonifert (Jasarevic, 82.), Szepessy (Szabó B., 90.), Kollega – Fekete Á. (Mészáros L., 88.). Vezetőedző: Székely Tibor
Gólszerző: Mayer (60.), ill. Szepessy (65.), Bonifert (73.)

DUNAÚJVÁROS PASE–VIDEOTON 2–1 (2–0)
Dunaújváros, 300 néző. V: Németh Á. (Varga II G., Pápai)
DUNAÚJVÁROS: Dániel – Szauter (Villám, a szünetben), Szalai T., Gavric, Hangya – Dodlek, Muscat – Sóron (Orosz, 54.), Thiago (Lázár Zs., 67.), Godslove (Pascua, 75.) – Perics (Jakab D., 87.). Vezetőedző: Dobos Barna
VIDEOTON: Horváth T. – Heffler T. (Fejes A., a szünetben), Caneira, Sakla (Kovács I., 61.), Brachi – Trebotic (Sándor Gy., 82.), Simon Á. – Oliveira, Kleinheisler (Álvarez, 67.), Pajac – Feczesin. Vezetőedző: Juan Carrillo
Gólszerző: Dodlek (23.), Muscat (44.), ill. Feczesin (11-esből, 85.) percben

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 2–2 (0–2)
Békéscsaba, 100 néző. V.: Radványi Ádám (Kispál Róbert, Demeter János).
BÉKÉSCSABA: Czuczi – Bényei, Koszó, Bagi, Juhász Gy. – Balogh Milán (Lőrinczy, 46.), Tölgyesi, Borbély (Balogh Miklós, 55.), Birtalan (Balázs R., 78.) – Viczián (Kertész T., 46.), Szilágyi P. (Vólent, 90.). Vezetőedző: Zorán Szpisljak.
NYÍREGYHÁZA: Hrabina – Gengeliczki, Rubus, Szokol (Jánvári, 46.), Törtei – Abdouraman, Sándor I. – Kostic (Pákolicz, 55.), Koller, Pekár (Nagy Z., 46.) – Bajzát (Baglyos, 88.). Vezetőedző: Mátyus János.
GÓLSZERZŐ: Pekár (0—1) a 22., Bajzát (0—2) a 29., Szilágyi (1—2) a 60., Balázs R. (11­esből, 2—2) a 84. percben.

PÉCSI MFC–HALADÁS 0–0
Pécs,
100 néző. V: Vad II I. (Erős G., Szalai D.)
PÉCS: Helesfay – Molnár S., Horvát G., Lantos L., Mohl – Manjrekar (Uzoma, a szünetben), Pejakovics – Frank (Kővári, a szünetben), Wittrédi (Turi P., 63.), Heffler N. (Pókos, 84.) – Pölöskey (Márkvárt P., 69.). Vezetőedző: Robert Jarni
HALADÁS: Gyűrű – Jefremov, Zsirai (Czingráber, a szünetben), Devecseri, Füredi – Jagodics M. – Gyurján (Marsai, 87.), Nagy O. (Rácz B., 65.), Németh M. (Jancsó, a szünetben), Városi (Török M., 69.) – Zamostny. Vezetőedző: Szentes Lázár

FERENCVÁROS–ÚJPEST 4–1